Инспирација

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Vo koe vreme od denot vi doaga inspiracija?
 
С

Сатори

Гостин
...

Dark Angel напиша:
Vo koe vreme od denot vi doaga inspiracija?
Во секое, зависи од луѓето што ме инспирираат а не од времето.Зависи од просторот, а не од времето.Зависи само од моите чувства...кои се поврзани со луѓето и просторот!
 

India

'vamos a la playa'
Член од
17 јули 2006
Мислења
54
Поени од реакции
4
Inspiracijata ne zavisi ni od denot, ni od nokta tuku od lugeto koi ne opkruzuvaat i koi imaat vlijanie vrz nas.Duri i nekoj covek koj go mrazam moze da ima vlijanie vrz mene.Potsvesno se sekavam na odredeni luge i situacii najcesto navecer(kako se negiram sebe a) i toa mi e najgolema inspiracija za pisuvanje.Sepak da ne ja zaboravam fantazijata koja zazema klucno mesto.Ima luge koi pisuvaat spored licnoto iskustvo i takvi koi moraat da bidat vo nekoja narealisticna sostojba za da mozat nastanite i viziite da gi pretocat vo zborovi.
 

JASMIN

Шехерезада
Член од
10 април 2006
Мислења
480
Поени од реакции
19
Ne koga, tuku kade. Vo wc. Koga? 9-10 sabajle, ili 6-7 popladne, ili polnok. Letno vreme.
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
4
Поени од реакции
0
Не е важно ни каде ни кога туку со кого.
 
Член од
16 јули 2006
Мислења
312
Поени од реакции
4
inspiracijata mi ide samata posebe. zavisi od mislite i custvata sto gi imam. najcesto vo ranite utrinski casovi koga sum sama
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
зависи од индивидуата... мене најразлично, некогас касно навечер, рано насабајле... Иако ја има онаа поговорката што вика дека Утрото е пријателка на Музите... Тогаш умот е најодморен, и тогаш ни доаѓаат напливи од идеи..
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Зависи,но најчесто навечер,кога сум слободна,кога немам толку обврски,кога сум најопуштена.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Некогаш ми е многу криво што не сум можела да си запишам барем едно зборче од тоа што ми дало инспирација. Кога сум дома, кога ќе ми дојде нешто на памет, веднаш седнувам пред монитор и во ворд си ја куцам мислата.
А добивам инспирација во било кое време од денот, без разлика дали сум сама или опкружена со луѓе.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Инспирација - било кој дел од денот, сама, обично помалку тажна, или коа сум најсклона кон размислувања(филозофирања можеби) и така, го зиам дневникот и пишувам...Инспирација е секогаш моето внатрешно чувство кое се јавува ради разни луѓе и случувања од тој ден.
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Кога пешачам.... без друштво... онака, имам 10-20 мин пешачење (до било каде) .. ми доаѓа инспирација...
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Во 5 сабајле кога одам на автобуска.Имам толку многу фантазија и инспирација,што можам да напишам роман...штета што ми се спие премногу и ме мрзи.
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.964
Најчесто доаѓа само од себе, без разлика на времето.
Седејќи на компјутер. Отварам word и чкртам нешто. Тогаш излегуваат најубавите дела, најчистите зборови... Или лежам во кревет и надоаѓаат мисли па го земам мобилниот и во местото за пораки го запишувам.
 
M

_MACA_

Гостин
Во секое, зависи од луѓето што ме инспирираат а не од времето.Зависи од просторот, а не од времето.Зависи само од моите чувства...кои се поврзани со луѓето и просторот!
истото е и кај мене...инспирацијата е поврзана со чувствата,како се чувствувам...личности кои допираат длабоко во мене и самата не знам како им успева тоа...:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom