ATP тенис - општа дискусија

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.439
Најак си жими се. Неколку дена го спомињаше нивниот меѓусебен дуел шо нема врска со тревната подлога , па сега кога се деси очекуваното да збориш конкретно за подлогата.
Лани у пичку матер едни противници шо имаше до 1/4 финале... Фокина во драми до последен поен го доби и 50% од овогодинешниот Димитров. Претходните некој тешки ботови.
Извади сега пак некој глуп муабет, а полесно не можеше до финале Новак оваа година.
wowowowo, ajde da dojdam treba izgleda i da se kurcam deka ke se sheta do finale, sekoj slem, i toa da e diskusijata, da spaman deka ke bide 25>22 na krajot.
Ja imav edni ocekuvanja, ti drugi, sto ti e problemot ne znam? Eve mu se smees na onoj za Pol, on ima edni ocekuvanja, ti drugi, pak, sto e problemot tuka?

Koja e poentata na forumov, da imame site isti stavovi ... ko tvoite li? Ili moite? Ili na onoj glupakon sto misli deka Rune e Runi?

Ete, ja ocekuvav denes da e mnogu potesko, sea zamisli, i Novak istoto go ocekuvase posle pobedata so Popirin koga mu rekoa deka ke igra so Rune. Zasto mislis deka sakav da sum u pravo, mene mi odgovarase bas vakva pobeda, a na Novak da ne zboram. Nit se vadam nit nisto, ko u fudbal koga mislis deka nekoe derbi na tvojot klub ke pomine tesko, a oni go gazat protivnikot, toa se desi denes, ednosmerna ulica from start to finish. Na kraj ocekuvav deka gubi set sigurno, vaka 3-0, bez da se istrosi mnogu, ke igra protiv povreden protivnik i posle toa najverojatno Fritz, sega za sega idealen razvoj na nastani.

Daj boze vaka i za eventualnoto finale da utnam, zaso mislam deka za nijansa favoritot ke lezi na drugata strana.

Inace mnogu zakrvi Novak so par dusi u publika, i iako sum ubeden deka vikaa Rune Rune, najverojatno par dusi iskoristile prilika pa imase prilicno luda izjava posle mecot kaj so im posaka guUuUuud night. Moderatorot mu rece deka gresi, i vikale Rune, ama on go ubeduvase deka ne bilo taka, bogznae na kogo i na sto aludiral, ali vaka ne izvril nikad koga daval izjava posle pobeda na teren.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.596
Поени од реакции
43.190
Забега Џоковиќ дефинитвно :pos:

Победата рутинска иначе. Изгледа ветувачки на терен. Верувам дека може и до титула.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.187
Поени од реакции
35.130
@Syn се докажа дека врска немаш од тенис, бриши мислења слободно
@Syn не ги брише мислењата, јас ги бришам. Еве и усна опомена - припази малце на речникот, во иднина може да не помине само со бришење.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.439
@Syn се докажа дека врска немаш од тенис, бриши мислења слободно, фала му на бога шо не ми го дал твојот памет.

Заобиколи ме со мислења од типот дека победава е во твоја корист како Новак да е твој и ти си го створил/родил, правиме муабет за тениско (не)знаење исклучиво.
Ajde vazi, ke ostavime da gi citame tvoite bravuri tuka na temava, od tipot na ...


Кој Синер, вепаров Вава ќе го плесне...
:facepalm:
Тифоже се посра против Мачак, не знам како успеа толку лошо да изигра...
Попирин стана Попичкин
TivoZhe, Popickin .... kansorot nadvladeal izvesen period na temava.
Za Siner i Wawrinka izlisno e bilo sto da ti se kaze, samo si dosol si rekol ja glup sum taka da ne me sfakajte mnogu seriozno, i ova sto go najdov od minut vreme kopanje da vidam ti sto ekspertizi si teral tuka, se plasam 2 minuti ako baram, sto ke najdam.

Teraj si .... TifoZhe. :pos:

p.s. ne sum moderator, taka da ne ti brisam ja nisto, ama sfakam zasto nekoj drug toa go pravi, zasto temava ja nosis u tri lepe.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.697
Поени од реакции
3.854
wowowowo, ajde da dojdam treba izgleda i da se kurcam deka ke se sheta do finale, sekoj slem, i toa da e diskusijata, da spaman deka ke bide 25>22 na krajot.
Ja imav edni ocekuvanja, ti drugi, sto ti e problemot ne znam? Eve mu se smees na onoj za Pol, on ima edni ocekuvanja, ti drugi, pak, sto e problemot tuka?

Koja e poentata na forumov, da imame site isti stavovi ... ko tvoite li? Ili moite? Ili na onoj glupakon sto misli deka Rune e Runi?

Ete, ja ocekuvav denes da e mnogu potesko, sea zamisli, i Novak istoto go ocekuvase posle pobedata so Popirin koga mu rekoa deka ke igra so Rune. Zasto mislis deka sakav da sum u pravo, mene mi odgovarase bas vakva pobeda, a na Novak da ne zboram. Nit se vadam nit nisto, ko u fudbal koga mislis deka nekoe derbi na tvojot klub ke pomine tesko, a oni go gazat protivnikot, toa se desi denes, ednosmerna ulica from start to finish. Na kraj ocekuvav deka gubi set sigurno, vaka 3-0, bez da se istrosi mnogu, ke igra protiv povreden protivnik i posle toa najverojatno Fritz, sega za sega idealen razvoj na nastani.

Daj boze vaka i za eventualnoto finale da utnam, zaso mislam deka za nijansa favoritot ke lezi na drugata strana.

Inace mnogu zakrvi Novak so par dusi u publika, i iako sum ubeden deka vikaa Rune Rune, najverojatno par dusi iskoristile prilika pa imase prilicno luda izjava posle mecot kaj so im posaka guUuUuud night. Moderatorot mu rece deka gresi, i vikale Rune, ama on go ubeduvase deka ne bilo taka, bogznae na kogo i na sto aludiral, ali vaka ne izvril nikad koga daval izjava posle pobeda na teren.
Па за некој што е најдобар на сите времиња и што доминира овде од 2018 па навака и лани ради глупа грешка не ја продолжи абнормалната серија победи и титули , можеш комотно да бидеш интелегентна верзија на Костич без досадниот спам.
Нема потреба да имаме ист став , ја конкретно ти замерувам шо ги мењаш ставовите цело време и не знам поради која причина на Вимблдон наоѓаш причина за песимизам.
Него фала му на Бога што ги имаме Синер и Алкараз, уште од сега ќе знаевме кој ќе го крене пехарот во недела.
Ја пре би идел со Синер , трета среќа и плус мотивација за уште една огромна победа по онаа на АО.
Некако премногу се троши психички Новак , ако не испадне како што очекува , исцеден ќе биде за Париз. Па башка шо има пак транзиција... човеков сака да прави чуда , неверојатен е.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.677
Поени од реакции
2.665
Забега Џоковиќ дефинитвно :pos:

Победата рутинска иначе. Изгледа ветувачки на терен. Верувам дека може и до титула.
Рутински да, од сервис, до форхенд, бехенд па и тајмингот на мрежа и играта на мрежа му беше скоро па совршена.. до титула секогаш е прашање сега и повредата. Според мене Де Минор ако изигра прејако ќе успее сет да му земе а со Фриц ќе биде крв до колена ако Амеров е на нивово ко денес и му се погоди послаб ден на Новак.. многу коцки треба да се спојат за евентуална победа на Фриц. Финале со Синер( апсолутен фаворит ми е, иако и Алкараз е тука), според мене све е можно.. морковот е во животна форма и после Ус Опен лани, има 4-5 порази, и од тие само еден е од Новак во Нито АТП фајнлс.. Синер има 3 победи над Ноле во овие 9-10 месеци од тогаш. Една и со спасени три меч топки во Дејвис куп и една во Мелбурн на Австралија Опен
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.439
Па за некој што е најдобар на сите времиња и што доминира овде од 2018 па навака и лани ради глупа грешка не ја продолжи абнормалната серија победи и титули , можеш комотно да бидеш интелегентна верзија на Костич без досадниот спам.
Нема потреба да имаме ист став , ја конкретно ти замерувам шо ги мењаш ставовите цело време и не знам поради која причина на Вимблдон наоѓаш причина за песимизам.
Него фала му на Бога што ги имаме Синер и Алкараз, уште од сега ќе знаевме кој ќе го крене пехарот во недела.
Ја пре би идел со Синер , трета среќа и плус мотивација за уште една огромна победа по онаа на АО.
Некако премногу се троши психички Новак , ако не испадне како што очекува , исцеден ќе биде за Париз. Па башка шо има пак транзиција... човеков сака да прави чуда , неверојатен е.
Pa zaso si dolgo vreme tuka, ja ne pamtam deka imalo turnir kade sum ubeduval deka Novak osvaja, sekogas valagam so doza na pesimizam takov sum golem kur, ama tuka konkretno imav osnova za toa.
1. Povredata na RG i operacijata, iako na kraj ispadna sve toa rutinski proces, 10 minuten zafat, i uste togas rekov, tehnicki, on ke moze da igra, ama ne ocekuvav, radi OI.
2. Mnogu losata forma godinava, 0 tituli seuste
3. Rune mu se pokazal do sea ko sjeban match up.

Mnogu uslovi se ispolnija za da vlezam pesimisticki na celiov turnir, rekov i vcera navivacki tipuvam 3-1, eventualno 3-2, ama ocekuav denes Rune da go namaci, istoto i Novak go ocekuvase.

Ne menjam mislenje ja, toa mi bese od start, Rune go gleav ko problem, a na kraj se ispostavi deka e negov najlesen mec, I'll take it, krivo proceniv, i milo mi e poradi istoto. :) Od druga strana, Rune izigra daleku od svoite moznosti, ama da ne mu zimam nisto na Novak, i u takva situacija golema bese verojatnosta da e pak 3-0, zaso Novak ja tempirase igrata denes na nivoto na Rune, on koga krena, krena i Novak igra, vtor set konkretno, i tolku bese od Rune, ali denesniov Novak, Rune nikad nema da go pobedi na slem, vakov Novak vo momentov samo Karlos i eventualno Siner mozat da pobedat, tolku.

Ova na krajov so publikava ne mi se svigase, bez razlika sto zakrvi so nekoj jezivo, mozese da go skokne ona so GoooOoOOD Night, ali na kraj od karierava sve poveke i poveke si go dopusta ova i vise ne se zamara, ova Kirgios momentalno go zbori za Novak, vise kur mu e dvor mu e.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.547
Поени од реакции
110.001
Руне на трева е убедливо најлош, има лоша техника на форхенд која му бара време за местење на ударите, нешто што на трева го нема. Уствари кога ќе ги погледнеш нивните меѓусебни дуели и баш чудно е како им се толку тесни мечевите, зашо у глобала Новак ваквите лесно ги решава.

За ждребот џабе се карате, испадна буквално како што зборевме 2-3ца, кај Новак боза, уште па и му испаднаа некои евентуални мини како Хуркач на пример така да по мене ова 1/2 финале му е изи пизи. Деминаур нема промил шанса, затоа и реков 1/2 финале. Е таму ако е Фриц може да има мачење за Ноле, нема да изгуби ама може да се помачи и да се запоти прописно.

Не знам зошто толку лесно го отпишувате Алкараз во евентуален дуел со Синер, искрено и Синер игра Ли-Ла на турниров иако е добар мора да се признае, ама Алкараз на ГС турнирите е посебна приказна.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.547
Поени од реакции
110.001
Сега ја видов целата ситуација со Новак и навивачите, каков елементарен глупак е Ѓоковиќ тоа е страшно. Не најискрено, овој е болен за пажња, класичен драма квин, зашо не е реално он на секој турнир да крви со некого и да се кара и пцуе. Божем не довикуваат на Синер или Алкараз, бог да чува и да брани. Друже, 15.000 луѓе има на трибина, од тие еден ќе се погоди дебил па мајка јана нека е, на крај краева остави судијата да ги опомене ако се сељачат и тоа е тоа. И еве ајде, ако му е полесно да закрви со некој па да се заинаети и да заигра подобро тоа е ок, ама изјавана вчера после победата :sick: Одвратно и дегутантно.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.439
Сега ја видов целата ситуација со Новак и навивачите, каков елементарен глупак е Ѓоковиќ тоа е страшно. Не најискрено, овој е болен за пажња, класичен драма квин, зашо не е реално он на секој турнир да крви со некого и да се кара и пцуе. Божем не довикуваат на Синер или Алкараз, бог да чува и да брани. Друже, 15.000 луѓе има на трибина, од тие еден ќе се погоди дебил па мајка јана нека е, на крај краева остави судијата да ги опомене ако се сељачат и тоа е тоа. И еве ајде, ако му е полесно да закрви со некој па да се заинаети и да заигра подобро тоа е ок, ама изјавана вчера после победата :sick: Одвратно и дегутантно.
1720513269679.png

Uzivaj Stek, prv pat vaka reagira koga zbori na teren, a ocigledno i si imal dobra pricina za toa.
I mene mi deluvase too much negovata reakcija, ama razlicno se percepiraat rabotite koga si na teren, i razlicno na TV, sigurno si imal dobra pricina sto bas vcera za prv pat vaka javno im se nafrli na takvite. Ko sto rece i samiot, 20 godini e tuka, mnogu dobro znae sto e ok, sto ne e ok, narocito pa tuka kade ovie pravea fudbalska atmosfera, i so dresovi na Danska fudbalski pola od niv bea.

Tebe ti e odvratno, ama gledam na netov, duri i negovite hejteri ja prifatija, megju niv i najgolemiot, umreniot Rotenberg, koj pisa deka vakov trebal da e cela kariera, ne samo sega, toa go pravelo poavtenticen, istoto i Azarenka vo edna prilika kaza, deka mnogu poise i se svigja vakviot Novak, koj vise nisto ne ebava i ne se zamara koj sto ke rece ili ke napise za nego.

Aj ako ne cel zivot neka vitka opaska i neka kjuti, i neka si gi ostavi, sea vise koga gi pomina Roger i Rafa malce si go smeni celokupniot odnos, drugo bese koga gi brkase. I vcera generalnata reakcija na publikata koga on toa go zborese, 80% bea na negova strana, edno e da poddrzuvas eden teniser, a se znae vo tenisot kako se pravi toa, drugo e na sekoja greska da urlikas kako majmun celo vreme, i da go zloupotrebuvas toa cel mec.

A i neli vikase deka sakal da bide sakan celo vreme, se umilkuval kur se trese, eve ti go authentic Novak, ti posaka da imas ubava vecer, ne znam sto poise sakas bemti osetlivkoto.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.547
Поени од реакции
110.001
Прегледај го приврзокот 423039

Uzivaj Stek, prv pat vaka reagira koga zbori na teren, a ocigledno i si imal dobra pricina za toa.
I mene mi deluvase too much negovata reakcija, ama razlicno se percepiraat rabotite koga si na teren, i razlicno na TV, sigurno si imal dobra pricina sto bas vcera za prv pat vaka javno im se nafrli na takvite. Ko sto rece i samiot, 20 godini e tuka, mnogu dobro znae sto e ok, sto ne e ok, narocito pa tuka kade ovie pravea fudbalska atmosfera, i so dresovi na Danska fudbalski pola od niv bea.

Tebe ti e odvratno, ama gledam na netov, duri i negovite hejteri ja prifatija, megju niv i najgolemiot, umreniot Rotenberg, koj pisa deka vakov trebal da e cela kariera, ne samo sega, toa go pravelo poavtenticen, istoto i Azarenka vo edna prilika kaza, deka mnogu poise i se svigja vakviot Novak, koj vise nisto ne ebava i ne se zamara koj sto ke rece ili ke napise za nego.

Aj ako ne cel zivot neka vitka opaska i neka kjuti, i neka si gi ostavi, sea vise koga gi pomina Roger i Rafa malce si go smeni celokupniot odnos, drugo bese koga gi brkase. I vcera generalnata reakcija na publikata koga on toa go zborese, 80% bea na negova strana, edno e da poddrzuvas eden teniser, a se znae vo tenisot kako se pravi toa, drugo e na sekoja greska da urlikas kako majmun celo vreme, i da go zloupotrebuvas toa cel mec.

A i neli vikase deka sakal da bide sakan celo vreme, se umilkuval kur se trese, eve ti go authentic Novak, ti posaka da imas ubava vecer, ne znam sto poise sakas bemti osetlivkoto.
Многу убава вечер имав, со температура и болки, да ви ебам се и на тебе и на Новак. Него, друг ми е муабетот, никој не негира дека нема кретени у публика, ја само ти кажувам дека има кретени на сите мечеви и на сите им довикуваат. Сакаш да ми кажеш дека на Надал му немаат довикувано некои закоравени србенди пред сервис на брејк топка? Пример давам ова, така ми текна сеа на Рафа. Па не сум видел искрено негде Рафа да свири виолини, да им дава кур да пушат, да им ебе се по список и слично.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.697
Поени од реакции
3.854
Прегледај го приврзокот 423039

Uzivaj Stek, prv pat vaka reagira koga zbori na teren, a ocigledno i si imal dobra pricina za toa.
I mene mi deluvase too much negovata reakcija, ama razlicno se percepiraat rabotite koga si na teren, i razlicno na TV, sigurno si imal dobra pricina sto bas vcera za prv pat vaka javno im se nafrli na takvite. Ko sto rece i samiot, 20 godini e tuka, mnogu dobro znae sto e ok, sto ne e ok, narocito pa tuka kade ovie pravea fudbalska atmosfera, i so dresovi na Danska fudbalski pola od niv bea.

Tebe ti e odvratno, ama gledam na netov, duri i negovite hejteri ja prifatija, megju niv i najgolemiot, umreniot Rotenberg, koj pisa deka vakov trebal da e cela kariera, ne samo sega, toa go pravelo poavtenticen, istoto i Azarenka vo edna prilika kaza, deka mnogu poise i se svigja vakviot Novak, koj vise nisto ne ebava i ne se zamara koj sto ke rece ili ke napise za nego.

Aj ako ne cel zivot neka vitka opaska i neka kjuti, i neka si gi ostavi, sea vise koga gi pomina Roger i Rafa malce si go smeni celokupniot odnos, drugo bese koga gi brkase. I vcera generalnata reakcija na publikata koga on toa go zborese, 80% bea na negova strana, edno e da poddrzuvas eden teniser, a se znae vo tenisot kako se pravi toa, drugo e na sekoja greska da urlikas kako majmun celo vreme, i da go zloupotrebuvas toa cel mec.

A i neli vikase deka sakal da bide sakan celo vreme, se umilkuval kur se trese, eve ti go authentic Novak, ti posaka da imas ubava vecer, ne znam sto poise sakas bemti osetlivkoto.
Осетливкото му вика , а овој не може да го задржи нагонот сред интервју пост меч да им праќа пораки на ниско ниво на неколку кретени во публика шо кажале буууу или рууууне :pos:
Небаре децата му ги пцуеја па да разберам.
Супер што го мотивира да биде ѕвер на терен , само тоа селското дека он е угнетуван како граѓанин на една од првите цивилизации во историјата мора да преовлада. Тоа и ние македонците уште се замислуваме и влагаме во филмови.
Да соберам пари за на Вимблдон и да седнам негде каде што асално би ме слушнал, одма ќе ѕивка братот.
Легенда на спортот општо и вака ниско да паѓа... многу е тенок на живци дефинитивно.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.547
Поени од реакции
110.001
A i neli vikase deka sakal da bide sakan celo vreme, se umilkuval kur se trese, eve ti go authentic Novak, ti posaka da imas ubava vecer, ne znam sto poise sakas bemti osetlivkoto
Па со самото ова докажуваш дека се умилкувал ебате, значи се воздржувал и не го праел, сеа откако е ГОАТ го праи пошо го боли цеф. Сам се закопа.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.439
Многу убава вечер имав, со температура и болки, да ви ебам се и на тебе и на Новак. Него, друг ми е муабетот, никој не негира дека нема кретени у публика, ја само ти кажувам дека има кретени на сите мечеви и на сите им довикуваат. Сакаш да ми кажеш дека на Надал му немаат довикувано некои закоравени србенди пред сервис на брејк топка? Пример давам ова, така ми текна сеа на Рафа. Па не сум видел искрено негде Рафа да свири виолини, да им дава кур да пушат, да им ебе се по список и слично.
Има кретени на сите мечеви, на сите им довикуваат, и повеќето тенисери се бунат, караат, и бараат истите да бидат избркани, или ти сите мечеви си ги гледал и знаеш дека едноставно не е така. Иди на јутуб, глеј го Медо на ЈуЕс оупен или на АО, буквално истите реакции, идентични ко и Новак.

Да ги споредиш Рафа и Новак е во најмала рака кретенски, разликата е во најдобар случај трицифрена, у поглед на мечеви каде Рафа се соочил со токсичност и Новак, за со Фед исто, и ова е стварно апсурдно воопшто и да се дебатира, знаеш дека е така, само тешко да признаеш.

Новак е мрзен од ден број 1 у својата кариера, како што рече и Федерер, не можеа да го прифатат откако тенисот веќе си доби омилена двојка, ова се буквално зборови на Федерер, не мои, дошол и го гледале ко некој што сака да ја расипе забавата, и никад не се обиделе да го сфатат. И тој третман Новак од федаловци го има цела кариера, ама ако, успесите негови немаше да бидат толку слатки тоа да не беше случај.

Рафа многу ретко се соочувал со токсичност од трибини, еден класичен пример знам на турнирот пред АО кога играа Србија и Шпанија, он против Новак, кога србите урлаа и он се бунеше, мечот подоцна и го изгуби, ама не му беше сеедно. Епа Новак таков третман добива низ цела година каде и да игра, зашто на трибини се накрцани секогаш навивачи или на Федерер или Надал, плус неговите, кои зимаат блок карти до крај на турнир, сигурно немало навивачи на Вавринка, Бердих или Нишикори, така иде зборот, зашо и они си имаат свои луѓе таму ама 1-2%, толку.

Свирењето виолина е инaче поради ќерка му, ама глеаш, тебе и тоа ти смета, те задира у нерв. Иначе прилично сум убеден било кој од нас тука, да беше профи тенисер, и на трибини да наидеше на некој напатен искривен тажен butthurt навивач на Рафа или Фед, и истиот да те провоцира, 200 мајки на мајчин јазик ќе му се изнаебеа по итна постапка, ама ајде ќе ве оставам да глумите култура и да си се тешите дека ако ништо друго, еден од најголемите спортисти во историјата, е сељак. :ROFLMAO:


Осетливкото му вика , а овој не може да го задржи нагонот сред интервју пост меч да им праќа пораки на ниско ниво на неколку кретени во публика шо кажале буууу или рууууне :pos:
Небаре децата му ги пцуеја па да разберам.
Супер што го мотивира да биде ѕвер на терен , само тоа селското дека он е угнетуван како граѓанин на една од првите цивилизации во историјата мора да преовлада. Тоа и ние македонците уште се замислуваме и влагаме во филмови.
Да соберам пари за на Вимблдон и да седнам негде каде што асално би ме слушнал, одма ќе ѕивка братот.
Легенда на спортот општо и вака ниско да паѓа... многу е тенок на живци дефинитивно.
Па да, тенок е, ко и повеќето луѓе кои се соочуваат со идиоти низ целата година, 20 години у редослед, у спорт каде нервите играат клучна улога и напнатоста на терен во многу наврати е језива. А иначе колку е тенок со нерви, имаше прилика да видиш во 2019, против Федерер, али не значи дека во делови од кариерата, ке ескалира, кога тоа нема да му се одрази лошо, ко вчера, после победа.

Не сака веќе да ќути на напатенковци и ги моча во уста, нека е тоа паѓање ниско, за тебе, многумина други од тоа што можам да приметам го глорифицираат да биде иронијата поголема, тука спаѓаат и негови големи критичари, али му се може. Го имаш можда најеминетниот тениски турнир во историјата, зашто Вимблдон е сепак така глорифициран, си платил богзнае колку за да гледаш, имаш таква привилегија на сметка на многу вистински тениски фанови, и ти све што правиш е идеш таму и намерно го провоцираш Новак. И после тоа Новак реагира, по не знам кој пат у животот ти се намочак во уста, и сега пар дечки од Македонија кои слеат пред малите екрани тенис, се осетиле повредни поради и тоа и викаат нее, не смее така Новаче, не е тоа во ред, не паѓај толку ниско.

Иначе дај боже да собереш пари, и да сведочиш на еден од најголемите спортисти икада, слободно, таква привилегија и шанса ретко кој може да си пружи и убаво би било некој од форумов тоа да си го дозволи баш на Вимблдон. Ти собери пари слобдно, ја ке ти средам за тикет, ова најискрено ти го кажувам, зашто фирмава моја има канцеларии у Квинс и секоја година се иде на тој турнир, така да ако треба карта за Вимблдон, слободно обрати ми се ќе ја наредиме зашто тешко се убодувало, али да си знаеш ќе имаш проблеми со добивање на виза и тоа ќе биде најтешкиот дел.

Па бубрег ќе ставам дека ќе си седиш мирен ко попче и ќе уживаш, ќе си плескаш со рачињата и тивко ќе викаш идемо и секако после ќе земеш од оние топкине и маркер еден, и ќе викаш еееј Ноле еј комраде мој, дај један потпис овде па да виде ових из кајгану како се то ради, онак Син проклети и онај Стек умрени. ;)

Па со самото ова докажуваш дека се умилкувал ебате, значи се воздржувал и не го праел, сеа откако е ГОАТ го праи пошо го боли цеф. Сам се закопа.
хАаеехахахах, убаво реков ја бе, тебе све ќе ти смета, што и да прави, и ќе си тераш некои луди теории во глава у кои ни самиот веќе не веруваш, до толку ли у бунило те однел Новак бе, опушти се малце бог да чува.

Стек, друже, голготата со ковидот и невакцинирањето ти е доволен показател, доказ, и што уште не, колку он сакал да биде сакан од остатокот од Светот, он ради таа ебана вакцина јадеше тежок Cancel, у кој свет ти живееш па да не знаеш што уствари ти праи денес cancel културата, од ништење на фан база, губење на спонзори (ги изгуби Пежо тој период, јаката па кола најумрена у свет), и ред други работи, ко цела наклонетост на западната медиумска машинерија. Дали знаеш ти ова што значи у денешно време? Или треба уште да ти се црта?

Тука имаш слика и прилика да видиш колку он сакал да биде сакан од светот, али ни тоа не ти е доволно, очигледно, сериозно мислам дека ептен после 2022 те има и тебе и многу други стаени у некое тешко бунило и сеа праите некоја форма на коупинг и се фаќате за она за кое цел живот сте се фаќале претходно, дека не бил сакан, дека бил сељак, дека бил србенда и што уште не.

Ја сфаќам, 15-16 години навиваш за еден човек, индивидуален спорт, низ све си поминал со него и добро и лошo, и прединфарктни изданија и што уште не, и истиот конечно се искачил на врвот у тој спорт после години и години макотрпна работа, успони падови повреди и што уште не, и тоа траело нецела година, за да дојде една луда србенда и ти ја расипе цела идила. Сфаќам дека тука се дешава тешко ментално шлогирање и ваљда и ја би бил ваков и би ги манифестирал тие знаци на бунило вака по форуми, али у стилот на Канје ... I guess will never know.

 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.697
Поени од реакции
3.854
Па бубрег ќе ставам дека ќе си седиш мирен ко попче и ќе уживаш, ќе си плескаш со рачињата и тивко ќе викаш идемо и секако после ќе земеш од оние топкине и маркер еден, и ќе викаш еееј Ноле еј комраде мој, дај један потпис овде па да виде ових из кајгану како се то ради, онак Син проклети и онај Стек умрени.

Ти треба бубрегот не биди луд.
Дадов пример само , еве отидов да извадам пари од штедна книшка само за да можам Вимблдон да гледам.
Доволна сатисфакција ми е преку тв да гледам , ако имам пари повеќе од потребно некогаш ќе гледам ради пополнување на распоред и лично тенисот како спорт на такво високо ниво да го доживеам , макар играле Перикард и Шевченко.
Мене ми е тенисот на прво место , па Надал/Новак итн. од врвните тенисери.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom