Препораки за доктори специјалисти/супспецијалисти

Член од
25 јули 2017
Мислења
38
Поени од реакции
19
Здраво,
Ве молам препорака за квалитетен ортопед кој се занимава со спортски повреди. Благодарам :)
Во * ми септембри др. Несторвски, Петков, Христијан Костов, На клиника Алана Андоновски
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво, дали знаете некој добар ендокринолог, на државно и/ или приватно? Станува збор за дисбаланс на репродуктивни женски хормони (FSH и LH)
 
Член од
26 ноември 2022
Мислења
13
Поени од реакции
3
Здраво, може да ми препорачате уролог за второ мислење? Бев кај Даниел Петровски во Систина. Не сум читал за него дали е добар, но сепак би сакал и второ мислење од друг доколку може да ми препорачате. Приватно или државно. Фала и поздрав.
 
Член од
28 ноември 2022
Мислења
292
Поени од реакции
485
Здраво, може да ми препорачате уролог за второ мислење? Бев кај Даниел Петровски во Систина. Не сум читал за него дали е добар, но сепак би сакал и второ мислење од друг доколку може да ми препорачате. Приватно или државно. Фала и поздрав.
D-r Daniel e odlicen. Za vtoro mislenje javete se na pregled kaj D-r Goran Jovic vo ZMC. Nema ,,da pogresite,, bidejki e No.1
Sekoe dobro
 
Член од
12 март 2012
Мислења
73
Поени од реакции
22
Ортопед за меки ткива (проблемот е најверојатно од лигамент или тетива)? По можност на приватно :)
 
Член од
17 декември 2018
Мислења
21
Поени од реакции
21
Препорака за добар ортопед или трауматолог. По можност приватно Систина или Жан Митрев зашто државното ме унакажаа . Секој совет или искуство ми е добредојдено
Автоматски споено мислење:

Операција ( скршеница) со шрафови и внатре по 3 месеци пукнат т.е скршен штраф
 
Последно уредено:
Член од
26 ноември 2022
Мислења
13
Поени од реакции
3
D-r Daniel e odlicen. Za vtoro mislenje javete se na pregled kaj D-r Goran Jovic vo ZMC. Nema ,,da pogresite,, bidejki e No.1
Sekoe dobro
Др. Јовиќ препорача отстранување на тестис заради сомнеж... нз дали да барам дополнителни мислења и испитувања или да одам на операција..
 
Член од
28 ноември 2022
Мислења
292
Поени од реакции
485
Др. Јовиќ препорача отстранување на тестис заради сомнеж... нз дали да барам дополнителни мислења и испитувања или да одам на операција..
Ne e tocno.
Samo shto razgovarav so kolegata D-r. Jovic i go prasav dali na nekomu vo kalendarska 2024 ,,mu preporacal,, takva intervencija i odgovorot e NE.
So koja cel shirite lagi i dezinformacii, samite si znaete.
Medicinata ne ja bazirame na ,,somnezi,,. Vo medicinata ,,somnezite,, gi potvrduvame 100 procentno tocno, po shto postavuvame precizna Dg.

Sekoe dobro.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.216
Поени од реакции
5.146
Др. Јовиќ препорача отстранување на тестис заради сомнеж... нз дали да барам дополнителни мислења и испитувања или да одам на операција..

Pobaraj dopolnitelno mislenje kaj urolog Dr Jovan Ivcev GOB 8-MI SEPTEMVRI vo ordinacija e sekoj Cetvrtok zemi upat bez termin od maticnata
 
Член од
26 ноември 2022
Мислења
13
Поени од реакции
3
Ne e tocno.
Samo shto razgovarav so kolegata D-r. Jovic i go prasav dali na nekomu vo kalendarska 2024 ,,mu preporacal,, takva intervencija i odgovorot e NE.
So koja cel shirite lagi i dezinformacii, samite si znaete.
Medicinata ne ja bazirame na ,,somnezi,,. Vo medicinata ,,somnezite,, gi potvrduvame 100 procentno tocno, po shto postavuvame precizna Dg.

Sekoe dobro.
Ah bre prijatel... jas glava ne znam kaj mi e... zborot somnez nitu mi e klucen niti vazen.. da go zaboravime nego... za doktorot i negovata kompetentnost nemam ni komentar. Vrv profesionalizam i ekspertiza. Vprocem fala za preporakata!

Mene drugo mi bese prasanjeto, spremen sum da se doveram na nego 100% i da procediram so operacija, prasanjeto mi beshe dali da baram i vtoro mislenje i pravam dopolnitelni ispituvanja ili e gubenje skapoceno vreme... sepak ne e mal zafat i sakav barem nekoe mislemje da slusnam. Sam sum vo ova i nemam na kogo da se obratam..

Izvini i ti i Dr. Jovik ako prethodniot komentar zvucese kako toj da nagoduva... ne mi bese toa poentata..
 
Член од
28 ноември 2022
Мислења
292
Поени од реакции
485
Ah bre prijatel... jas glava ne znam kaj mi e... zborot somnez nitu mi e klucen niti vazen.. da go zaboravime nego... za doktorot i negovata kompetentnost nemam ni komentar. Vrv profesionalizam i ekspertiza. Vprocem fala za preporakata!

Mene drugo mi bese prasanjeto, spremen sum da se doveram na nego 100% i da procediram so operacija, prasanjeto mi beshe dali da baram i vtoro mislenje i pravam dopolnitelni ispituvanja ili e gubenje skapoceno vreme... sepak ne e mal zafat i sakav barem nekoe mislemje da slusnam. Sam sum vo ova i nemam na kogo da se obratam..

Izvini i ti i Dr. Jovik ako prethodniot komentar zvucese kako toj da nagoduva... ne mi bese toa poentata..
Dokolku si ti toj pacient za koj deneska mi kaza kolegata //koga go prasav za intervencija poradi ,,somnez,,//, so ,,toa neubavoto,, //si ja znaes dijagnozata// zapocnata dijagnostika e so EHO, sledstveno potvrdeno e na kompjuter //CT//, labaratoriski t.e. sekako. Vo toj slucaj ne stanuva zbor ,,za somnez,, tuku za cisto 100 procentno potvrdena Dg.
Nema izlez t.e. da, dragoceno vreme se gubi so ,,cekanje,,. Dokolku si toj za koj zboruvam, istoto vekje prethodno ti e potvredno i od D-r. Daniel t.e. nazalost sekoj kje ti ja potvrdi istata dijagnoza.

Ti posakuvam uspesno lekuvanje kade i da se odlucis da go zapocnes istoto. Operativno kje se izvrsi ,,ona koe mora,, ponatamu bitka so glava gore, hrabro i silno! //seuste e ,,na vreme,, dijagnosticirano i shansite za trajno izlekuvanje se navistina seuste golemi//.

Zaminuvam vecerva za Hrvatska //me cekaat ,,golemi km,, odzadi volan// na godisen odmor, pritoa se odjavuvam od forumot na izvesen period //godisen odmor//.

Sekoe dobro, kako na tebe i na site clenovi na Kajgana forum.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom