Фан Клуб: Вардар

Член од
18 јули 2009
Мислења
6.724
Поени од реакции
6.363
Иначе малце вести околу Вардар од Миленко ви пренесувам (од телеграм)

Вика во наредниот период ке има уште 3-4 спонзори како Новоматик , и рече дека долгот на Вардар е околу 6 милиони евра :eek:..

Имало многу тужби од разни страни и побарувања затоа бил волку голем долгот ..

Прво беше околу 4 милиони сега вика дошол до 6 милиони , тешки матни игри се воделе во Вардар :oops:

Реално во тие матни игри беа Камчев и Самсоненко , се знае од кој беа долговите и од тогаш и после тоа од оној од Струмица бизнисменот што дојде демек спонзор (Блу Скај компанијата) а не заглави уште толку ...

Screenshot_20240710_101654_Gallery.jpg
 
Последно уредено:
Член од
13 август 2019
Мислења
562
Поени од реакции
3.035
Кире, сакам да го имам твоето слободно време :D под итно ми треба и мене некој бизнис :D
Ти си нашиот Фабрицио Романо, за тоа никој не може да ти спори, само после секој коментар ти фали Here we go.
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
902
Поени од реакции
2.934
Ја не разбирам зошто толкава еуфорија, но океј секој си знае за себе. Тотално се сложувам со Сајбер.
Нема многу простор за еуфорија, славење и курчење, може брзо работите да појдат у погрешен правец.
За мене како човек секогаш Вардар од прошлата сезона ќе биде пред Вардар од ова сега незапочнатата.
Тоа е вистинскиот Вардар, но ајде да почекаме и да го видиме новиот.
Најважно е да останеме ние покрај клубот, нашиот дух, карактер и борбеност, па што сака нека биде!
До крај за Вардар наш!
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.724
Поени од реакции
6.363
Кире, сакам да го имам твоето слободно време :D под итно ми треба и мене некој бизнис :D
Ти си нашиот Фабрицио Романо, за тоа никој не може да ти спори, само после секој коментар ти фали Here we go.
Брат знаеш дека за било каков бизнис ти треба добар капитал :D

Мислам ти е доволен одговорот :)

Here we go или тоа другото Breaking :D
 
Член од
1 август 2015
Мислења
1.022
Поени од реакции
2.164
Уствари, од досегашните муабети овде, може да се заклучи дека во Вардар пари ќе даваат фирми на кои власта ќе им наложи, за сметка на други привилегии кои ќе ги добијат од истата таа власт.

Согласно последните информации извадени овде, ова би значело дека ОК со Комити ќе бидат главни, а пари ќе има од повеќе места.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.339
Поени од реакции
11.185
@Kire Ultras сам ја утна бе другар со коментарите во понедњлник ке објават па во четврток, па не бе не бо петок за на крај аууу петок е неработен ден тогаш во понеделник, зачинето со тоа ако не искочи до тогаш дека нема веќе да пишуваш на подфорумов
Знаеш колку сме алергични на тоа до понеделник ке биде и до петок? Колку понеделници и петоци поминале ехеее е затоа имаше напади кон тебе па послем скроз забега со шпекулации
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.724
Поени од реакции
6.363
@Kire Ultras сам ја утна бе другар со коментарите во понедњлник ке објават па во четврток, па не бе не бо петок за на крај аууу петок е неработен ден тогаш во понеделник, зачинето со тоа ако не искочи до тогаш дека нема веќе да пишуваш на подфорумов
Знаеш колку сме алергични на тоа до понеделник ке биде и до петок? Колку понеделници и петоци поминале ехеее е затоа имаше напади кон тебе па послем скроз забега со шпекулации
Се утнаа некои рокови се согласувам , прво ми беше кажано до 21 јуни и на крај искочи 3 јули среда ..

Ама за разлика од претходно што беше кажувано тука на форумов дека само не лажат сепак искочи вистина и добивме спонзор, тоа е најбитното , поздрав ..
 
Член од
14 декември 2021
Мислења
766
Поени од реакции
2.981
 
Член од
17 април 2024
Мислења
484
Поени од реакции
1.093
Пурамен фотограф
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.724
Поени од реакции
6.363

Официјално се враќаме на градски !
 
Член од
23 април 2022
Мислења
361
Поени од реакции
1.699

Официјално се враќаме на градски !
Официјално ќе биде кога ФК Вардар ќе објави
 
Член од
11 април 2023
Мислења
2.006
Поени од реакции
6.396
Кога ќе се знае распоред за прв дел од сезоната?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom