Политички случувања во САД: Генерална дискусија

Дали санкциите на администрацијата на Џо Бајден, кон Русија, вродуваат со плод?


  • Вкупно гласачи
    48
  • Гласањето е завршено на .

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.179
Поени од реакции
4.821
Па ако намерата била да го убијат Трамп кажи ти самиот кој профитира од убивањето на Трамп
Мене ми изгледа на извежбан обид на Трамп да го избегни куршумот.
Јасно се гледа дека пука на знак на Трамп, особено по позицијата на знамето.
Башка растојанието од 150 метри и неактивноста на тајната служба укажува на тоа дека ова е масло на Трамп да обезбеди сигурна победа на изборите и да оправда трет мандат веднаш после вториот.

Ама ај да почекаме Лорд Бебо што ќе кажи... овие другите не ми се за верување многу...
 
Член од
14 јули 2024
Мислења
69
Поени од реакции
67
Мислам дека исто зборуваме.
Убеден бил дека ќе погоди, ама имал лоша позиција и нестабилна пушка, метата мрда цело време
Ако погодиш некој во глава со 5.56мм е дефинитивно смрт, ама треба да го погодиш на прва бидејќи нема време за корекција
Има и други фактори тука:
Пукал од кров позади билото, значи легнат во нагиб (нагоре) , а метата била под хоризонтала (пука надоле) аголот на држење на пушката е многу неадекватен и нестабилен, нема голем трзај од 5.56мм ама доволно да ја промаши метата.
Трамп цело време мрда ко робот, ако приметиш, секунда пред истрелот ја мрда главата во негово лево, ако не ја мрднел, ќе го примел во око, ќе умрел пред да падне на земја.
Требало да гаѓа со поголем калибар во торзо
Треба Трамп да оди во црква свеќа да си запали, денес му е втор роденден
добро пишано
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.954
Поени од реакции
35.875
Богами, тежок аматеризам од овие што го обезбедуваат. Едната не може да врати пиштол во футрола, втората 30 секунди мести очила за сонце.

Трето, ни под разно не смееш да дозволиш на штитено лице да извади глава од живиот штит и да отпоздравува, дур не си сигурен дека нема втор пукач.

Луѓе од земја успеале да видат дека има вооружено лице на покрив, па дури имале време и да пријават на полиција. Што правеле овие на кровот, што треба да имаат преглед на се? Крени дронови во воздух ако се сомневаш дека имаш мртви точки, сепак обезбедуваш лице потенцијален претседател.
Од една страна глумат лудило и со дронови го шпионираат цел свет, од друга страна не можат да дигнат еден дрон и да го набљудуваат митингот кој нема да трае ни 1 саат :facepalm:
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.342
Поени од реакции
31.214
Мене ми изгледа на извежбан обид на Трамп да го избегни куршумот.
Јасно се гледа дека пука на знак на Трамп, особено по позицијата на знамето.
Башка растојанието од 150 метри и неактивноста на тајната служба укажува на тоа дека ова е масло на Трамп да обезбеди сигурна победа на изборите и да оправда трет мандат веднаш после вториот.

Ама ај да почекаме Лорд Бебо што ќе кажи... овие другите не ми се за верување многу...
„Мирко пази метак!“ :LOL:

Значи Трамп ја команда Тајната служба (а не бајденовата администрација), планот е милисекунда откога бргу ќе се заврти (тоа им е знакот) тогаш копиљот да го гаѓа во уво ама не знае дека Тајната служба после ќе го убие него... Трамп профитира!
Друже Чоек признавам, твоите моќи на анализа се вчудоневидувачки! :unsure:
Автоматски споено мислење:

Од една страна глумат лудило и со дронови го шпионираат цел свет, од друга страна не можат да дигнат еден дрон и да го набљудуваат митингот кој нема да трае ни 1 саат :facepalm:
Им се промакнало де, се случува. Кој работи тој греши и така тоа. :)
 
Член од
14 јули 2024
Мислења
69
Поени од реакции
67
„Мирко пази метак!“ :LOL:
Ваљда практикува од Матрикс сцената (.)
На интернет кружи сликата каде е фатен кадар кога поминува еден куршум странично.Би било добро да ја видите сликата

1720957010637.png

 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.377
Поени од реакции
1.991
Не мора да значи дека воопшто го погодиле во уво. Пукал малце настрана, а после кога дечкиве го соборуваат доле, со ноже увото му го сецкаат. Баш убава фотосесија си направија.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.386
Поени од реакции
12.094
Мене ми изгледа на извежбан обид на Трамп да го избегни куршумот.
Јасно се гледа дека пука на знак на Трамп, особено по позицијата на знамето.
Башка растојанието од 150 метри и неактивноста на тајната служба укажува на тоа дека ова е масло на Трамп да обезбеди сигурна победа на изборите и да оправда трет мандат веднаш после вториот.


Ама ај да почекаме Лорд Бебо што ќе кажи... овие другите не ми се за верување многу...
:popce:
Ти брат и Лорд Бебо го заеба последен период.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.342
Поени од реакции
31.214
Не мора да значи дека воопшто го погодиле во уво. Пукал малце настрана, а после кога дечкиве го соборуваат доле, со ноже увото му го сецкаат. Баш убава фотосесија си направија.
Не бе со ноже, можел да ги види некој од задња ложа... Со паинтбол или со играчки го гаѓале. Еве слушни го „младиот Турчин“ што објаснува:

 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.567
Поени од реакции
20.818
Иначе дечки ние се стремиме кон оваа демократија, којзнае кој по ред атентат им е ова.
• 1835 година – обид за атентат врз претседателот Ендрју Џексон,
• 1865 година – убиство на претседателот Абрахам Линколн,
• 1881 година – убиство на претседателот Џејмс Гарфилд,
• 1901 година – убиство на претседателот Вилијам Мекинли,
• 1912 година – обид за атентат врз претседателот Теодор Рузвелт,
• 1933 година – обид за атентат врз новоизбраниот претседател Френклин Делано Рузвелт,
• 1935 година – убиство на претседателскиот кандидат Хјуи Лонг,
• 1950 година – обид за атентат врз претседателот Хари Труман,
• 1963 година – убиство на претседателот Џон Кенеди,
• 1968 година – убиство на претседателскиот кандидат Роберт Кенеди,
• 1972 година – обид за атентат врз претседателскиот кандидат Џорџ Валас,
• 1974 година – обид за атентат врз претседателот Ричард Никсон,
• 1975 година – обид за атентат врз претседателот Џералд Форд,
• 1981 година – обид за атентат врз претседателот Роналд Реган,
• 1993 година – обид за атентат врз претседателот Џорџ Х. В. Буш,
• 1994 година – обид за атентат врз претседателот Бил Клинтон,
• 2005 година – обид за атентат врз претседателот Џорџ В. Буш,
• 2008 година – обид за атентат врз претседателскиот кандидат Барак Обама,
• 2011 година – обид за атентат врз претседателот Барак Обама.

Ова е она што е официјално, инаку на ова додади уште колку убиства/атентати/обиди на претседатели ширум планетава имаат реализирано вклучуваајќи ги и нашите од кои Борис Трајковски најочигледен.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.342
Поени од реакции
31.214
Член од
19 март 2013
Мислења
2.698
Поени од реакции
3.854
„Мирко пази метак!“ :LOL:

Значи Трамп ја команда Тајната служба, планот е милисекунда откога бргу ќе се заврти (знакот) тогаш копиљот го гаѓа во уво ама не знае дека Тајната служба после ќе го убие него... Трамп профитира!
Друже Чоек признавам, твоите моќи на анализа се вчудоневидувачки! :unsure:
Ако беше лесно за верување или лесно за разоткривање, до сега мувла ќе беше темата. За вакви настани каде што се гледа јавното мислење на скоро цела Земја , можат и математички прецизно до секоја точка да го испланираат и да го изведат. Сам стави дека бил многу паметен шутерот, очигледно некоја бубалица. Имал една задача и ја завршил.
Дали го боли кур некој дека умрел? Секако дека не , освен воукерски шупливи глави кои што мислеле дека утнал пошо му се тресела раката и урлаат по клипови.
Во денешна ера на интернети и телефони , морале да размислуваат на вакво нешто , ама пак паметните читаат меѓу редови.
Неколку сведоци, неколку снимки и сфаќаш дека не си овца за да веруваш во официјални извори или најголемите непријатели на обичниот човек , медиумите.
 
Член од
14 јули 2024
Мислења
69
Поени од реакции
67
• 1835 година – обид за атентат врз претседателот Ендрју Џексон,
• 1865 година – убиство на претседателот Абрахам Линколн,
• 1881 година – убиство на претседателот Џејмс Гарфилд,
• 1901 година – убиство на претседателот Вилијам Мекинли,
• 1912 година – обид за атентат врз претседателот Теодор Рузвелт,
• 1933 година – обид за атентат врз новоизбраниот претседател Френклин Делано Рузвелт,
• 1935 година – убиство на претседателскиот кандидат Хјуи Лонг,
• 1950 година – обид за атентат врз претседателот Хари Труман,
• 1963 година – убиство на претседателот Џон Кенеди,
• 1968 година – убиство на претседателскиот кандидат Роберт Кенеди,
• 1972 година – обид за атентат врз претседателскиот кандидат Џорџ Валас,
• 1974 година – обид за атентат врз претседателот Ричард Никсон,
• 1975 година – обид за атентат врз претседателот Џералд Форд,
• 1981 година – обид за атентат врз претседателот Роналд Реган,
• 1993 година – обид за атентат врз претседателот Џорџ Х. В. Буш,
• 1994 година – обид за атентат врз претседателот Бил Клинтон,
• 2005 година – обид за атентат врз претседателот Џорџ В. Буш,
• 2008 година – обид за атентат врз претседателскиот кандидат Барак Обама,
• 2011 година – обид за атентат врз претседателот Барак Обама.
ова е она што е официјално, инаку на ова додади уште колку убиства на претседатели ширум планетава имаат реализирано вклучуваајќи ги и нашите од кои Борис Трајковски најочигледен.
20ти јубилеен е Трамп
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.342
Поени од реакции
31.214
Ако беше лесно за верување или лесно за разоткривање, до сега мувла ќе беше темата. За вакви настани каде што се гледа јавното мислење на скоро цела Земја , можат и математички прецизно до секоја точка да го испланираат и да го изведат. Сам стави дека бил многу паметен шутерот, очигледно некоја бубалица. Имал една задача и ја завршил.
Чоекот @Human тврди дека копиљот намерно го гаѓал Трамп во уво, тоа бил планот дури и знак му дал.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.687
Поени од реакции
12.660
Брат не ме зезај, како што прочитав од 100 до 150 метри било пукано. Па од 100 метри оддалеченост со пиштол на дијаболи ќе го погодам, а не пак со вистинска пушка. Не ми се верува дека обезбедуваат периметар од 100 метра, шанса нема.
Брат ај преиспитај си перцепција :ROFLMAO:

На 100/150 метра, човек што претходно никогаш во животот нема пукано, промаршува мета 100 од 100 пати, макар и снајпер висок калибар би бил.

Инаку, смрди и тоа на големо цела работа. Едно за што сум сигурен е дека Трамп, како индивидуа, не е позади ова и немал знаење за ова. Буквално избегна смрт за дел од секунда со тоа што ја сврти главата. И за уште една работа што сум сигурен, настрана што човеков е страшен егоманијак, дефинитивно е луд. Скоро 20 години тебе некој да те исмева, да те праи најголем дебил, да те праи најголемо зло на човештвото, да пробаат да ти поништат едни избори а други направо да ти ги украдат, да имаш цела ебена либерална светска машинерија да работи против тебе и ти ПАК да решиш да се кандидираш, а впрочем не ти треба ниту функцијата ниту добиваш нешто...мора да си лудак.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.698
Поени од реакции
3.854
Не мора да значи дека воопшто го погодиле во уво. Пукал малце настрана, а после кога дечкиве го соборуваат доле, со ноже увото му го сецкаат. Баш убава фотосесија си направија.
Дојде денот кога пиша мислење кај шо би се согласил со тебе. :aplauz:
Има многу логика во ова , моментот со кревање тупаница , па како јас сум незапирлив... милиони милиони ставаат на сториња.
За да исечеш е потребна секунда , ја со нож и скалпер кланица сум се правел на рака , течело ко водопад.
Големиот проблем да му го сецнат увото.
А ако не ви се верува дека жртвувале луѓе за целава операција , тогаш верувате дека авионите ја напраија онаа штета 2001.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom