Фан Клуб: Вардар

Член од
23 април 2022
Мислења
312
Поени од реакции
1.413
Моментално вие освен Мирко Ивановски и бекот Карчески не ви гледам некои други добри фудбалери , еве денес да играме моја прогноза ке ве победиме 1-0 (неутрален терен) :)
Александар Ристевски и Виктор Серафимовски се коректни прволигашки засилувања.
Ако ги погодат странците, Пелистер ќе биде далеку од лоша екипа сезонава
 
Член од
17 април 2024
Мислења
259
Поени од реакции
574
По кои твои параметри сте моментално подобри од нас , да ми је знати , едино кореецот ако е навистина спремен како на турнирот во Кипар :D
Прво скокнете, па речете оп. Многу потценувате клуб кој што е најуспешен во Македонија, знаеш и самиот :D
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.656
Поени од реакции
5.990
Александар Ристевски и Виктор Серафимовски се коректни прволигашки засилувања.
Ако ги погодат странците, Пелистер ќе биде далеку од лоша екипа сезонава
Што и да купат до крај јас уште сега можам да се кладам со тебе дека Вардар ке заврши пред Пелистер на табела ..

Очекувам Миленко да договори во наредниот период напаѓач и среден играч во Вардар , работите мрднаа од мртва точка и ке бидеме појаки ние ..
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.195
Поени од реакции
2.201
По кои твои параметри сте моментално подобри од нас , да ми је знати , едино кореецот ако е навистина спремен како на турнирот во Кипар :D
Вие изборете се за едно добро вечерно дерби за прв пат, здравје, кога ќе бидете домаќини вие.
Се надевам ќе биде океј период.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.661
Поени од реакции
70.749
Очекувам Миленко да договори во наредниот период напаѓач и среден играч во Вардар , работите мрднаа од мртва точка и ке бидеме појаки ние ..
Таман работа Миленко да наоѓа и договара играчит. Други менаџерчиња што се вртат во клубот ги наоѓаат (веќе споменати во темата). Миленко ти е директор, под надзор на Комити, барем во финансискиот дел.
По мене не знам колку се слушаат желбите на Горазд при барањето играчи, затоа што не ми се верува дека се по негов ќеиф.

Лошо е кога без добра македонска база на играчи, носиш само странци. Многу беше поважно да се најдат играчи од тука, па макар и на ниво на Глишиќ и Швајц, кои ќе ти бидат костур на клубот, а испуштија еден куп такви.
Кога ќе најдеш такви играчи, тогаш носиш странци.
Засега сме во зона на испаѓање по квалитетот. Луѓето уште мислат дека некои играчи се на ист квалитет, како кога Вардар играше во ЛЕ. Забораваат дека 7 години поминале од тогаш и истите веќе паѓаат со квалитетот.

Се плашам дека луѓето имаат преголеми амбиции и дека по неколку кола ќе има огромно разочарување и плукање.
Гледајте ги само реакциине по вчерашниот пораз на небитна пријателска утакмица. Па да е работата потрагична, некои мислат Комити го кочеле клубот да се издигне.
Комити лани ја истуркаа сезоната со ситна пара, договорија играчи со лимитирани средства и на НИКОГО НЕ ОСТАНАА ДОЛЖНИ. Сега се има барем малку подобри услови, а гледаме какви играчи се носат. Па со толку пари, гарантирам дека членовиве од форумов лани ќе потпишеа бар уште 2-3ца играчи на ниво на Лемос (какви што се нудеа и за малку не ги земавме).
Вакво носење на играчи кои имаат слободен пад во кариерата или анонимуси е ептен мачка во вреќа, а им се даваат големи договори.
Реакцијата не е бурна затоа што ајде се дава време, ама како што кажав претходно, ако нешто не се смени, јасно е дека и сезонава ќе биде мачна за гледање.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.656
Поени од реакции
5.990
Проблем е што нема многу избор од нашиве играчи , еве јас сум за Мартин Мирчевски нека пробаат да го донесат , му заврши договорот со Бачка Топола ..

Беше претходно дел од Вардар , по мене супер напаѓач 27 год и може да биде еден од најдобрите стрелеци во лигава :)
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.195
Поени од реакции
2.201
Спиридоновиќ и Николов мислам би биле супер, после ќе фали уште еден класичен напаѓач само,
Ама мислам дека тешко одат преговорите со овие двајца.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.857
Поени од реакции
14.017
Комити со овој буџет ќе беа топ 2 заедно сo Струга. Миленко и изгубените околу него немаат капацитет да се снајдат во фудбалот во 2024. Можда би биле подобри во 1994, ама оттогаш поминаа 30 години.
Автоматски споено мислење:

Проблем е што нема многу избор од нашиве играчи , еве јас сум за Мартин Мирчевски нека пробаат да го донесат , му заврши договорот со Бачка Топола ..

Беше претходно дел од Вардар , по мене супер напаѓач и може да биде еден од најдобрите стрелеци во лигава :)
Кире проблем е што овие луѓе немаат капацитет, ништо друго.
 
Последно уредено:
Член од
18 август 2019
Мислења
198
Поени од реакции
320
Проблем е што нема многу избор од нашиве играчи , еве јас сум за Мартин Мирчевски нека пробаат да го донесат , му заврши договорот со Бачка Топола ..

Беше претходно дел од Вардар , по мене супер напаѓач 27 год и може да биде еден од најдобрите стрелеци во лигава :)
Мислиш на Мартин Мирчевски,Иван е директор на канал 5
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.656
Поени од реакции
5.990
Мислиш на Мартин Мирчевски,Иван е директор на канал 5
Одма ми беше сменето во Мартин за 30 секунди:D
Се збунив со името , али секако на тој Мирчевски мислев .. топ играч ...
Автоматски споено мислење:

Па тој да го зееме ако не, директорот од канал5 он да игра :D
За пеење го бива тој , глеам во кола цело време си става како си пее песнички :tvg:
 
Член од
18 август 2019
Мислења
198
Поени од реакции
320
Одма ми беше сменето во Мартин за 30 секунди:D
Се збунив со името , али секако на Мирчевски мислев .. топ играч ...
Се шалам бе,знам дека на него мислеше Инаку како што прочитав негде сакал да остане во Србија во некој друг тим,инаку се сложувам одлично би ви дошол на крилната позиција таман додека да се врати Лемос
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.656
Поени од реакции
5.990
@BigMac ме утепа со ставање #тажно#

На секој мој пост ми ставаш , што ме "мрзиш" толку незнам :D
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.602
Поени од реакции
4.031
Понуден им беше Александар Мишов, наш фудбалер, пет класи подобар шпиц од сегашниве, ама изгледа и сезонава ќе се мачиме со младинец како шпиц..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom