Фан Клуб: Вардар

Член од
18 јули 2009
Мислења
6.529
Поени од реакции
5.534
Тотално неточно... и по кој знае кој пат, престани да пишуваш глупости и невистини.
Ок еве и да е некоја шпекулација од тие што ми кажале имам право на мислење на форум сме , па ке видиме на крај што ке испадне ..
 
Член од
17 април 2024
Мислења
160
Поени од реакции
369
Вардар е во преговори со унгарската компанија за производство на моторни масла "MOL GROUP". Изворот доаѓа од спортски новинар од Македонија кој воедно е и фан на Вардар и одблизу ја следи ситуацијата бидејќи има блиски односи со раководството на ФК и РК Вардар. Се преговара истиот спонзор да биде дел и од РК Вардар но секако ФК Вардар е приоритет. Точна е информацијата дека се преговара и со еден од најголемите македонски маркети и една кладилница . Веќе се почнати преговори со Александар Трајковски и Бобан Николов но Вардар чека официлајизирање на спонзорите за да може да работи на овој проект . Договорите треба да бидат потпишани на 1+1 година . Се преговара со еден Хрватски и еден Унгарски интернационалец кои играат во првата лига во Хрватска односно Унгарија .
И да е точно ова хипотетички, не ми е малку реално за Алекс Трајковски, ама ај дај Боже :D
 
Член од
13 август 2019
Мислења
481
Поени од реакции
2.494
Ок еве и да е некоја шпекулација од тие што ми кажале имам право на мислење на форум сме , па ке видиме на крај што ке испадне ..
А ако ти кажат дека City групацијата сака да го земе Вардар, ти ќе поверуваш и ќе напишеш дека луѓе блиски до Гвардиола ти кажале дека сакале и Вардар да стане дел од нивната групација, само зошто сме на форум? :vozbud:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.529
Поени од реакции
5.534
А ако ти кажат дека City групацијата сака да го земе Вардар, ти ќе поверуваш и ќе напишеш дека луѓе блиски до Гвардиола ти кажале дека сакале и Вардар да стане дел од нивната групација, само зошто сме на форум? :vozbud:
Не ми ја разбираш поенатата на тоа што пишувам и ти и другиве, не е работата јас дали ке верувам или не туку дека ако има некое инфо поврзано со Вардар норнално е да се сподели тука на форум , без разлика дали тоа на некој му е смешно :)

Па пример ке ти дадам , пред 7-8 години кога дојде Самсоненко и кога дојдоа првите информации дека РК Вардар ке има огромен буџет и дека ке дојде Штербик такво светско име во ракометот кој веруваше :D ?

Јасно е дека тоа беа други времиња но поентатата е дека некогаш тие шпекулации што доаѓаат дали до мене или до некој друг сепак некогаш знае да искочи и нешто точно .

Ни јас тука неможам да верувам 100 % додека не видам официјално ништо во врска со нови спонзори , но верувам дека тоа што е ветено и кажано во врска со Вардар дека доаѓаат подобри времиња и ке се вратиме на врвот , да во тоа верувам можеби не одма брзо но ке биде :)

Ке покаже периодот што следи кој бил во право ..

Иначе на денешен ден 14 јуни во 1987 година Вардар бил шампион во Југославија каде најдобар стрелец бил нашиот Дарко Панчев со 18 голови за Вардар.

Потоа титулата му била доделена на Партизан бидејки неколку клубови тргнале со минус бодови па на крај им ги вратиле, но сепак според Уефа Вардар бил шампион и нашиот клуб играл во купот на шампиони .. :)

FB_IMG_1718354697689.jpg
 
Последно уредено:
Член од
7 август 2011
Мислења
4.809
Поени од реакции
13.410
Кога давате најави, давајте и временски период барем, за после да можеме да ве цитираме. Кога е тој спас? Неделава? Месецов? До август? До октомври? До нова година?
Бидејќи сите нели имате извори, прашајте ги и за временска рамка.
 
Член од
14 декември 2021
Мислења
645
Поени од реакции
2.384
Унгарски спас за Вардар. У пакет со Спорт Лајф и маркетот. Николов и Најдовски први пикови. Трајковски не реална опција моментално.
Најдовски има потпишано за друг клуб, доста тресете муабети од ракав.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.375
Поени од реакции
28.200
Кога давате најави, давајте и временски период барем, за после да можеме да ве цитираме. Кога е тој спас? Неделава? Месецов? До август? До октомври? До нова година?
Бидејќи сите нели имате извори, прашајте ги и за временска рамка.
Фабрицио Романо вика Нани се премислил и доаѓа во Вардар. Qatar Airways исто влегуваат со 200 милиони евра до Август. Here we go. :icon_lol:
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.549
Поени од реакции
3.799
Најдовски има потпишано за друг клуб, доста тресете муабети од ракав.
Нигде нема потпишано Најдо. Го чека Вардар уште малку, ако нема ништо назад во Тирана оди. Поздрав.
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.772
Поени од реакции
5.178
Многу битна работа е дали ќе се вратиме да играме таму каде што припаѓаме на Градски стадион,се надевам стадионот во Маџари е минато.
 
Член од
31 август 2021
Мислења
379
Поени од реакции
2.015
Пред малце добив информација дека се преговара со кладилницата Моцарт да влезе во ФК Вардар како спонзор :)

И точно постојат големи шанси Бобан Николов ако во меѓувреме не добие добра понуда од странство да потпише за Вардар :)

Значи сепак не е мртва ситуацијата и се водат разговори за нови спонзори во Вардар , и ке искочи на виделина дека Кире не пишувал тука бош муабети :cool:
Ко да си ми желен за лајкчиња и екслузиви. Знаеме форум е, се пишува сѐ што се слушне ама намали малку со тие твои блиски (не) партиски извори.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.529
Поени од реакции
5.534
Ко да си ми желен за лајкчиња и екслузиви. Знаеме форум е, се пишува сѐ што се слушне ама намали малку со тие твои блиски (не) партиски извори.
Хах да бе желен за лајкови ко божем тоа е некаков успех во животот :icon_lol:

Доста шпелулации се кажани ке видиме дали ке биде Спорт Лајф или Моцарт , најбитно е да дојде спонзор и да дава пари во клубот па кој сака нека биде :)

Иначе интересно е денес што газдата на Шкупи или нивниот спонзор најави заминување од клубот ако не се тргнал Сејдини од ФФМ , чудно како не му сметаше Сејдини 6 години и сега од еднаш му смета или во прашање е падот на Дуи од власт ..

Слична работа се гледа и во Воска , таму пола играчи веќе си заминаа , нивниот газда Нефи кој е човек исто од Дуи очигледно веќе нема намера да фрла пари во клубот и сигурен сум дека 99 % Воска ке заврши на последното место ..

Така да се отвара полека патот за Вардар , сите коцки се поклопуваат :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom