UEFA Euro 2024 (Европско Првенство)

Кој?


  • Вкупно гласачи
    112
  • Гласањето е завршено на .
Член од
23 август 2010
Мислења
38.808
Поени од реакции
111.374
Nemaat napagjaci 2ca za 3 5 2.. barem ne so tie karakteristiki za taa formacija
Киеза и Скамака, таман се.
Автоматски споено мислење:

Слабо Данска не можат топка да задржат, им се шетат Немците низ одбраната.
За сега играат скроз незаинтересирано, ако продолжат вака ќе бидат поништени.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.656
Поени од реакции
6.169
Киеза и Скамака, таман се.
Киеза уште крило не научи да игра напаѓач :pos:

Дај доста се брукате, уреду е Интер има 20 играчи у репрезентација али тоа не значи дека Италија имаат добар состав.

Еден Виченцо Јакинта е Роналдо за Скамака, еден Ди Натале е Меси за Киеза.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.808
Поени од реакции
111.374
Далеку од златната генерација од 90 те предводена од браќата Лаудруп.
Брат дај бе, мислам неам ништо против тебе ама секој коментар ти е за текми или играчи што играле пред 200 години, која е поентата не сфаќам. Постар ли си до толку па што те фаќа носталгија?
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.572
Поени од реакции
5.378
Брат дај бе, мислам неам ништо против тебе ама секој коментар ти е за текми или играчи што играле пред 200 години, која е поентата не сфаќам. Постар ли си до толку па што те фаќа носталгија?
Знаеш што е најголем проблем кај тебе?Што мислиш дека светот постои од твоето раѓање и времето пресметано од тој датум.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.808
Поени од реакции
111.374
Киеза уште крило не научи да игра напаѓач :pos:

Дај доста се брукате, уреду е Интер има 20 играчи у репрезентација али тоа не значи дека Италија имаат добар состав.

Еден Виченцо Јакинта е Роналдо за Скамака, еден Ди Натале е Меси за Киеза.
Не ми е битно мене Интер колку играчи има во репрезентација, си знам јас многу добро тие како играат за клуб, и не ми е муабетот дека Италија имаат wow состав, никад не сум го рекол тоа, ама брат изданиево бе... На што личеше она? Сакаш да ми кажеш дека Италија не може подобро од ова? Не ме јеби немаат до толку лоши играчи, се смееш за Скамака ама ги изрешета во ЛЕ сите сезонава, 4-5 играчи имаш директно од шампионот на Италија, Киеза колку и да го мразиме е добар играч само штета кариерата му ја ебаа повреди и глупи дефанзивни тренери, итн да не набројувам, поентата ми е дека не се до толку лоши да против една Швајцарија немаат шут 90 минути.
Автоматски споено мислење:

Знаеш што е најголем проблем кај тебе?Што мислиш дека светот постои од твоето раѓање и времето пресметано од тој датум.
Ау абе ти беше оној глупакот од темана за Израел и теориите на заговор. Што не кажа порано да не се мачам да те цитирам :pos:
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.656
Поени од реакции
6.169
Не ми е битно мене Интер колку играчи има во репрезентација, си знам јас многу добро тие како играат за клуб, и не ми е муабетот дека Италија имаат wow состав, никад не сум го рекол тоа, ама брат изданиево бе... На што личеше она? Сакаш да ми кажеш дека Италија не може подобро од ова? Не ме јеби немаат до толку лоши играчи, се смееш за Скамака ама ги изрешета во ЛЕ сите сезонава, 4-5 играчи имаш директно од шампионот на Италија, Киеза колку и да го мразиме е добар играч само штета кариерата му ја ебаа повреди и глупи дефанзивни тренери, итн да не набројувам, поентата ми е дека не се до толку лоши да против една Швајцарија немаат шут 90 минути.
Далеку од тоа дека се доволно лоши да изгубат од Швицарска, тоа е Спалети brain fart.

Ама далеку се од "голема" репрезентација на турниров.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.572
Поени од реакции
5.378
Не ми е битно мене Интер колку играчи има во репрезентација, си знам јас многу добро тие како играат за клуб, и не ми е муабетот дека Италија имаат wow состав, никад не сум го рекол тоа, ама брат изданиево бе... На што личеше она? Сакаш да ми кажеш дека Италија не може подобро од ова? Не ме јеби немаат до толку лоши играчи, се смееш за Скамака ама ги изрешета во ЛЕ сите сезонава, 4-5 играчи имаш директно од шампионот на Италија, Киеза колку и да го мразиме е добар играч само штета кариерата му ја ебаа повреди и глупи дефанзивни тренери, итн да не набројувам, поентата ми е дека не се до толку лоши да против една Швајцарија немаат шут 90 минути.
Автоматски споено мислење:


Ау абе ти беше оној глупакот од темана за Израел и теориите на заговор. Што не кажа порано да не се мачам да те цитирам :pos:
Има ли поглупо суштество од она шо му се клања и пуши на папата од Ватикан.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.118
Поени од реакции
2.578
Никој не испаднал позаслужено од овие во историјата на спортов. Следно утре, барање компилации од нервозни италијански стримери :kafence:
Што очекуваш од репрезентација што има пата - пата скор со Македонија.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.467
Поени од реакции
10.171
Очигледно има неколку членови што имат доживеано излив на мозок, друго објаснување нема. Ова е убедливо најслабиот состав на Италија во последните години, демек тренерот крив. Хибрид од Пеп, Ферги, Мурџо у најаки денови, Венгер, Клоп и Кројф не може ништо да направи.

Оваа Италија не требаше и групи да помине, ама ајде. Два ипол играчи имаат и тоа е тоа. Успех е и ова.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom