Месечината, дали навистина слетавме?

Дали слетавме на месечината?

  • Да

    Гласови: 220 51,0%
  • Не

    Гласови: 211 49,0%

  • Вкупно гласачи
    431

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.915
Поени од реакции
24.393
Ти и онака си ми на игнор случајно видов дека си ме цитирал. Се виде ли пак со девојката што ја запозна на интернет? :pos:
Многу запознавам. Не знам на која мислиш.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.143
Поени од реакции
37.325
Мене @Del Boy ме интересира што ќе напише за месечината дека многу интелигентен профил ќе да e
За месечината јас мислам дека треба да те бутнеме у една ракета и да те лансираме на неа, па да ни кажеш од прва рака дали е холограм или небесно тело.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.671
Поени од реакции
20.784
Заборави да го спомнеш и Палчо.

Е ај сеа @парва да те видам што ќе кажеш на ова од Јанко.
Шпекулира се дека пола вода на нашу планету е од комете што падале у период од пред 3 до 4 миљарде године,а пола вода е стфорена од хемиски реакцие у вулкански ерупцие кои лудувале неколко миљона године после астероидно бомбардирање,од кои и наша Месечина е изрешетана и се глеа по кратери на њума.Сфа среќа иамо ги Јупитер и Сатурн,кои привлекле много големи астероиди и ги преусмериле да не паднеф куде нас.Сфе е тој сфе докажано и толко физички емпириски возможно,ама кој да стаи прст на чело.

Е ск у врску сс Миленка,управо е за пола воду,тај што е од комете,постара е од наше слнце,а тај стфорена од ерупцие,после кои врнало неколко иљадо године да се стфориф океани,мориња,реке,тај вода не е постара.

Сфак крај на слнце, е почетак на друго слнце.Кд ке има супер нова,крај на ѕвезду,до некоју небулу,пуна сс сфакакфи гасови,па и вода,стфара енергију која собира сфе около себе и сс помош на гравитацију,стфара се нова ѕвезда,чист водород,кој сс помош на фузију,испарава у хелиум и стфара фотони и стфара соларан систем кој сс помош на гасови и тфрди отпадоци стфара нови планете,карпести,гасовити,вулканести,зависи од услови,растојание,големину на слнце.

Толко проста и едноставна работа за који нема потреба од маштање за некакфи си хиндуизми,елиенофци,аврамофци,сфети духови...

А живот,живот се стфара куде има поволни услови.Ми едн пут праисмо џоинт испред едно интернет кафе и три семке онакој ги фрљисмо у суф песак,изложен на слнце,а блиско имаше олух од зграду од кој капеше вода.Без да знаемо тамо се стфорисфа три големи стебла марихуана.Не сами од себе,ама у услови кои су ептен суви за живот,али ипак,мајка вода и татко слнце завршисфа си гу работу.

Месечина не е холограм.
Месечина е призивод на наш судир сс друго помало небесно тело пред 4 ипол миљарде године,затој и наша планета не е совршена топка,ради удар и спојување она е две у едно,пуна сс вулкански мориња,јтектонски плоче и јако јадро од никел и железо.
А Месечина е стфорена од големи парчиња отпадок од тј судир која сс помош на гравитацију е обвиткала у округло небесно тело.

А лажирање стфарно би било чудно у услови на Студену војну и спејс трку за небо.Да било лажирано,Совети први би откриле и не би преќутале.

А Миленко е едн обичан Зурла,Пророк или било лесно уверлиф човек сс слабу психу,ниску интелигенцију сс коју праи простор за лсну манипулацију и прање мозак.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.284
Поени од реакции
4.408
Шпекулира се дека пола вода на нашу планету е од комете што падале у период од пред 3 до 4 миљарде године,а пола вода е стфорена од хемиски реакцие у вулкански ерупцие кои лудувале неколко миљона године после астероидно бомбардирање,од кои и наша Месечина е изрешетана и се глеа по кратери на њума.Сфа среќа иамо ги Јупитер и Сатурн,кои привлекле много големи астероиди и ги преусмериле да не паднеф куде нас.Сфе е тој сфе докажано и толко физички емпириски возможно,ама кој да стаи прст на чело.

Е ск у врску сс Миленка,управо е за пола воду,тај што е од комете,постара е од наше слнце,а тај стфорена од ерупцие,после кои врнало неколко иљадо године да се стфориф океани,мориња,реке,тај вода не е постара.

Сфак крај на слнце, е почетак на друго слнце.Кд ке има супер нова,крај на ѕвезду,до некоју небулу,пуна сс сфакакфи гасови,па и вода,стфара енергију која собира сфе около себе и сс помош на гравитацију,стфара се нова ѕвезда,чист водород,кој сс помош на фузију,испарава у хелиум и стфара фотони и стфара соларан систем кој сс помош на гасови и тфрди отпадоци стфара нови планете,карпести,гасовити,вулканести,зависи од услови,растојание,големину на слнце.

Толко проста и едноставна работа за који нема потреба од маштање за некакфи си хиндуизми,елиенофци,аврамофци,сфети духови...

А живот,живот се стфара куде има поволни услови.Ми едн пут праисмо џоинт испред едно интернет кафе и три семке онакој ги фрљисмо у суф песак,изложен на слнце,а блиско имаше олух од зграду од кој капеше вода.Без да знаемо тамо се стфорисфа три големи стебла марихуана.Не сами од себе,ама у услови кои су ептен суви за живот,али ипак,мајка вода и татко слнце завршисфа си гу работу.

Месечина не е холограм.
Месечина е призивод на наш судир сс друго помало небесно тело пред 4 ипол миљарде године,затој и наша планета не е совршена топка,ради удар и спојување она е две у едно,пуна сс вулкански мориња,јтектонски плоче и јако јадро од никел и железо.
А Месечина е стфорена од големи парчиња отпадок од тј судир која сс помош на гравитацију е обвиткала у округло небесно тело.

А лажирање стфарно би било чудно у услови на Студену војну и спејс трку за небо.Да било лажирано,Совети први би откриле и не би преќутале.

А Миленко е едн обичан Зурла,Пророк или било лесно уверлиф човек сс слабу психу,ниску интелигенцију сс коју праи простор за лсну манипулацију и прање мозак.
парва,

жив ти Сфе, сс коју тФоју интелигенцију си се сетија и си проверија дека сФи научни докази за водуту са докажани и од тебе лично проверени?...

Фала ти на немогуќи одговор...
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.671
Поени од реакции
20.784
парва,

жив ти Сфе, сс коју тФоју интелигенцију си се сетија и си проверија дека сФи научни докази за водуту са докажани и од тебе лично проверени?...

Фала ти на немогуќи одговор...
Одговор е познат одамна, сс набљудување на други небесни тела,а и лабараоториски екперименти сс сфакакфи примероци од напу земњу,стфара се слика за раѓање,развивање и крај на сфи небесни тела.Има паметни људи у сфет веруј ми,кои набљудуеф,мериф,знаеф,а не да праиф гра у петак и да палиф восак у некакаф си храм и да се водиф според морбидни правила стари две иљаде године.

Сфе очигледно ако знаеш да гледаш,гледај нагоре,учи,размислу сс сфоју главу.
А не сс некоју си сфету књигу.

Одговор ептен могуќ.Одговор е испитувањње на сфи микро и макро стфари повржани сс нашу планету,епохе у коју е прошла.Лабараторија е мајка на знаење,а не сфак религиозам храм на сфет.

Приказна за воду е докажана и могуќна.
Далеко помогуќе од тфои приказни са мали деца.Веруеш у нешто што не е ИЧ докажано.Али битно веруеш,за мир у куќу,са мир у душу тфоју,ради стра од непознато,стра од смрт,веруеш дека некој ке ти даде вечен живот ако се водиш според некои глупи правила.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.284
Поени од реакции
4.408
Одговор е познат одамна, сс набљудување на други небесни тела,а и лабараоториски екперименти сс сфакакфи примероци од напу земњу,стфара се слика за раѓање,развивање и крај на сфи небесни тела.Има паметни људи у сфет веруј ми,кои набљудуеф,мериф,знаеф,а не да праиф гра у петак и да палиф восак у некакаф си храм и да се водиф според морбидни правила стари две иљаде године.

Сфе очигледно ако знаеш да гледаш,гледај нагоре,учи,размислу сс сфоју главу.
А не сс некоју си сфету књигу.

Одговор ептен могуќ.Одговор е испитувањње на сфи микро и макро стфари повржани сс нашу планету,епохе у коју е прошла.Лабараторија е мајка на знаење,а не сфак религиозам храм на сфет.

Приказна за воду е докажана и могуќна.
Далеко помогуќе од тфои приказни са мали деца.Веруеш у нешто што не е ИЧ докажано.Али битно веруеш,за мир у куќу,са мир у душу тфоју,ради стра од непознато,стра од смрт,веруеш дека некој ке ти даде вечен живот ако се водиш според некои глупи правила.
парва,

фала ти на просФетљење.

Да не си бија ти, и тркало не ќе беше измислено.

Ај уше едно питање, не је тешко и саодФетно е на тФоју интелигенцију.

Ај одговори ми (фала ти унапред...) какој е могуќе да са (научно!) доказани феномени који никој и никад не ги видеја?...

И...колко кила фантазирање је потребно за да докажеш нешто које се десило и пред да се појавиш у овај сФет?...
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.794
Поени од реакции
9.423
Шпекулира се дека пола вода на нашу планету е од комете што падале у период од пред 3 до 4 миљарде године,а пола вода е стфорена од хемиски реакцие у вулкански ерупцие кои лудувале неколко миљона године после астероидно бомбардирање,од кои и наша Месечина е изрешетана и се глеа по кратери на њума.
3-4 милијарди години е од скоро време се сеќавам ко вчера да беше. Летаа комети,вулкани,астероиди, џанаци,тревкари...
Автоматски споено мислење:

Ми едн пут праисмо џоинт испред едно интернет кафе и три семке онакој ги фрљисмо у суф песак,изложен на слнце,а блиско имаше олух од зграду од кој капеше вода.Без да знаемо тамо се стфорисфа три големи стебла марихуана.Не сами од себе,ама у услови кои су ептен суви за живот,али ипак,мајка вода и татко слнце завршисфа си гу работу.
Главната поента на муабетот...
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.671
Поени од реакции
20.784
Земња е рамна,Месечина холограм,диносауруси су измислени и вулкани не постоиф...

Што друго да се каже за тебе.
Осфен дека џабе живиш.

Иди извини се до прво дрво што ке га видиш,што џабе стфара кислород за тебе.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.940
Поени од реакции
36.706
Осфен дека џабе живиш.
...вака ниско што се спушташ, демек „ти си од корист што живееш“, една нормална конверзација не можеш да сврзеш, само ти што ќе напишеш е вистина од туѓи размислувања, од што од муабетот во маркет ли?
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.671
Поени од реакции
20.784
...вака ниско што се спушташ, демек „ти си од корист што живееш“, една нормална конверзација не можеш да сврзеш, само ти што ќе напишеш е вистина од туѓи размислувања, од што од муабетот во маркет ли?
Eee Лолобриџида.Здраво.
Иам смислу ја за живот,разум,емоцие,навике,морал,без ваши глупи книге и тфоју омилену енциклопедију.
Битно не сам човек што га нервирам 99 посто од форум,копирам глупи статие од Википедију,лепу безвезни слике у глупи километарски постови,иам глупу смислу за хумор и подржаам ги и лајкнују најмизерни људи на форум,тфоја екипа Вруќа,Пророк и ваљда тфоја несудена љубаф у иднину Ред фскинг Зурла,кој нема допирни точку сс реалност.

Праф верник си а за хороскоп ке се степаш а и сигурно у гледање на кафе веруеш,а и за модрице на глафче и дубину на пичку си експерт.
Да е жива и здрава тетка ти Вики.

Ти си бре прдеж од кој пати овај наша Македонија,на кило ве има неписмени бумери кои до дваес године само за тетрис бесте чуле.Искочи инернет и мислите дека гу превртуете Кадилак сс едн жетон.

Како бе најмизерни особе на форум се слагате за исти прашања,веруете у глупи глупости,ви само ви и само ебано ви.
За било коју тему ви се праите препаметни сс ваши скриено влашки заговори и теорие.

Мене су ми муабети од маркет?
Па кој идеше три километра пешки до Кам маркет за да купи седамнаес денарску паштету од нокти?Сигурно си главна на касу док чекате ред.
За тебе сам енциклопедија.

Ти си бре мизерна особа што ставља едни исти препечени суви јуфке у тему што готфите у момент.
Ти си тај што спама сс преглупи постови и слике у безсмислени теме кои ги бараташ само ти.

И како не ти е скурчено да изиграаш дрвен адвокат за глупаци на форум,Денам,Марсело,Пророк,Зурла,Византиски пред да ти га тури у Најкајгаџии.
Кој кур се ти мешаш кд ми дискутирамо сс њима.

Мрш.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.940
Поени од реакции
36.706
Дали Армстронг стапна на Месечина, мене не ми е убедливо :toe:

LifeMagCover1969.jpg

Нил Армстронг, командант на Аполо II, тргнал кон лансирната рампа“. — 25 јули 1969 година,
дали тоа боцата куфер му е вклучена да диши, а ја наси како куфер или како тоа поставен скафандер го диши само воздухот во тој мал простор што значи некоја минута?

Armstrong1974_blackboard.jpg


...Армстронг предававајќи на инженерска класа во 70-тите.


GinaLollobrigeda_medRes.jpg


... актерката Џина Лолобриџида како фотограф, пред да дојде да го бара Армстронг,

Neil_X15cockpit_1961.jpg


... првиот цивилен астронаут на НАСА, меѓу првите пробни пилоти кои летале со авиони на ракетен погон Х-15, 1963 год, го постигнал првото приклучување на две вселенски летала како команден пилот на Gemini 8, 1966 година, првиот човек што „отишол“ на Месечината во јули 1969 година.


NixonQuarantineVan_color.jpg


... претседателот Никсон ги посетил Армстронг и неговиот екипаж додека биле во карантин.


NASA_ukeleleQuarantine.jpg


...како поминувало времето во карантин, Армстронг свирел укулеле (кад би смо се зезали, припрема за на Месечина патување)


EarthOverMoonHorizon.jpg


...Земјата прикажана над површината на Месечината. Фото/Армстронг, благодарение на НАСА (кад би смо се зезали, толку мала Земјата исто како што ја гледаме месечината од Земјата иста сферична големина, а месецот цел сјаен како отсјај од ѕвезди, а универзумот темен :icon_lol:)


NeilOnMoon_NASA.jpg

...ова би било онака кратка приказна за патувањето на Месечината, еве не се задржувам на никакви детали, ниту на закони на физиката, гравитација, еве чисто фотографиите и текстот не ме убедуваат дека ова се случи, дури ми изгледа смешно како приказни за мали деца и карантинот и фотографијата сликана од самиот Армстронг на Месечина, знамето, сенките, рефлекторот, нема оштетување на тлото при таков тежок свемирски брод кога атерира, ниту околниот дел.


П.С.
...тоа е мое мислење, дајте пологично објаснување и ќе поверувам,
остави ја Лолобриџида да биде„РИП“, овде сум со друг ник, не го користи надимакот даден од Џонтра, биди свој... и ДА, тука не се работи за образование кој е попаметен или поинтелигентен, овде се работи што не си воспитан и нема да се спуштем на твое ниво, а „мрш“ се извикува за животно, а не на човек, посебно на жена! :smirce:
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.671
Поени од реакции
20.784
Ти си баба, не си жена.
Ти не дискутираш,немаш тфое мислење,ти лепиш слике и копираш од интернет,а и везе немаш у сфаку област.Никој не те сака и досадна си како пролиф.

А и ја прф те кажа Лолобриџида,онакој ми дојде,врску си нема сс Џонтру.
Сфе памту ја.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom