Охрид

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
722
Поени од реакции
1.651
Во кој ресторант во Охрид не служат алкохол? :cautious:
Остај го бе, во луна од нефи пицеријана лани еден пријател викна да почастит се туривме од коњаци пиење. Кутриот имат во чајџилница седнато и имат пиво нарачано. :pos:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.329
Поени од реакции
22.147
Dobro ok, vo cajdilnica sednav kade ne sluzat pivo i Ohrid mi e skap i ne mozam da si go dozvolam i zatoa bla bla bla...
Ete srceto mi se kini od jadovi oti nema da mozam da letuvam tamu ovaa sezona ali cesen pionerski zbor cela godina ke stedam i slednata sezona si velam ke mozam da si dozvolam makar eden prodolzen vikend tamu ako ne poke.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.597
Поени од реакции
35.039
Dobro ok, vo cajdilnica sednav kade ne sluzat pivo i Ohrid mi e skap i ne mozam da si go dozvolam i zatoa bla bla bla...
Ete srceto mi se kini od jadovi oti nema da mozam da letuvam tamu ovaa sezona ali cesen pionerski zbor cela godina ke stedam i slednata sezona si velam ke mozam da si dozvolam makar eden prodolzen vikend tamu ako ne poke.
Ваков одговор е типичен за жена во ПМС.

Самиот кажа дека си посетил ресторант во кој немало алкохол. Фино лепо прашав каде тоа.
Можеше само да го напишеш името на ресторанот и толку.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.329
Поени од реакции
22.147
Ваков одговор е типичен за жена во ПМС.

Самиот кажа дека си посетил ресторант во кој немало алкохол. Фино лепо прашав каде тоа.
Можеше само да го напишеш името на ресторанот и толку.
Pojma nemam kako se vika iskreno, ne ni obrnav bas vnimanie. Ne bev specijalno za sofra tuku onaka uspat pa vlegovme vo prviot so go vidovme. Orientaciino od koga ke go pominis cinarot, vo edna ulicka levo. Ako prodolzis pravo ke izlezis na turisticka, znaci ne taa tuku levo od nea ulica edna, pojma nemam kaj odi ili kaj izlegva. Mozi i da promasiv cikmak dva ali stvarno ne se zamarav ili obrnav vnimanie, baska lani bese taka da toa e najdobro so mozam po sekjavanje.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.985
Поени од реакции
12.544
Немат политички коректен начин за да се поставит следново прашање: шо е работава со џупциве низ чаршија?
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.729
Поени од реакции
978
Немат политички коректен начин за да се поставит следново прашање: шо е работава со џупциве низ чаршија?
Хах , цела чаршија турско-албанска ви е станата ти за џупците се засекира . Сами сте си криви за џупците. Место ко во секој нормален град ( Прилеп, Битола , Скопје итн ) џупците да ви седат во посебна населба , вие сте им дозволиле да живеат сегде низ градот ( две куќи овде , три куќи онде итн ) . Да не прам муабет дека дури имаат и по некој дуќан в`чаршија ( и не прам муабет за семкарници ) . Во Прилеп е тоа незамисливо ( освен неколку семкари шо држеа киосци ) . А сметај дека во Прилеп има барем дупло повеќе џупци одколку кај вас и пак не се воопшто раширени низ град. Поентата ми е Тражили сте - гледајте :icon_lol: .

П.С. Кажете како да направам за да не ми го менува ш.иптари во албанци
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.169
Поени од реакции
10.954
Хах , цела чаршија турско-албанска ви е станата ти за џупците се засекира . Сами сте си криви за џупците. Место ко во секој нормален град ( Прилеп, Битола , Скопје итн ) џупците да ви седат во посебна населба , вие сте им дозволиле да живеат сегде низ градот ( две куќи овде , три куќи онде итн ) . Да не прам муабет дека дури имаат и по некој дуќан в`чаршија ( и не прам муабет за семкарници ) . Во Прилеп е тоа незамисливо ( освен неколку семкари шо држеа киосци ) . А сметај дека во Прилеп има барем дупло повеќе џупци одколку кај вас и пак не се воопшто раширени низ град. Поентата ми е Тражили сте - гледајте :icon_lol: .

П.С. Кажете како да направам за да не ми го менува ш.иптари во албанци
а намсето кирилица пиши го со латиницa
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.933
Поени од реакции
10.887
Хах , цела чаршија турско-албанска ви е станата ти за џупците се засекира . Сами сте си криви за џупците. Место ко во секој нормален град ( Прилеп, Битола , Скопје итн ) џупците да ви седат во посебна населба , вие сте им дозволиле да живеат сегде низ градот ( две куќи овде , три куќи онде итн ) . Да не прам муабет дека дури имаат и по некој дуќан в`чаршија ( и не прам муабет за семкарници ) . Во Прилеп е тоа незамисливо ( освен неколку семкари шо држеа киосци ) . А сметај дека во Прилеп има барем дупло повеќе џупци одколку кај вас и пак не се воопшто раширени низ град. Поентата ми е Тражили сте - гледајте :icon_lol: .

П.С. Кажете како да направам за да не ми го менува ш.иптари во албанци
Не е за смеење работата брат, шо мислиш во иднина како ќе биди? Тие седум деца, ти и јас едно или ниедно ... и така во круг со години, башка депопулација, повеќе умираат одошто се раѓаат (негативен е природниот прираст), иселувањето капак. Доселувањето на индијци, непалци и слични некапенци како попатна станица кон ЕУ ќе биди и понатаму актуелно (ене ги во Београд автобуси возат), не ни се пишува арно.

Така да, заклучокот е како Охриѓани дозволија на шиптараната Нефи и компанија да прави шо сака, да се шетаат забулени вчаршија и по ќеј, сега и ромите така и во цела држава е дозволено калакурница да биди.
Ова во минатите години во Охрид беше мисловна именка ама ајде де.

Ќе станиме ко бугарите, масовно иселување (кое е во тек ради сдс и животот кој дојде, сега и од ВМРО кога ќе се доразочараат уште толку ќе пукни работата), останување во државата на тие шо немале прилика да се отселат или до толку не сакаат, па градење соживот пола пола со шиптaри и ѓупци (кај нив ромите пукаат кон 40% во иднина), а во догледно време кај нас ќе стигнат и до мнозинство и на поголеми територии отколку тоа што е една населба ко Баир, Тризла или Шутка.
 
Член од
8 јануари 2014
Мислења
2.218
Поени од реакции
2.075
Пред 10 год кај мене на работа напрсти се броеја муслињата, имаше по некоја турчинка и толку. Сеа последниве 5 години само мажјаци од шипуркиве немаме... за сега.
Ѓупциве ги гледавме само ко ќе идеа со камионон од комуналец по ѓубре, ама сега фамилијарно ни дојдоја. Бајрам ко ќе идат, ги покриваме, чунки државен празник па ослободени од работа(додуша мене ми годит, зш ќе се одмирисат од ѓупскојна).
Се знаеше ѓупци шо работа может да имет, метла, канта и секира.
Сеа со преку 35к плата нека не се чудит Емка од чаршијана шо била таква(ти замириса и тебе џупскојна?:pos:) Ам со та плата јака шема почнаја да терет, кафица мафица, плажа, диско, ајфонче, па кредитче за некое бемве ехеее... да не спомвам дека најубајте места со куќи ги имет во градов, кај и да е и гости ќе редет.
 
Член од
24 август 2017
Мислења
406
Поени од реакции
933
Dzupcite veke 3ta god po red gi istovaraat pretezno od BT i drugi gradovi kao sezonski rabotnici za da pitet I uspat da odbiet po nekoja vrata jbg I tie naucija sho znacit sezona :D za islamizacijava ne e samo Ohrid nego cela MK zastiteni od samava drzava za sreka Ohrid se negde okolu 2.000 zelki ili do kaj 4500 muslimani toptan taka da I za doticniot nefi stiten e I od sds I od dpmne a ako ne e toj onda drug ke e poso takov e sistemot
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.729
Поени од реакции
978
а намсето кирилица пиши го со латиницa
Не сакам на латиница да ги пишувам , сигурно има друг начин
Автоматски споено мислење:

Не е за смеење работата брат, шо мислиш во иднина како ќе биди? Тие седум деца, ти и јас едно или ниедно ... и така во круг со години, башка депопулација, повеќе умираат одошто се раѓаат (негативен е природниот прираст), иселувањето капак. Доселувањето на индијци, непалци и слични некапенци како попатна станица кон ЕУ ќе биди и понатаму актуелно (ене ги во Београд автобуси возат), не ни се пишува арно.

Така да, заклучокот е како Охриѓани дозволија на шиптараната Нефи и компанија да прави шо сака, да се шетаат забулени вчаршија и по ќеј, сега и ромите така и во цела држава е дозволено калакурница да биди.
Ова во минатите години во Охрид беше мисловна именка ама ајде де.

Ќе станиме ко бугарите, масовно иселување (кое е во тек ради сдс и животот кој дојде, сега и од ВМРО кога ќе се доразочараат уште толку ќе пукни работата), останување во државата на тие шо немале прилика да се отселат или до толку не сакаат, па градење соживот пола пола со шиптaри и ѓупци (кај нив ромите пукаат кон 40% во иднина), а во догледно време кај нас ќе стигнат и до мнозинство и на поголеми територии отколку тоа што е една населба ко Баир, Тризла или Шутка.
Не ми е ич до смеење чоек, еве за жал веќе години седам во Охрид и гледам шо се случува . И пак стојам на тоа дека конкретно за џупците самите охриѓани се криви , оти навреме не ги сепарирале .
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
705
Поени од реакции
429
Шо значи сепарирање? Не можеш даги спречиш да шетаат и седат каде што сакаат
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.933
Поени од реакции
10.887
Не ми е ич до смеење чоек, еве за жал веќе години седам во Охрид и гледам шо се случува . И пак стојам на тоа дека конкретно за џупците самите охриѓани се криви , оти навреме не ги сепарирале .
Ќотекот е од рајот излезен другар, само нема кој да го дај. 300 невладини ќе ти се закачат, полиција ќе имаш пријава и за добро утро 800 еур па тек натаму...
Други времиња, други околности, јбг. Не е за смеење ич, во право си.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.169
Поени од реакции
10.954
Не сакам на латиница да ги пишувам , сигурно има друг начин
Автоматски споено мислење:



Не ми е ич до смеење чоек, еве за жал веќе години седам во Охрид и гледам шо се случува . И пак стојам на тоа дека конкретно за џупците самите охриѓани се криви , оти навреме не ги сепарирале .
Не ме сфати ти мене само буквата а пишија на латиница за да го добиш ова шиптaр/шиптaри е сегс ако те мрзи на таа измена пиши козоебачи и чао пријатно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom