ATP тенис - општа дискусија

Член од
19 март 2013
Мислења
2.730
Поени од реакции
3.889
Во недела ќе навивам за Новак.
Три финалиња победи против Федерер, од кое едно ментално се покажа како животиња. Не може глупите игнорантни фанови и аристократите да потат кур за Фед дека е крал на тревата. Хале никој не го стига , нека му стојат. Сега и официјално ќе бидат изедначени и тој меѓусебен дуел му дава предност на Новаче. Тоа шо ќе биде 25та, не правиме муабет.
Обично сум неутрален во ГС финалињата на Новак , освен против Надал и две против Медо , сега стварно би сакал да се реваншира за лани и да си дојде заслужено до осмата Вимби титула.
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.844
Поени од реакции
5.503
Во недела ќе навивам за Новак.
Три финалиња победи против Федерер, од кое едно ментално се покажа како животиња. Не може глупите игнорантни фанови и аристократите да потат кур за Фед дека е крал на тревата. Хале никој не го стига , нека му стојат. Сега и официјално ќе бидат изедначени и тој меѓусебен дуел му дава предност на Новаче. Тоа шо ќе биде 25та, не правиме муабет.
Обично сум неутрален во ГС финалињата на Новак , освен против Надал и две против Медо , сега стварно би сакал да се реваншира за лани и да си дојде заслужено до осмата Вимби титула.
Ти навивај за него ,ама шпанецот добива по мене 3-1,млада и свежа крв ќе го искине на стариот волк :),доста му е на Новак.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.730
Поени од реакции
3.889
Ти навивај за него ,ама шпанецот добива по мене 3-1,млада и свежа крв ќе го искине на стариот волк :),доста му е на Новак.
Па добро и тоа држи вода. За негови години Алкараз веќе е феноменален и 2 слема во една сезона на 21 година е стварно предобро за да биде вистина.
Сеуште нема изгубено финале, тоа уште позабеган податок. Се виде лани стар млад волк , сеуште е класа Новак нијанси одлучуваа. Мене би ми било помило Новак на сличен начин да му се одмазди , онака баш да се испука од емоции после напнат меч. Тоа и за неутралните е празник.
Во најава потенцијален класик за паметење.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.541
Поени од реакции
14.674
Карлос не игра ни приближно на нивото како лани кога до финале имаше само 1 сет изгубено, Џоко моментално го игра најдобриот тенис во сезонава.
Тотално спротивна приказна од лани каде што Џоко не играше нешто спектакуларно на турнирот.
Финале е и двајцата се јаки шампиони ама моментално му давам предност на Џоко
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.730
Поени од реакции
3.889
Дај бе земете му го телефонот и цела дигитална опрема.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.591
Поени од реакции
110.204

Види ја сестрава во какво друштво
И Алкараз го испуштиле овде, намерно или не, не знам. :D т.е. не е намерно зашо е постирано пред мечот на Медо и Алкараз, поточно после победата на Паолини над Векиќ.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.730
Поени од реакции
3.889
Еден од наредните 20 слема ќе освои некој сеуште малолетен кој името не му го знаеме , а ќе се појави наредна година или 2026.
 
Член од
2 декември 2022
Мислења
211
Поени од реакции
543
Карлос не игра ни приближно на нивото како лани кога до финале имаше само 1 сет изгубено, Џоко моментално го игра најдобриот тенис во сезонава.
Тотално спротивна приказна од лани каде што Џоко не играше нешто спектакуларно на турнирот.
Финале е и двајцата се јаки шампиони ама моментално му давам предност на Џоко
Друже глеј малце тенис не читај новини , Карлос го издува Медведев како мало дете, кондициски да не збориме, недопирлив е. Ноле имаше смешен ждреб и една предадена , 3 0 утре , евентуално 3 1 ради добриот сервис што го вади Ноле.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.171
Поени од реакции
84.887
Карлос не игра ни приближно на нивото како лани кога до финале имаше само 1 сет изгубено, Џоко моментално го игра најдобриот тенис во сезонава.
Тотално спротивна приказна од лани каде што Џоко не играше нешто спектакуларно на турнирот.
Финале е и двајцата се јаки шампиони ама моментално му давам предност на Џоко
Се сложувам за Карлос. А за Новак..што знам, ваљда да земам да анализирам наназад сезонава, можда и во право ќе испаднеш, ама сепак мислам дека повредата на Новак ќе има влијание на утакмицата, ако Карлос го даде максимумот.

Баш тоа што Новак не е на 100% може да биде вајлдкард за утакмицава, па затоа мала предност му давам на Карлос, како што врпочем мислат и кладилнициве.

Како и да е, очекувам all time утакмица слична како и минатогодишната (и баш затоа мислам дека здрав Карлос подобро би можел да поднесе такво темпо од Новак што не е на 100%) , без разлика кој ќе освои ќе биде историски момент.
Автоматски споено мислење:

Еден од наредните 20 слема ќе освои некој сеуште малолетен кој името не му го знаеме , а ќе се појави наредна година или 2026.
Типувам на некое од децата на Сладоледџија
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.730
Поени од реакции
3.889
Реално да гледаме сега , огромен удар ќе биде за психата на Новак кој и натаму целува високо и уште повисоко , ако утре исходот е пораз. Втора година по ред неуспех во финале на Вимблдон од млад играч со што му се зголемуваат шансите да остане без ГС титула прв пат по не знам која година (2016 или 17та). Посебно што е и пред олимписките, работава е win big или соочи се со неуспешна сезона на 37 години. Многу потешко ќе му биде утре од АО ако биде совладан. Не би го отпишал јас за АО 2025 , ако е се океј со него, нормално.
Алкараз прв пат ќе сврзе 2 слема во овој случај и ќе биде возвишуван до плафон имајќи само 4 слема. Почитувам , има 21 година и е за восхитување , па и величење ,но одат до таму да го тргаат Новак од неговото место. Мислам -20 слема и тој муабет да се води од сеа , луѓево шизнуваат. Тоа се уште 10 години минимум за да се достигне , а свашта се дешава во спортот.
Одвај чекам утре , финале со многу поголема тежина за Новак, иако не треба да е така. Нема што да докажува веќе , освен на себеси очигледно.
 
Член од
2 април 2023
Мислења
112
Поени од реакции
297
Утре ставам 50 евра на Алкараз (од на баба ми пензијата), па ако Новак победи да ми биде полно срцето, а ако победи Алкараз да ми биде бар полн џебот. Вин-Вин Рокиии
Хештаг Мамба Менталити
 

Kajgana Shop

На врв Bottom