Lycamobile Македонија

Член од
24 март 2011
Мислења
144
Поени од реакции
65
Jas na okolu 10 razlicni broevi mejgu koi i 2fix zvonev sekade Ok,osvem ako nemaat probuvano da vratat od beckUp na primarnata optika...
Brzinata e na limit 0,2/0.2
(Tetovo) Kaj mene nejke samo na fiksen mozam da zvonam
( vo meguvreme nesto proraboti )
 
Последно уредено:
Член од
28 ноември 2022
Мислења
292
Поени од реакции
485
Skopje, se podobruva t.e. ,,od prva ili od vtora,, vospostavuva pojdoven povik //kon site mrezi//. Prethodno vo tek na denot so 3-4 obidi se vospostavuvase pojdoven povik //kon site mrezi//. So dojdovni povici ,,nemase maka,, //od site mrezi//.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.438
Поени од реакции
3.790
Skopje, se podobruva t.e. ,,od prva ili od vtora,, vospostavuva pojdoven povik //kon site mrezi//. Prethodno vo tek na denot so 3-4 obidi se vospostavuvase pojdoven povik //kon site mrezi//. So dojdovni povici ,,nemase maka,, //od site mrezi//.
Povicite denes generalno gledam se Ok od okolu 25/30povici samo 1 zvonev 3 pati da go dobijam...
Kaj drugite ako brzinata vi e seuste 0,25mbps up/down ,mora da se javite 1212,da vi napravat reset bidejki posle intervencija kaj golem br, sim brzinata uste ostanala zaglavena/limitirana
 

Attachments

Член од
18 јули 2020
Мислења
42
Поени од реакции
15
Mobile network ..ЈОК.Тоа е мобиле нетворк нема ...ЈОК нет.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.438
Поени од реакции
3.790
Mobile network ..ЈОК.Тоа е мобиле нетворк нема ...ЈОК нет.
Cudno e sto Internet ima....
A od a1 br, 0791212 vika ne moze da se vospostavi vrska...
Автоматски споено мислење:

Cudno kako pominuva 4g:vozbud:
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
28 ноември 2022
Мислења
292
Поени од реакции
485
Mreza nema ni od 100 ,,obidi,,
Bas koga treba ,,tumacot,, da mi se javi i da mi predade ,,hartii,, koi treba da gi nosam vo stranstvo.
A1 prepaid kartickata ON
@ts01 internet ima i kaj mene, solidna brzina t.e. ,,normalna,,
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.438
Поени од реакции
3.790
Mreza nema ni od 100 ,,obidi,,
Bas koga treba ,,tumacot,, da mi se javi i da mi predade ,,hartii,, koi treba da gi nosam vo stranstvo.
A1 prepaid kartickata ON
@ts01 internet ima i kaj mene, solidna brzina t.e. ,,normalna,,
Kaj mene seuste ima ama samo intrnet ima od a1 zvonam vika ne nedostapen , ne moze da se vospostavi vrska so brojot sto go barate...
inaku drugar da ne me svatis negativno so Mvno ne se brska biznis, za roaming za se drugo samo MNO,
ist/slicen problem imalo i mtel pred 3/4 dena koga na lyca brzinata bese 0.25mbps, samo sto nema nikoj na mtel da spodeli ...
 
Член од
28 ноември 2022
Мислења
292
Поени од реакции
485
Kaj mene seuste ima ama samo intrnet ima od a1 zvonam vika ne nedostapen , ne moze da se vospostavi vrska so brojot sto go barate...
inaku drugar da ne me svatis negativno so Mvno ne se brska biznis, za roaming za se drugo samo MNO,
ist/slicen problem imalo i mtel pred 3/4 dena koga na lyca brzinata bese 0.25mbps, samo sto nema nikoj na mtel da spodeli ...
Znam drugar. Zatoa A1 prepaid sekogas mi e ,,rezerva,, za vakvi situacii i roaming. Prativ poraka na tumacot kje me bara na A1 brojce resen ,,problem,,.
I pokraj ova ,,naviknat sum,, i ne mi preci da ima nekolku pati godisno pad t.e. nestabilnost na mreza. 130den/mesec t.e. besplatno. //belkim nema da ni go ,,skinat,, t.e. kupat lyca kako operator, togas ,,kje ne dere,, nekoj povotorno//.
Sekogas velam za ,,onie novi koi ne znaat,,. 1 lyca zboruvaj besplatno i eden od mno pr. A1 prepaid //kako rezerva, za parkinzi, donacii, itd.// i sekogas mirna glava : )
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.438
Поени од реакции
3.790
Znam drugar. Zatoa A1 prepaid sekogas mi e ,,rezerva,, za vakvi situacii i roaming. Prativ poraka na tumacot kje me bara na A1 brojce resen ,,problem,,.
I pokraj ova ,,naviknat sum,, i ne mi preci da ima nekolku pati godisno pad t.e. nestabilnost na mreza. 130den/mesec t.e. besplatno. //belkim nema da ni go ,,skinat,, t.e. kupat lyca kako operator, togas ,,kje ne dere,, nekoj povotorno//.
Sekogas velam za ,,onie novi koi ne znaat,,. 1 lyca zboruvaj besplatno i eden od mno pr. A1 prepaid //kako rezerva, za parkinzi, donacii, itd.// i sekogas mirna glava : )
Tocno taka ...
Nee mozno da nema nikakvi problemi,ama ovie kako vo navika im stana, a povejke problemi pravi a1 otkolku plarformata na lyca koja e full mvno,
Dali e namerno ili ne ....
 

Attachments

Член од
1 август 2014
Мислења
563
Поени од реакции
280
Дечки сака ли кај вас електронска активација на пакети.. од халк банка ми викаат као ќе ги блокирале лајка за елек.наплата..?? Има ли некој да активирал сега..??
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.438
Поени од реакции
3.790
Дечки сака ли кај вас електронска активација на пакети.. од халк банка ми викаат као ќе ги блокирале лајка за елек.наплата..?? Има ли некој да активирал сега..??
Toa nee seriozno od bankata, mene kako naj bezbedna solucija za Online plajkajne bilo kade Komercijalna vika si vnesuvas limit i br,na transakcii uredot e ovozmozeno da koregiram pa koga plajkam odobruvam iznos(a1 broj otp ne stiga) odobruvam suma tocno kolku mi treba i kolku transakcii plajkam i vrajkam pak se na 0.
Автоматски споено мислење:

Kaj koj nema,odete airplane mod 5/10sekundi i ke se vrati...eve veke zvonam....1212
 

Kajgana Shop

На врв Bottom