Фан Клуб: Вардар

Член од
17 април 2024
Мислења
259
Поени од реакции
574
Не е крај на светот. Ни една од пријателскиве не е мерило, а не треба ни да биде. Тимов воопшто не е уигран и допрва треба целосно да се состави. Да почне сезонава, па ќе можеме да искоментираме дали одиме во добра насока или не.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.857
Поени од реакции
14.017
Не се замарам со резултати на пријателски, особено вакви каде што не можеме да увидиме дали и што се експериментира. Јас од друг аспект гледам, овој тим кога би се споредил со ланскиот е во најдобар случај на исто нив. Сите сме свесни за квалитетите на Коореецот, кој максимум е на ниво на Педрињо. Не би го броел воопшто него, значи дојдоа Најдовски, Чосиќ и Закариќ, а заминаа Глиш, Швајц, Лемос, Бришки и Сушњара.
- Најдовски верувам дека е апгрејд на штоперската позиција, но Бришки беше поуниверзален и покриваше и на десен бек по потреба.
- Чосиќ мислам дека е подобар од Глиш или во најлош случај на тоа ниво.
- Закариќ има големо ЦВ, но последниве години кариерата му оди во надолна линија. Лани играл во убедливо последната екипа во втора грчка лига. Не знам како да го толкувам, очекувам неговиот удел во играта да биде нешто измеѓу Лемос и Сушњара. Односно поспор од лемос, но со далеку поголема храброст и идеја за завршница. Све зависи од тоа колку му се игра фудбал на дечкото.
- Кореецот не постои на фудбалската мапа, азискиот педрињо.
- Се уште немаме замена за Швајц, кој иако стаистички не придонесе многу, сепак неговиот придонес на теренот беше видлив.

Сума сумарум, далеку сме уште од било каква борба што не е борба за опстанок. Досега најголемо засилување ни е враќањето на Панта :нинџ: Се надевам имаат џокери во ракав зошто првенството почнува за 22 дена.
 
Член од
17 април 2024
Мислења
259
Поени од реакции
574
Не се замарам со резултати на пријателски, особено вакви каде што не можеме да увидиме дали и што се експериментира. Јас од друг аспект гледам, овој тим кога би се споредил со ланскиот е во најдобар случај на исто нив. Сите сме свесни за квалитетите на Коореецот, кој максимум е на ниво на Педрињо. Не би го броел воопшто него, значи дојдоа Најдовски, Чосиќ и Закариќ, а заминаа Глиш, Швајц, Лемос, Бришки и Сушњара.
- Најдовски верувам дека е апгрејд на штоперската позиција, но Бришки беше поуниверзален и покриваше и на десен бек по потреба.
- Чосиќ мислам дека е подобар од Глиш или во најлош случај на тоа ниво.
- Закариќ има големо ЦВ, но последниве години кариерата му оди во надолна линија. Лани играл во убедливо последната екипа во втора грчка лига. Не знам како да го толкувам, очекувам неговиот удел во играта да биде нешто измеѓу Лемос и Сушњара. Односно поспор од лемос, но со далеку поголема храброст и идеја за завршница. Све зависи од тоа колку му се игра фудбал на дечкото.
- Кореецот не постои на фудбалската мапа, азискиот педрињо.
- Се уште немаме замена за Швајц, кој иако стаистички не придонесе многу, сепак неговиот придонес на теренот беше видлив.

Сума сумарум, далеку сме уште од било каква борба што не е борба за опстанок. Досега најголемо засилување ни е враќањето на Панта :нинџ: Се надевам имаат џокери во ракав зошто првенството почнува за 22 дена.
Лемос колку што знам не е заминат, повреден е.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.602
Поени од реакции
4.031
Кореецов од Словенија велат дека бил доста спремен физички и дека добро покривал по страна, така да намалете малце со песимизмот и чекајте на дело да го видиме, а потоа да дискутираме тука.
 
Член од
23 април 2022
Мислења
312
Поени од реакции
1.413
многу ме нервира што не можат да направат стрим.
Како да сме 90ти години а роаминг интернет,телефон стар од 50евра и една 1000ка од А1 со 10гига интернет нема да заврши работа :LOL:
А кој ќе снима? Миленко?
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.512
Поени од реакции
10.092
Вие оптимистите изгледа не сте свесни уствари колку летате со очекувањата. Ситуацијата е таква каква што е, никој не вели дека има подобро решение или дека некој од нас може нешто повеќе да направи, ама да очекуваш топ 3 со тимов што воопшто не е нешто многу подобар од лани треба или да си преголем оптимист или да имаш близок јак човек :LOL:
 
Член од
14 јули 2024
Мислења
80
Поени од реакции
90
А кој ќе снима? Миленко?
било кој,основна работа е денеска користење телефон.Ако нема воља од Вардар,тогаш немаат желба за комуникација со јавност. Ако треба и на наш трошок,само нека дадат превоз и ништо више,ок и јадење ако може.Има полно Комити кои дремат на форумов и се одлични фанатици и на интернет може да се склопи кампања. Лико ФАНС :LOL: ако може може и за Кореецов да го репкаме :LOL:
 
Член од
18 август 2019
Мислења
198
Поени од реакции
320
Вие оптимистите изгледа не сте свесни уствари колку летате со очекувањата. Ситуацијата е таква каква што е, никој не вели дека има подобро решение или дека некој од нас може нешто повеќе да направи, ама да очекуваш топ 3 со тимов што воопшто не е нешто многу подобар од лани треба или да си преголем оптимист или да имаш близок јак човек :LOL:
Очекувањата за топ 3 не се по тоа што Вардар е подобар од лани,него лигата што е катастрофа.Освен Струга која иако испадна од Слован реално има најдобар тим другите екипи не се ништо посебно
 
Член од
1 август 2015
Мислења
932
Поени од реакции
1.784
Како го толкувате ова на Миленко?
Алиби за евентуален неуспех, демек ако не се врати долгот? (n)п

"Амбициите се излез во Европа летото 2025.
Денес потпиша Горан Закариќ.
(Доколку се врати огромниот долг направен од предходните управи, можен е успех)."
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.512
Поени од реакции
10.092
Очекувањата за топ 3 не се по тоа што Вардар е подобар од лани,него лигата што е катастрофа.Освен Струга која иако испадна од Слован реално има најдобар тим другите екипи не се ништо посебно
И лани останатите екипи не беа ништо посебно, за топ 3 генерално треба да изгазиш дома да издоминираш, а во гости барем некои 50-50 учинок да имаш.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.742
Поени од реакции
8.742
Sekoj ima svoe gledište, svoja percepcija. Za mene ovoj tim ne može da bide na isto ramnište so lanskiot ama u nikoj slučaj. Ni ostanaa najdobrite fudbaleri (Panta, Lemos i Djurič) nadopolneti za sega so Najdovski, koreecot, Zakarič, Čosič. Koa ke se setam kako komentiravme tuka deka samo Lemos može da napravi nešo so topka, a drugite se ropaci koi treba da rabotat u sendvičara a ne da igraat fudbal, se e jasno. Ama ok, sekoj so svoite očekuvanja, pa ke go vidime rezultatot na kraj.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.656
Поени од реакции
5.990
Вчерашниот пораз од екипа која завршила на 7 место во втора словенска лига мене не ми делува добро ..

Ај што резултатот можеби не е многу битен но според статистиката они имале 15 шута а ние само 4 шута , ова мене ме загрижува и ми кажува дека пола од овие играчи не се за во Вардар ..

Прошлата утакмица Мура играла со скоро втор тим , немаа ни објава на нивната страна дека играле со Вардар ..

Освен Најдовски кој реално е добар трансфер за другиве Ким , Ќосиќ и Закариќ допрва ке видиме дали имаат квалитет ..

Омерагиќ е дрво , Дурански е просек , Мицевски ке му треба време да се врати во форма ..

Моментално со овој тим ние сме само подобри од Воска и Пелистер (иако почнаа овие да се засилуваат ке видиме до крај )

Кај нас во оваа лига квалитетот е мал , па видовме и лани дека лигата е израмнета и дека екипа од долен дел може да победи екипа од врвот .

Вардар сега од позиција со овие играчи би му дал на табела 8-10 место , но со нови 3-4 квалитетни играчи ние ке се бориме за врвот бидејки мала е разликата со сите екипи ...

Јас кога кажав оптимист мислев до крајот на рокот дека ке имаме добар тим , така да нас ни требаат моментално уште два напаѓачи и два средни играчи , ако Миленко донесе уште 4 вакви добри играчи како што зборам тогаш врвот е моја прогноза ...
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.422
Поени од реакции
5.822
Моментално со овој тим ние сме само подобри од Воска и Пелистер (иако почнаа овие да се засилуваат ке видиме до крај )
По кои твои параметри сте моментално подобри од нас , да ми је знати , едино кореецот ако е навистина спремен како на турнирот во Кипар :D
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.656
Поени од реакции
5.990
По кои твои параметри сте моментално подобри од нас , да ми је знати , едино кореецот ако е навистина спремен како на турнирот во Кипар :D
Моментално вие освен Мирко Ивановски и бекот Карчески не ви гледам некои други добри фудбалери , еве денес да играме моја прогноза ке ве победиме 1-0 (неутрален терен) :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom