Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.117
Поени од реакции
4.298
Член од
22 февруари 2024
Мислења
885
Поени од реакции
2.844
Си се молат у Собрание
Фала ти Вмро, фала ти Мицко
Прегледај го приврзокот 423481
ако е причина некој муслимански празник , немам ништо против со сликава .
Македонија дава права за слободно религиско практикување и празнување , пола парламент наш е со муслимани .
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.602
Поени од реакции
6.074
ако е причина некој муслимански празник , немам ништо против со сликава .
Македонија дава права за слободно религиско практикување и празнување , пола парламент наш е со муслимани .
Ми даваш вајб на сдсш бот од твитер...?
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.838
Поени од реакции
6.971
ако е причина некој муслимански празник , немам ништо против со сликава .
Македонија дава права за слободно религиско практикување и празнување , пола парламент наш е со муслимани .
Ние сме секуларна држава.
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.191
Поени од реакции
2.971
ако е причина некој муслимански празник , немам ништо против со сликава .
Македонија дава права за слободно религиско практикување и празнување , пола парламент наш е со муслимани .
Македонија е секуларна држава, и овие постапки се спротивно на уставот на државата.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.115
Поени од реакции
6.766
Јас не зборувам за денешното време и за западна Македонија. Денешното е јасно дека е срање, ама и тогашното минато е зарзаватот кој ни го донесе овој сјебан резултат. Да си малку попаметен ќе сватиш и ќе си ќутиш, ама да го фалиш тоа време, не знам што да ти кажам!?
тебе ти е боље со кечиња,све у реду
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.767
Поени од реакции
8.380
ченто или тито му ја даде слободата на македонија да се развива?? што ако со стратегијата солунски фронт не засипеа со напалм и во вардарска тогашните и сегашни големи сили? живеете во светот на бајките
А што ако не засипеа големите сили со напалм поради прашањето на Трст и Истра? Али тука како беше паролата "Животе дамо - Трст не дамо" . Некако Тито и Југославија немаа никаков проблем да се судираат директно со САД и Британија околу Словенски аспирации. Па имало протести, па маршови за Трст, а за Лерин и Солун колку маршови имаше?

Исто така немаа ниту проблем да оформат пакт со Грција и Турција, само четири години откако Грците извршија геноцид и етничко чистење врз Македонците.

1720790552421.png
 
Последно уредено:
Член од
22 февруари 2024
Мислења
885
Поени од реакции
2.844
тебе ти е боље со кечиња,све у реду
акцент ставате за непотребна работа , колку јас што имам како христијанин толку и они имаат граница и право и немам сила да се расправам за ова . Ако јас како христијанин може зошто да не и они како муслимани . Реков и пак ќе ти речам,ако е муслимански повод или празник, слободно и немам проблем, ако е политичка мотивација строго не .
А со курчење и јас не ги сакам Албанците, помили ми се Турците и Босанците .
 
Член од
17 април 2024
Мислења
262
Поени од реакции
581
А што ако не засипеа големите сили со напалм поради прашањето на Трст и Истра? Али тука како беше паролата "Животе дамо - Трст не дамо" . Некако Тито и Југославија немаа никаков проблем да се судираат директно со САД и Британија околу Словенски аспирации.

Исто така немаа ниту проблем да оформат пакт со Грција и Турција, само четири години откако Грците извршија геноцид и етничко чистење врз Македонците.

Прегледај го приврзокот 423485
Двојни аршини бе другар тоа е за жал... Гоце и Даме кој ги е** работава, битно другарот Тито да е жив...
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.666
Поени од реакции
8.124
тебе ти е боље со кечиња,све у реду
Со тој капацитет на мислење што го имаш не е ни чудо што типови како Заев ги гласаат и тоа што кечиња ни се качуваат на глава.
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
885
Поени од реакции
2.844
А што ако не засипеа големите сили со напалм поради прашањето на Трст и Истра? Али тука како беше паролата "Животе дамо - Трст не дамо" . Некако Тито и Југославија немаа никаков проблем да се судираат директно со САД и Британија околу Словенски аспирации.

Исто така немаа ниту проблем да оформат пакт со Грција и Турција, само четири години откако Грците извршија геноцид и етничко чистење врз Македонците.

Прегледај го приврзокот 423485
1720790685425.png



 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.360
Поени од реакции
21.883
ченто или тито му ја даде слободата на македонија да се развива?? што ако со стратегијата солунски фронт не засипеа со напалм и во вардарска тогашните и сегашни големи сили? живеете во светот на бајките
Како Тито ни даде слобода не знам ако можеш да објасниш.
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
885
Поени од реакции
2.844
тебе ти е боље со кечиња,све у реду
Aj да те прашам сега,прочитав што е повод и дека се молат за душите од геноцидот во Сребреница .
Ова тебе ти пречело ?
Навистина ова ви пречи ?
Аман .Мислев дека сте разумни, имаме и ние проблеми со Белиот геноцид во Грција

Ставате постови зошто се молеле за годишнина од Сребреница . Аман аман

 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.191
Поени од реакции
2.971
акцент ставате за непотребна работа , колку јас што имам како христијанин толку и они имаат граница и право и немам сила да се расправам за ова . Ако јас како христијанин може зошто да не и они како муслимани . Реков и пак ќе ти речам,ако е муслимански повод или празник, слободно и немам проблем, ако е политичка мотивација строго не .
А со курчење и јас не ги сакам Албанците, помили ми се Турците и Босанците .
Си вишол некогаш литургија во собрание или влада ? Мешаат религија и политика, ова е тотално надвор од памет. Ако не се пресече во старт ќе почнат да го злоупотребуваат ова уште повеќе во иднина па ќе гледаме глупости од двете страни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom