Исчезнати лица

Член од
5 март 2018
Мислења
15.693
Поени од реакции
17.459
Ма дај, прво до детал опиша како се одвивал настанот, како ја удриле како ја закопале и како после тоа го преместиле телото со помош на братот и таткото на еден од осомничените, фатени се на камери баш на местата како шо изјавиле за сега на суд да ја сменат изјавата и да негираат.
Свака част и Нобелова награда за оние кои ги сослушуваат, јас да сум на лице место ќе му пресудам
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.858
Поени од реакции
10.604
Ма дај, прво до детал опиша како се одвивал настанот, како ја удриле како ја закопале и како после тоа го преместиле телото со помош на братот и таткото на еден од осомничените, фатени се на камери баш на местата како шо изјавиле за сега на суд да ја сменат изјавата и да негираат.
Свака част и Нобелова награда за оние кои ги сослушуваат, јас да сум на лице место ќе му пресудам
Е како така на лице место, ами мотив? Мора МОТИВОТ да го знаеме.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.654
Поени од реакции
36.318
Мотивот ќе му го прочитам на гробот
...знаеш колку е голем грев да осудиш невино лице? понесена си емотивно поради малата Вања и Панче за нивна лоша судбина, но треба да одговара вистинскиот убиец, а како што се одвива работите тука не е чиста работата, лесно да пресудиш погрешна личност, а вистинската да се шета слободно и во иднина ќе го повтори делото, ајде што чекаат да го осудат, не ти е сомнително?

...да ги повторам зборовите на државниот обвинител дадена на интервју 03.2024 „Чекаме екстрадиција во однос на лицето кое го споменавте Палчо. Јас мислам дека ќе биде брзо екстрадиран од Република Турција, така што се надевам на побрз исход на тој предмет.“, колку е тоа брз исход, денес 19.06.?

...ако истрагата била отворена на 03.12.2023, според Законот за кривична постапка – истрагата да заврши во рок од најмногу шест месеци?

и ? поминаа шест месеци? сега што? :toe:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.193
Поени од реакции
81.276
I beg the differ. За жал не ја водиме истрагата.
Мора да се знае мотив, заднина и се друго.
Нема тоа никако да ја намали вината на обвинетиве. Напротив.

Како тоа не требало да се знае?
Ако има некој нарачател? Ако има инкриминирачки сознанија и докази за вмешани други лица?
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.533
Поени од реакции
28.951
Ако не постои мотив, не може да постои и убиство во самоодбрана.

Ако не постои мотив исто така не може да постои и сериски убиец.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.858
Поени од реакции
10.604
Whatever makes you sleep at night. За мене е доволно живи да ги одерат, мотивот вас ви го оставам.

Башка сите сериски убијци се мотивирани од нешто освен од бубачките во глава и извитоперениот светоглед, my ass.

Кратка постапка, бесиш сето тоа на плоштад и го оставаш да се суши по сонцево. Чисто за пример, некој во иднина да не се мотивира како него. ;)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.193
Поени од реакции
81.276
Whatever makes you sleep at night. За мене е доволно живи да ги одерат, мотивот вас ви го оставам.
Не може тоа да е доволно у никој случај. Затоа што, како што реков, може да има и други инкриминирани/вклучени во ова, може да има нарачатели и тн.

Тие да се извлечат?
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.693
Поени од реакции
17.459
И каква врска има тоа со мотивот и нарачателите и оној кој е виновен а тоа е Палчо ?
Никој не рече да не се бара мотивот и нарачателите туку бараме најстрога казна за сторителот на делото, не ги мешајте работите.

Небаре Палчо дома леб ви носи ебаве закоравените
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.193
Поени од реакции
81.276
И каква врска има тоа со мотивот и нарачателите и оној кој е виновен а тоа е Палчо ?
Никој не рече да не се бара мотивот и нарачателите туку бараме најстрога казна за сторителот на делото, не ги мешајте работите.

Небаре Палчо дома леб ви носи ебаве закоравените
циганке читај што е напишано
не лупај без везе
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.463
Поени од реакции
6.974
И каква врска има тоа со мотивот и нарачателите и оној кој е виновен а тоа е Палчо ?
Никој не рече да не се бара мотивот и нарачателите туку бараме најстрога казна за сторителот на делото, не ги мешајте работите.

Небаре Палчо дома леб ви носи ебаве закоравените
Se sejchavash na moite pishuvanja na temava?
Vinoven e sekoj na kogo ce mu dokazhat!
Dotogash mozhi samo da navivame po forumi!

I ne stanuva zbor za Palcho tuku ua sekogo a so prst pokazhuvanje e mnogu zaebana rabota.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.693
Поени од реакции
17.459
циганке читај што е напишано
не лупај без везе
Бегај бе слепец еден
Автоматски споено мислење:

Se sejchavash na moite pishuvanja na temava?
Vinoven e sekoj na kogo ce mu dokazhat!
Dotogash mozhi samo da navivame po forumi!

I ne stanuva zbor za Palcho tuku ua sekogo a so prst pokazhuvanje e mnogu zaebana rabota.
Колку поќе докази сакате за него ? Видео снимка кај шо му ја разнесува главата ?
Дај заозбилете се
 

Kajgana Shop

На врв Bottom