MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 јули 2007
Мислења
15.235
Поени од реакции
7.751
Регистрирани РТС 1, 2 и 3.

Истиве канали пред некоја година беа регистрирани но тогаш не ги пуштија во понуда веројатно дека ќе треба да се затемнуваат често. Моментално РТС емитуваат Вимблдон а ќе ја емитуваат и олимпијадата.

Ајде да видиме дали овој пат решени се да ги пуштат.
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
819
Поени од реакции
1.287
Регистрирани РТС 1, 2 и 3.

Истиве канали пред некоја година беа регистрирани но тогаш не ги пуштија во понуда веројатно дека ќе треба да се затемнуваат често. Моментално РТС емитуваат Вимблдон а ќе ја емитуваат и олимпијадата.

Ајде да видиме дали овој пат решени се да ги пуштат.
И да ги пуштат пола ден треба да се затемнети. Не знам која е логиката пола ден темници да гледа некој. Плус Wimbledon оди на СК, што значи теоретски шанси нема да оди на друг канал паралелно тука.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.235
Поени од реакции
7.751
И да ги пуштат пола ден треба да се затемнети. Не знам која е логиката пола ден темници да гледа некој. Плус Wimbledon оди на СК, што значи теоретски шанси нема да оди на друг канал паралелно тука.
Си пишува на програмската шема што се би требало да се затемнува

Тоа се странски филмови, странски серии, странски анимирани серии, некој српски серии, преноси на спорт, пренос на концерти како што е моментално Егзит фестивал и уште некој други содржини.

Ќе видиме ако пуштат колку од цела програма ќе се затемнува и колку затемнувањето им се исплати да го прават цело време.
 
Последно уредено:
Член од
31 декември 2017
Мислења
295
Поени од реакции
126
neka gi pustat...pa ke ke vidime ...neka zatemnuvatt sport,ama ima tolku mnogu zabavni emisii, filmovi i serii od nivnata bogata produkcija ,kvizovi, dokimentarcni emiisi, utrinski emisii...ke vidime
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
819
Поени од реакции
1.287
neka gi pustat...pa ke ke vidime ...neka zatemnuvatt sport,ama ima tolku mnogu zabavni emisii, filmovi i serii od nivnata bogata produkcija ,kvizovi, dokimentarcni emiisi, utrinski emisii...ke vidime
Ги имам во локален оператор. Ни филмови ќе гледаш, ни па серии од нивната "БОГАТА ПРОДУКЦИЈА" :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.235
Поени од реакции
7.751
И Телеком верувајте е свесен дека треба да затемнува РТС 1, 2 и 3. Колку им се исплати тоа да го прават секој ден не знам стварно тоа ќе видиме.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.216
Поени од реакции
5.145
Регистрирани РТС 1, 2 и 3.

Истиве канали пред некоја година беа регистрирани но тогаш не ги пуштија во понуда веројатно дека ќе треба да се затемнуваат често. Моментално РТС емитуваат Вимблдон а ќе ја емитуваат и олимпијадата.

Ајде да видиме дали овој пат решени се да ги пуштат.
Da ne bidat vo dopolnitrlen paket ?
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.296
Поени од реакции
663
Нема смисла да пуштаа канали кои пола ден би биле во Темници. Малтретирање и за нив и посебно за корисници кои немаат корист од црни екрани
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.235
Поени од реакции
7.751
Приметив наместо Arena Sport 4 се емитува Arena Sport Premium 1. :icon_lol:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.235
Поени од реакции
7.751
Што се дешава со арена каналите ?
Цело време врти Arena Premium 1 еднаш на Аarena Sport 1 па по неколку часа и на Arena Sport 2 и така сите.
Не е проблемот до нашиов оператор Tелеком туку од Arena Sport и од кај што земаат Телеком сигнал за каналите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom