Фан Клуб: Вардар

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.955
.

Najinteresno e deka onie sto mislat deka se informirani i nesto znaat ustvari poima nemaat sto i kako e...

Milenko denovive inace bese u inspekcija na hipodrom. Prvo ke bide vratena bazata tamu, pa vrakanje na gradski a pri kraj se i pregovorite za akademijata.
Како бе така вадиш од ракав муабети, па еве јас завчера бев на состаноткот што го имавме и многу добро знам што се случува. И не е се толку розево како што ти и овој Кире овде прикажувате. И ако толку многу го сакате Вардар, ќе реќеш чекај бе малку, доаѓа спонзорот, полн со пари е, тоа е супер, ама М.Н претседател, нема ли некој поасален, не оваа испукана пушка? Каков план има новиот спонзор, долгорочно, на 5 или 10 години? Да не му се случи на Вардар Самсоненко втор дел и слично?
[/QUOTE]


Drug pat citiraj kako treba tek sega ti go vidov postot... Ne se muabeti od rakav, razlikata e sto jas imam malku poveke info od tebe toa e se. Ne stignav da dojdam na sostatnokot, tek kaj 9 se osolobodiv od obvrski pa pocna grad da paga a sabajlevo morav da idam na pat ama me informiraa nekolku dusi sto i kako bilo. Za razlika od tebe jas ja znam i drugata strana na parickata, znaci znam i kako drugata strana gi gleda rabotite.

Drugo ne znam kolku znaes ama ova ne se EDINSTVENI bitni pregovori bitni za klubot momentalno. Znaci Milenko si tera nekoj drugi raboti za koj ne ste/si informiran. Idi vidi go Hipodrom, tamu na se renovira na golemo i se sprema centarot za Vardar. Milenko toa go brka. Ima i igraci potpisano provizorno ova e najnovo, ne znam koj, mada znam se ceka da se oficijalizira se so vas pa da se objavi. Isto i so akademijata ke ima novini.

Treto i najbitno sponzorski pregovori se vodea so poveke firmi. Sve sto e napisano na net e polovicno tocno... Ova go vodi sosema 3ta grupa na luge. Ako se vratis na ovaa ili na RK Vardar temata jas napisav deka za RK pari ke stignat na vreme a za Vardar deka ke dojdat kasno zasto prvicno trebase pari da ima od noemvri/dekemvri ama im se napravi pritisok od mnogu strani da se najde sponzor porano, zatoa ima i nekoj rokadi so firmi itn.... Zgolemeni se i sumite koj prvicno trebase da vlezat vo Vardar. Kako znam? Edna slika e iljada zborovi taka da, eve ti dve...

20240629_215022.jpg



20240629_232716.jpg


Od M.N ocigledno nema poasalen. Eve ve prasav i nikoj ne odgovori tuka. Za Pancev i koj i da e fudbaler iskreno ne sum bas zagrean, ne znam za eden sto se pokazal da vodi klub. Planot go znam, a za Samsonenko ne go delam istoto mislenje so poveketo luge od forumot zasto i za nego imam razlicni informacii od tebe. Za razlika od 99% ovde sto pisuvate jas sum go zapoznal SS licno, sum bil kaj nego vo Rostov i red drugi raboti, ali dzabe e objasnuvanje sto i kako ovde.

Ostavame neka resat tie sto treba i da trgne rabotata.
 
Последно уредено:
Член од
26 февруари 2011
Мислења
148
Поени од реакции
427
Како бе така вадиш од ракав муабети, па еве јас завчера бев на состаноткот што го имавме и многу добро знам што се случува. И не е се толку розево како што ти и овој Кире овде прикажувате. И ако толку многу го сакате Вардар, ќе реќеш чекај бе малку, доаѓа спонзорот, полн со пари е, тоа е супер, ама М.Н претседател, нема ли некој поасален, не оваа испукана пушка? Каков план има новиот спонзор, долгорочно, на 5 или 10 години? Да не му се случи на Вардар Самсоненко втор дел и слично?

Drug pat citiraj kako treba tek sega ti go vidov postot... Ne se muabeti od rakav, razlikata e sto jas imam malku poveke info od tebe toa e se. Ne stignav da dojdam na sostatnokot, tek kaj 9 se osolobodiv od obvrski pa pocna grad da paga a sabajlevo morav da idam na pat ama me informiraa nekolku dusi sto i kako bilo. Za razlika od tebe jas ja znam i drugata strana na parickata, znaci znam i kako drugata strana gi gleda rabotite.

Drugo ne znam kolku znaes ama ova ne se EDINSTVENI bitni pregovori bitni za klubot momentalno. Znaci Milenko si tera nekoj drugi raboti za koj ne ste/si informiran. Idi vidi go Hipodrom, tamu na se renovira na golemo i se sprema centarot za Vardar. Milenko toa go brka. Ima i igraci potpisano provizorno ova e najnovo, ne znam koj, mada znam se ceka da se oficijalizira se so vas pa da se objavi. Isto i so akademijata ke ima novini.

Treto i najbitno sponzorski pregovori se vodea so poveke firmi. Sve sto e napisano na net e polovicno tocno... Ova go vodi sosema 3ta grupa na luge. Ako se vratis na ovaa ili na RK Vardar temata jas napisav deka za RK pari ke stignat na vreme a za Vardar deka ke dojdat kasno zasto prvicno trebase pari da ima od noemvri/dekemvri ama im se napravi pritisok od mnogu strani da se najde sponzor porano, zatoa ima i nekoj rokadi so firmi itn.... Zgolemeni se i sumite koj prvicno trebase da vlezat vo Vardar. Kako znam? Edna slika e iljada zborovi taka da, eve ti dve...

Прегледај го приврзокот 421982



Прегледај го приврзокот 421983


Od M.N ocigledno nema poasalen. Eve ve prasav i nikoj ne odgovori tuka. Za Pancev i koj i da e fudbaler iskreno ne sum bas zagrean, ne znam za eden sto se pokazal da vodi klub. Planot go znam, a za Samsonenko ne go delam istoto mislenje so poveketo luge od forumot zasto i za nego imam razlicni informacii od tebe. Za razlika od 99% ovde sto pisuvate jas sum go zapoznal SS licno, sum bil kaj nego vo Rostov i red drugi raboti, ali dzabe e objasnuvanje sto i kako ovde.

Ostavame neka resat tie sto treba i da trgne rabotata.
[/QUOTE]
А што е битно твоето мислење за Самсоненко, фактите говорат најубаво за него. Оставен долг од преку 3 милиони, блокирана сметка, помошните терени во Градски парк ги оттуѓи од Вардар, забрана за користење на тренинг кампот во Хиподром откако тој се повлече. Еве штом го познаваш лично, прашај го дали барем малку има грижа на совест...
Панчев нит некој го бара, нит го повикува, ама Миленко да ми го претставуваш како некој способен спортски работник. Дај ти се молам. Човекот се нема 20 години појавено на утакмица на Вардар, ја гарантирам дека 5 играчи не познава од актуелниот ростер и сега тој да ја има главната улога. Нека си продолжи да дудла кај Мицкоски (претходно беше Грујо) и да бистри политика. За тоа бар е исклучително умешен...
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.574
Поени од реакции
3.901
А Симев и Митев ептен се појавуваа на стадион и знаеа играчи… нема бегање од такви директори за жал у Мк. Некој договара играчи, пик мавнале на некој стопер што играл у Брегалница странец.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.576
Поени од реакции
5.729
Јас само едно ке кажам , сите тука сме навивачи на Вардар и све што поминавме со овој клуб последниве години ке биде запишано во историјата .

Толку страдања и нервози за Вардар да остане жив , се боревме буквално против сите а имавме многу душмани на патот и не беше лесно , таа група од 5 луѓе во Комити знаат најдобро како го спасија клубот , на толку трчање пари дадоа само неколку општини и на крај градот Скопје за да се истера сезоната ..

Сега имаме нова ситуација , од тоа што знаеме се преговора со добар спонзор да влезе во Вардар и да имаме милионски буџет, значи моите најави или шпекулации што ги добив пред месец дена се сега на маса , оваа власт даде амин и патот е отворен за нов спонзор во Вардар , се знаеше дека политички мора некој да турне напред за да тргне возот ..

Нормално дека неможе за два дена да се превземе клуб , прво имаме блолирана сметка и долг кои треба да се решат , но среќен сум што се работи на проблемот Вардар да добие спонзор .

Кога ке се вклучат волку фактори во Вардар за да се реши проблемот тогаш епилогот би требало да заврши со среќен крај , убеден сум дека доаѓа денот кога ке светне тоа сонце за сите што го сакаме Вардар , после 5-6 години време беше да се вратиме таму кај што ни е местото ..

Веројатно јас бев еден од најголемите оптимисти и верував на тие муабети дека летово ке добиеме спонзор и ке се вратиме на врвот , останува да го почекаме тој КЛУЧЕН ДЕН ЗА ОФИЦИЈАЛНО ДА БИДЕ ГОТОВО .
 
Последно уредено:
Член од
19 август 2010
Мислења
3.682
Поени од реакции
8.560
Како бе така вадиш од ракав муабети, па еве јас завчера бев на состаноткот што го имавме и многу добро знам што се случува. И не е се толку розево како што ти и овој Кире овде прикажувате. И ако толку многу го сакате Вардар, ќе реќеш чекај бе малку, доаѓа спонзорот, полн со пари е, тоа е супер, ама М.Н претседател, нема ли некој поасален, не оваа испукана пушка? Каков план има новиот спонзор, долгорочно, на 5 или 10 години? Да не му се случи на Вардар Самсоненко втор дел и слично?

Drug pat citiraj kako treba tek sega ti go vidov postot... Ne se muabeti od rakav, razlikata e sto jas imam malku poveke info od tebe toa e se. Ne stignav da dojdam na sostatnokot, tek kaj 9 se osolobodiv od obvrski pa pocna grad da paga a sabajlevo morav da idam na pat ama me informiraa nekolku dusi sto i kako bilo. Za razlika od tebe jas ja znam i drugata strana na parickata, znaci znam i kako drugata strana gi gleda rabotite.

Drugo ne znam kolku znaes ama ova ne se EDINSTVENI bitni pregovori bitni za klubot momentalno. Znaci Milenko si tera nekoj drugi raboti za koj ne ste/si informiran. Idi vidi go Hipodrom, tamu na se renovira na golemo i se sprema centarot za Vardar. Milenko toa go brka. Ima i igraci potpisano provizorno ova e najnovo, ne znam koj, mada znam se ceka da se oficijalizira se so vas pa da se objavi. Isto i so akademijata ke ima novini.

Treto i najbitno sponzorski pregovori se vodea so poveke firmi. Sve sto e napisano na net e polovicno tocno... Ova go vodi sosema 3ta grupa na luge. Ako se vratis na ovaa ili na RK Vardar temata jas napisav deka za RK pari ke stignat na vreme a za Vardar deka ke dojdat kasno zasto prvicno trebase pari da ima od noemvri/dekemvri ama im se napravi pritisok od mnogu strani da se najde sponzor porano, zatoa ima i nekoj rokadi so firmi itn.... Zgolemeni se i sumite koj prvicno trebase da vlezat vo Vardar. Kako znam? Edna slika e iljada zborovi taka da, eve ti dve...

Прегледај го приврзокот 421982



Прегледај го приврзокот 421983


Od M.N ocigledno nema poasalen. Eve ve prasav i nikoj ne odgovori tuka. Za Pancev i koj i da e fudbaler iskreno ne sum bas zagrean, ne znam za eden sto se pokazal da vodi klub. Planot go znam, a za Samsonenko ne go delam istoto mislenje so poveketo luge od forumot zasto i za nego imam razlicni informacii od tebe. Za razlika od 99% ovde sto pisuvate jas sum go zapoznal SS licno, sum bil kaj nego vo Rostov i red drugi raboti, ali dzabe e objasnuvanje sto i kako ovde.

Ostavame neka resat tie sto treba i da trgne rabotata.
[/QUOTE]

А кој е овој?
 
Член од
26 февруари 2011
Мислења
148
Поени од реакции
427
А Симев и Митев ептен се појавуваа на стадион и знаеа играчи… нема бегање од такви директори за жал у Мк. Некој договара играчи, пик мавнале на некој стопер што играл у Брегалница странец.
Симев и Митев ги спомна некој уопште во позитивен контекст!? Ваљда требаше да ги научиме лекциите од минатото досега или според тебе треба да се продолжи со голтање кнедли...
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.574
Поени од реакции
3.901
Симев и Митев ги спомна некој уопште во позитивен контекст!? Ваљда требаше да ги научиме лекциите од минатото досега или според тебе треба да се продолжи со голтање кнедли...
Луѓе сфатете дека на порта имаме стабилен спонзор кој ќе не одглави и ќе го плати оној милионски долг што не кочи долги години на сите страни. Миленко или кој и да биде директор ќе биде еден вид на марионета таму. Како ќе му свират, така ќе игра. Дај нека се среди работава и да почнеме да мислиме на поубави фудбалски работи.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.649
Поени од реакции
2.115
Некој договара играчи, пик мавнале на некој стопер што играл у Брегалница странец.
Најверојатно е оној стоперот од Уганда. Тој е солиден и добро би дошол.
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
887
Поени од реакции
2.782
Премногу нафрлани информации веќе извесен период, али тоа е форум.
Што и да одлучи екипата ја сум зад нив, како и многу други луѓе, не сме малку.
За разлика од нас МНОГУТЕ, само одредена мала група ДЕЛУВАШЕ, а секако во животот на еден човек, зборот и образот е се што има еден човек.
Информации нормално е да нема кога се преговара, али ете кај нас секогаш има некој кој ќе пушти нешто, некој од ракав некој од нешто што чул а не дочул, а има и луѓе што многу добро знаат ама мудро ќутат.
Така и треба да биде некогаш за добро на клубот.
Јас би прокоментирал уште нешто, патевме многу како клуб, што се сè има случувано во Вардар и околу него е малку да се напише и во една книга, затоа треба да се биде мудар, тивок и смирен.
Секако не ни се потребни луѓе од типот на Миленко, потребни ни се квалитетни и посветени спортски работници.
Да не пропадне се што градевме изминатите години во вода.. Ситуацијата е секакo деликатна, но, клубот на народот е она што на нас највеќе ни треба!
 
Член од
23 април 2022
Мислења
280
Поени од реакции
1.272
Многу се шуња нешто цела таа екипа на СпортМедиа околу Вардар последниве денови. Инаку заколнати непријатели на Вардар, со највеќе одвратни текстови против нашиот клуб. Освен кога имаат некој ќар, што веројатно сега би било случај...
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.803
Поени од реакции
5.305
Многу се шуња нешто цела таа екипа на СпортМедиа околу Вардар последниве денови. Инаку заколнати непријатели на Вардар, со највеќе одвратни текстови против нашиот клуб. Освен кога имаат некој ќар, што веројатно сега би било случај...
Знаеш ли кој луѓе стојат позади СпортМедиа,1Спорт?
 
Член од
17 април 2024
Мислења
175
Поени од реакции
409
Конкретно се знае ли кога би завршиле преговорите?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom