ATP тенис - општа дискусија

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.438
Ќе има 5 сет, само не знам колку е спремен за него Јаник. Медо е секогаш спремен.
Ne bash, i toa go kostalo mozda i 2 slema.
U pravo e, go izigra najdobriot mec na turnirov, a i mu dade odgovor od cela ebana minuta, ama znae ovoj od BBC sto ke im donese engagements i ostalo na internetov, ne sigurno faktot deka go pregazi Rune i mozda go izigra najdobriot slem mec godinava, a i ne znam sto poveke moze da izvlece od ona sto veke e kazano na istava tema. Ligav englez, ja ne znam kako posle 2022 uste dava bilo kakvi intervjua za BBC so ogled deka namerno prevedoa pogresno cel transkript od podkast na srpski so nego, za da go pretstavat kako antivakser. Angliskiot pandan na CNN se ovie.
 
Член од
9 јули 2024
Мислења
10
Поени од реакции
26
Ne bash, i toa go kostalo mozda i 2 slema.

U pravo e, go izigra najdobriot mec na turnirov, a i mu dade odgovor od cela ebana minuta, ama znae ovoj od BBC sto ke im donese engagements i ostalo na internetov, ne sigurno faktot deka go pregazi Rune i mozda go izigra najdobriot slem mec godinava, a i ne znam sto poveke moze da izvlece od ona sto veke e kazano na istava tema. Ligav englez, ja ne znam kako posle 2022 uste dava bilo kakvi intervjua za BBC so ogled deka namerno prevedoa pogresno cel transkript od podkast na srpski so nego, za da go pretstavat kako antivakser. Angliskiot pandan na CNN se ovie.
BBC се едно од најгнасните средства на пропаганда моментално, CNN мислам дека имаат нов сопственик и полека се враќаат кон политичкиот центар. На пример, модерирањето на дебатата помеѓу Бајден и Трамп беше многу коректно. Американски пандан на BBC се MCNBC. На 10 лаги оди една полувистина.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.696
Поени од реакции
3.854

Види курвицава на Фриц провоцира :pos:
Боље пичка ми е таа на Зверев каде каде.
 
Член од
6 септември 2021
Мислења
289
Поени од реакции
498
@Baba Yaga се надевам дека гледаш СК 1 :LOL:
Прв сет го гледав, страшно темпо од двајцата, за жал не ќе можам да го догледам цел меч, еве ако го гледаш те замолувам да дадеш краток осврт по мечот.
Инаку се надевам дека сфаќаш за каков квалитетен играч се работи и нема во иднина да го споредуваш со Грикспор :)
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.696
Поени од реакции
3.854
Прв сет го гледав, страшно темпо од двајцата, за жал не ќе можам да го догледам цел меч, еве ако го гледаш те замолувам да дадеш краток осврт по мечот.
Инаку се надевам дека сфаќаш за каков квалитетен играч се работи и нема во иднина да го споредуваш со Грикспор :)
Е јебига на хајлајтс ќе видиме и јас имам обавези.
Медо се одмазди за АО , втора година по ред 1/2 финале на Вимблдон. Го заболе стапот за личните проблеми на Јаник , заслужено.
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.268
Поени од реакции
4.498
Се изгуби Синер на слемовиве, со среќа нека му е у живото против Медведев од сеа натаму :D

Тотално небитно во моментов али...
Медведев со титула ќе се доближи на race листата на 1000 бодови, Aлкараз на 250, а Ѓоковиќ на 2300. Мислам дека има сили уште еднаш да се врати на број 1:cool:

А како почна со 20-0...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.543
Поени од реакции
109.989
Томи Пол јакиот според Баба Јага Тиафо и Урко Сандгрен.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.552
Поени од реакции
7.656
Алкараз влегува во форма, фаворит е во евентуално финале со Новак.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.438

Види курвицава на Фриц провоцира :pos:
Боље пичка ми е таа на Зверев каде каде.
Objavi video na tiktok ili bogznae kade vcera, deka nejziniot decko pobedil za zenite, otkako prethodno i za vreme na mechot go provocirale, valjda ona bila ili nekoj drug od timot, ama ne trenerite, kako sto kaza Zverev, zasto samo rece deka nieden od trenerite ne bil.
Vakva atention whore najmalce mu e potrebna na Fritz ama on si znae, nicim izazvana mu prai frki so igraci na tur.
 
Член од
6 септември 2021
Мислења
289
Поени од реакции
498
Томи Пол јакиот според Баба Јага Тиафо и Урко Сандгрен.
Aj odi glej bejzbol i ne mrsi muda posle mech. Pishi tvoe mislenje pred mech, a ne da mi bidesh general po vojna. Prvi set ipol beshe konkurenten,jebiga nema iskustvo na vakva razina ushte. Od sledna nedela top 10 vlaga
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.543
Поени од реакции
109.989
Aj odi glej bejzbol i ne mrsi muda posle mech. Pishi tvoe mislenje pred mech, a ne da mi bidesh general po vojna. Prvi set ipol beshe konkurenten,jebiga nema iskustvo na vakva razina ushte. Od sledna nedela top 10 vlaga
Абре се зезам аман. :D
Добар е Пол ама јебига не е доволно за победа против топ 5 на ГС.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.958
Поени од реакции
1.246
Za 25 godina praćenja sporta ne videh veću seljačinu i čoveka koji toliko vapi za novim navijačima. Nikako da preboli to što za njega navijaju isti takvi seljoberi i ljudi koje tenis ni ne zanima, samo ih zanima neka izmišljena borba protiv zapada.

Еве накратко што ти цртам цел живот околу Новак. Вас брат на повеќето навивањето ви се базира врз база на омраза, ако изгуби Новак пример од Федерер тогаш тоа е одвратен Швајцарец, поданик на западот, ако изгуби од Надал тогаш допингаш бил, циган шпански и слично, наместо фино лепо да си прифатите пораз и чао џаци. Ама не, мора теории на заговор да се бараат, мора да се спомене дека светот е против него и Србија и дека е најугнетуван лик у историјата.

Батали не ми враќај ништо зашо нема да се разбереме, ја едно ти зборам ти седмо тераш, праиш некои паралели со Коби и Џордан и трешток што им се дешава на играчи во тимски спортови.

П.с. Не знам зошто секој коментар околу Новак го едначиш со 24>22, со рекорди и такви ствари. Не значи ако речам дека Новак има добар форхенд дека мислам нешто лошо, у реду е. Ти кажав уште на РГ 2022 дека он го надмина Рафа и дека е официјален ГОАТ, не знам зошто спамаш и досаѓаш на секој можен коментар со тоа и влечеш некои паралели дека сум/сме биле напатени..., мислам втф, што ми мења мене ако речам дека Новак сељачки изреагирал на мечот со Руне у однос на Рафа вс Ноле дебата, зашо тоа би ме праело напатен не сфаќам, ќе му ги земам ли титулите на Новак ако искоментирам така? Ќе му одземам ли нешто? Бог да чува.
prijatel,so sekoj tvoj post pokazuvash deka si opsednat so Novak,shetash po netot,barash,komentari,mu analizirash izjava dva dena na sekoi dva saata,mu go analizirash sekoj poteg.Chumu taa opsednatost i omraza be.Sega znam deka tingo odmili tenisot,ama toa e,jebi ga.Bashka,mnogu nebulozi nametnuvash kako fakti.Eve,Novak sakal da bide sakan.Koj go kaza toa,Novak?Ne,tuku Kirgios.Moronot taka procenil dodeka ne mu beshe drugar,za da sega mu e idol.Se nalepija idioti na toj muabet,ti vo paket so niv.A ustvari,Novak,umoren od cela negova kariera da igra pred publika koja naviva protiv nego,koga nabilda uspesi i stana broj eden faktor vo tenisot,se obiduvashe da najde nachin kako da go namali toa navivanje protiv nego.I ne relativiziraj,Nadal nikogash ne igral pred publika koja e neprijatelski nastroena protiv nego,ne zborime za nekoja budala,individualec,zborime za pola tribina,cel blok.Dodusha,imashe ednash eden Davis cup mech poodamna,koga Nadal dozivea navivanje kakvo shto na Novak mu e sekojd evie,pa se zaleshe i cmizdreshe dva dena posle mechot.Taka da,zaebi tie komparacii,ne drzat voda.Pisha pogore Syn,so antivakserstvoto Novak pokaza kolku saka da bide sakan,kolku e opsednat so tituli, a i so zdruzenieto shto go napravi pokaza kolku im se plashi na teniskite moknici i kolku e buntovnik i neposlushen.Kolku sakash mrazi go,no,Novak e intelektualna gromada za Nadal i ostanati podlizurkovci.Da,Balkanec e,i gord e na toj fakt,za razlika od nekoj (citaj Stef) shto se srami od potekloto.Jebale te zapadni licemerni vrednosti i dvojni arshini.Rusite ne moze da nastapuvaat,Izraelcite mozele.More mrsh u tri pizde lepe,toj zapad civiliziran mame mu eba na cel svet, sve da im se iskurva zensko more i mashko, a i na sekoj eden shto im se voshituva.Da se vratam na Novak.Bateto e skoro na kraj od karierata,dokaza i pokaza koj e koj vo tenisot,osvoi se shto moze da se osvoi,gi arhivira Fedal, i sega ,kur mu e ,dvor mu e,dojde vremeto koga rastereteno moze sho ima da kaze,pa makar toa bilo Guuuudnajt.Pishav neodamna,poleka pochnuva da se realizira,ke ima mnogu pikanterii od Djovakot,ke pagjat maskite.Car e be,sekoja mu cest,vo sred Wimby,vo sred Obedineto kralstvo my ass, ladno ladno,Guuudnajt,you cant touch me.Pa ushte ako i za nekolku dena pak pase treva,posle operacija i na 38 godini, priceless.A ti analiziraj i zgrozuvaj se shto i kako izjavil Novak.Koj tapanar i muflon si,dali stvarno namash popametna rabota otkolku da cmaesh po forumi i da barash drug budala kako tebe shto go mrazi Novak i razmisluva isto kako tebe.Pa ushte i go citirash.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.696
Поени од реакции
3.854
Се изгуби Синер на слемовиве, со среќа нека му е у живото против Медведев од сеа натаму :D

Тотално небитно во моментов али...
Медведев со титула ќе се доближи на race листата на 1000 бодови, Aлкараз на 250, а Ѓоковиќ на 2300. Мислам дека има сили уште еднаш да се врати на број 1:cool:

А како почна со 20-0...
Па сеуште има страшна сезона. Порази само од Алкараз , Медведев и покраден од Циципас. Нема испаднато сеуште годинава пред 1/4 финале , заслужено прв.
Ќе видиме дали ќе најде сили да атакува во Париз бидејќи потешко ќе биде за останативе од топ 5.
УС Опен ќе биде кланицата , конкуреција колку сакаш. Секогаш најнеизвесен major.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom