Исчезнати лица

Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.463
Поени од реакции
6.973
Бегај бе слепец еден
Автоматски споено мислење:


Колку поќе докази сакате за него ? Видео снимка кај шо му ја разнесува главата ?
Дај заозбилете се
A ti vide konkreten dokaz ?
Ili ja vide snimkata kaj shto kupuval kondomi na benziska.

Ah da zaborajv, kolata e od veleshanecot.
Mira da e Palcho ubiecot
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.693
Поени од реакции
17.453
A ti vide konkreten dokaz ?
Ili ja vide snimkata kaj shto kupuval kondomi na benziska
Видов сведочење од тројца осомничени, и видео снимки кај шо се движат на местата кај шо е киднапирана Вања, со кола на веќе исчезнат и убиен човек
Исказот му се поклопува со снимките и местата кај шо е пронајдено телото.
Го видовме Палчо кај шо пребега во Турција.
Ова ако не се докази не знам шо е.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.858
Поени од реакции
10.604
Не може тоа да е доволно у никој случај. Затоа што, како што реков, може да има и други инкриминирани/вклучени во ова, може да има нарачатели и тн.

Тие да се извлечат?
Нарачатели?
Некој на Палчо му рекол оди со 60 години во газот отепај стар чоек, па после отепај дете ние плаќаме?
Така си замислуваш?

Ако е така, тогаш океј има нарачатели.

Не знам јас како во сè барате некоја мистика, некоја задкулисна игра и слично.

Ај да е дете 20 години ќе се думаш шо му збрмчиле бубачките да убива ама за овај ќе се думаме? Кој ќе го натера Палчо да убива и за каква корист од тоа? Ќе ги делат становите на мајка му на чупето? Што ќе добијат?

Само не ми вели сега нешто од типот ќе докажи истрагата, ако докажи, туку еве ти кажи ми каков спектакал очекуваш од чист случај?

Палчо не е наивен ко овие со шушумигите од партија што се закренале со него да убиваат дете, особено што мртов ладен после тоа снимаше поткасти и си организираше бегство. Ако тоа не е доволен доказ дека кретенот е заминат со мозокот не знам што повеќе.

Плус, не ќе да му е ова прво убиство него, ако сакаш веќе отворено да збораме треба да утврдат низ животот колку други вакви прикриени работи има во Бранково време направено.

Овие Удба моја судба ликови сите се кон тоа склони и дел од нив го имаат тоа правено под некоја политичка заткрила или едноставно затоа што се болни умови - овај ти е класика случај за болен ум штом убива старци и деца - всушност воопшто штом убива.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.463
Поени од реакции
6.973
Видов сведочење од тројца осомничени, и видео снимки кај шо се движат на местата кај шо е киднапирана Вања, со кола на веќе исчезнат и убиен човек
Исказот му се поклопува со снимките и местата кај шо е пронајдено телото.
Го видовме Палчо кај шо пребега во Турција.
Ова ако не се докази не знам шо е.
Toa ne se dokazi za ubistvo!
Mozhebi za souchestvo.
I razmislu zoshto seushte nema obvinenie.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.806
Поени од реакции
26.369
Toa ne se dokazi za ubistvo!
Mozhebi za souchestvo.
I razmislu zoshto seushte nema obvinenie.
Не е дека нема докази, туку дека сеуште трае истрагата. Ова е најверојатно поголем плот и мотивот е важен да се види целата слика. Не верувам дека ќе смени тоа нешто за учесниците, туку само нови ќе им се приклучат, евентуално.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.463
Поени од реакции
6.973
Не е дека нема докази, туку дека сеуште трае истрагата. Ова е најверојатно поголем плот и мотивот е важен да се види целата слика. Не верувам дека ќе смени тоа нешто за учесниците, туку само нови ќе им се приклучат, евентуално.
Bez razlika shto ce se sluchi najbitno e da se dokazhi vistinata. A ne vaka emotivno rekla kazala od chlenovive.

Kako primer:
Deteno od Srbija ne e najdeno, uapsenite pred Sudija rekle deka ne go izvrshule deloto i deka zaradi tepanjeto bile prinudeni da gi priznaat "Deloto".

Odi sega razberi se.
 
Последно уредено:

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.392
Поени од реакции
21.953
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.463
Поени од реакции
6.973
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.733
Поени од реакции
12.162
за жал не се повеќе исчезнати лица, но немаше каде да го постирам. До 12та минута
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.444
Поени од реакции
40.306
го гледам ова на код, кои монструми човече. Античките го неутрализирале Панче за овој да го пука, исто и со девојчето. Сите треба на доживотна да идат.
 

newcastle

Shearer
Член од
23 декември 2014
Мислења
351
Поени од реакции
213
Мене уште не ми е јасен мотивот, сакале да изнудат пари, а претходно ископале дупка и ја убиле само што пристигнале на местото на убиството, а притоа немале обезбедено објект каде би ја држеле додека не добијат пари.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom