Политички случувања во САД: Генерална дискусија

Дали санкциите на администрацијата на Џо Бајден, кон Русија, вродуваат со плод?


  • Вкупно гласачи
    48
  • Гласањето е завршено на .

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.179
Поени од реакции
4.819
ау, наместил да му пукаат у глава, ама он да ја тргне главата, да личи како стварно него да го пукаат
Cui bono?

Сега Трамп ќе оди на трет, а можеби и четврт мандат.
Од небо се гледа дека е масло на Трамп.

Јас од 150 метри ќе погодам уво со пиштол, не пак професионалец со АР-15.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.193
Поени од реакции
81.279
И Шекспир тоа што го брани е уште поголем доказ колку смрди работата.
не ме јеби
ликот не ги знае значењата на зборовите кои ги употребува
чита од негде друг што рекол и тука постира
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.098
Поени од реакции
37.024
Дип стејтот или одигра ептен паметно и му даде на аматер шанса да си испроба среќата заради ПР срања подоцна, или стварно имаа пропусти во обезбедување и дозволија на фанатик да изиграва херој на демократите.

Оти реално да правиме муабет, убијаа претседател со снајпер во кола во движење. Ако решат да одат фул про тешко дека Трамп ќе преживее до изборите.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.193
Поени од реакции
81.279
Јас од 150 метри ќе погодам уво со пиштол, не пак професионалец со АР-15.
Ова кажуе дека ама баш поима немаш од пукање со пиштол, нити ти е јасно како изгледа тоа.
Ја ќе стојам на 50 метри од тебе, а ти погоди ме било каде у тело, со пиштол.

Со пиштол, на 150 метри, буквално куќа ќе промашиш.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.179
Поени од реакции
4.819
Ова кажуе дека ама баш поима немаш од пукање со пиштол, нити ти е јасно како изгледа тоа.
Ја ќе стојам на 50 метри од тебе, а ти погоди ме било каде у тело, со пиштол.

Со пиштол, на 150 метри, буквално куќа ќе промашиш.
Така е муабетот, јас нема да погодам, ама професионалец кој цел живот вежба пукање, не промашува.
Мислам, стварно треба да направиш чекор назад, да ја видиш поголемата слика и ќе сфатиш дека Трамп е еден паметен мадафакер. Игра со игрите на дип стејтот.
Ако видиме cui bono, преочигледно е дека ова е една огромна победа на Трамп, кој после ова ќе има отворени врати за трет мандат.

Во врска со снајперистот... тој успеа да го погоди грлото на Кенеди од 300 метри во кола во движење, не пак увото на Трамп кој е стационарен.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.336
Поени од реакции
31.204
Брат ај преиспитај си перцепција :ROFLMAO:

На 100/150 метра, човек што претходно никогаш во животот нема пукано, промаршува мета 100 од 100 пати, макар и снајпер висок калибар би бил.
Се дешаваат некогаш чудни работи, на пример жена ми прв пат фаќање воздушна пушка и погоди лименка на повеќе од 40 метри. Не пробала да пука оттогаш, не сака да ги со расипува скорот. :LOL:
Автоматски споено мислење:

ова масло на Трамп за да оди на трет-мандат.
Трет мандат??


Автоматски споено мислење:

ау, наместил да му пукаат у глава, ама он да ја тргне главата, да личи како стварно него да го пукаат


:lolzz:
Јас искрено мислев дека се кловнира... :unsure:
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.385
Поени од реакции
12.093
Уставот не дозволува повеќе од два мандати. Ако тепа Трамп во Ноември, во 2028 нема да има право. Од кај си праат математики дека ќе тера трет мандат Трамп не ми е јасно.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.336
Поени од реакции
31.204
Уставот не дозволува повеќе од два мандати. Ако тепа Трамп во Ноември, во 2028 нема да има право. Од кај си праат математики дека ќе тера трет мандат Трамп не ми е јасно.
И четврт мандат!
Сериозно мислев дека се кловнира, он озбилен бил. :unsure:

Автоматски споено мислење:

20-ГОДИШНИОТ АТЕНТАТОР НА ТРАМП БИЛ РЕГИСТРИРАН РЕПУБЛИКАНЕЦ

 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.654
Поени од реакции
36.318
бијонс му го хакнала акаунтот
:boksix:

20-ГОДИШНИОТ АТЕНТАТОР НА ТРАМП БИЛ РЕГИСТРИРАН РЕПУБЛИКАНЕЦ
...ти има ова логика, регистриран републиканец да го мрзи Трамп, кој е преставник на републиканците, па решил да го убие среде САД, среде обезбедување? со свои дваесет години и никакво криминалистичко досие чавката му го испи мозокот?

атентаторот претходно на детски начин ја кажува намерата меѓу редови:

...но кога ги видов овие две снимки на истогодишници, све е бре ментално пореметено, немам зборови какви генерации!!! :facepalm:
 
Последно уредено:
Член од
24 април 2008
Мислења
10.685
Поени од реакции
11.916
Бизнисот секако дека мора да оствари профит, нема време за чекање.

Ова тек допрва ќе се продава како алва.

https://off.net.mk/net-roulette/onaka/odma-im-teknuva

Одма им текнува

14 јули 2024 - 12:06

Некои за пари:



Некои за заебанција:

 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.336
Поени од реакции
31.204
Врз основа на среќата што ја имаше Трамп да ја мрдне главата во критичниот момент?
Или врз основа на твојата фантастична теза дека Трамп ги контролира сите и нарачал да го гаѓаат во уво за да победи на избори (кои секако ќе ги победи освен ако не го убијат)?

Ова овде е одличен пример каква извртена логика имаш на дискусииве. Не застануваш очигледните работи и факти да ги ставиш во контекст, не, туку контекстот го создаваш според необјективниот став и светоглед што го имаш. Очигледно е за секој со макар минимални моќи на дедукција и логика.


Она што извесно се случило е потпалување раја и перење мозоци против Трамп, и потоа затварање очи кога некој пациент ќе се обиде да го убие Трамп. Планот очигледно бил Трамп да биде елиминиран, а јасно е кој профитира од тоа. Колку да не може човек да биде сигурен дека е така сепак во најмала рака апла се гледаше дека џандарите со снајпери се свесни го следат пукачот но не пукаат се додека истиот прво не почна да пука во Трамп. Можеби чекале наредба, ама во вакви ситуации со пукач кој има јасна умисла, мислам дека џандарите имаат licence to kill. Ама еве уште еднаш:

Автоматски споено мислење:

Така е муабетот, јас нема да погодам, ама професионалец кој цел живот вежба пукање, не промашува.
Мислам, стварно треба да направиш чекор назад, да ја видиш поголемата слика и ќе сфатиш дека Трамп е еден паметен мадафакер. Игра со игрите на дип стејтот.
Ако видиме cui bono, преочигледно е дека ова е една огромна победа на Трамп, кој после ова ќе има отворени врати за трет мандат.

Во врска со снајперистот... тој успеа да го погоди грлото на Кенеди од 300 метри во кола во движење, не пак увото на Трамп кој е стационарен.
Тоа спред официјалниот извештај (за магичниот куршум), според кој Ли Харви Освалд го убил Кенеди. Во реалност шансите се дека имало барем три пукачи од кои некои биле сосема блиску... Освен тоа 300 метри навистина не е големо растојание за добар стрелец со добра снајперска пушка, па макар и целта да е во спородвижечко ауто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom