Македонска фудбалска репрезентација

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.316
Поени од реакции
29.431
Таман со дресовите право за на погреб се
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.838
Поени од реакции
15.988
Elmas e razočaruvanje. Podavač na topka, bez nikakov impakt vo igrata na repkava. Pa bar vo reprezentacijava treba da bide lider, on se krie na teren, ne bara topka da povleče, nišo.. Izgleda pregolemi očekuvanja imame od čoekot.
Па и на него коа ќе му собериш минутажа колку има играно професионален фудбал, јасно ќе е зошто е на ова ниво стигнат.

Ќе биде дерби со Фарски Острови во ЛН.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.665
Поени од реакции
8.489
Па и на него коа ќе му собериш минутажа колку има играно професионален фудбал, јасно ќе е зошто е на ова ниво стигнат.

Ќе биде дерби со Фарски Острови во ЛН.
Pa nema veze, zatoa vikam u repka može bar malce da se ispuca, da pokaže želba za igra, da povleče, ama izgleda kurac.. Jaka muda od toa ako štopueš topka elegantni , se svrtš u mesto i podadeš. Na ovaa repka i treba povekje od toa. Ako od nego ne očekuvame togaš od kogo? Crno ni se pišuva u fudbalov, za žal..
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.612
Ќе кинеме живци од септември со Лига Нации.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.693
Поени од реакции
1.605
Сега треба да се сфати Лига Нации озбилно, и да и се даде поголемо значење, да се види како Грузија го искористи тоа натпреварување, па и ние кога бевме во група Д, посебно пошто сега е директно врзано со Светското 2026та.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.053
Поени од реакции
7.820
daleku sme od neshto poozbilno..
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
250
Поени од реакции
331
Зборев пред едно време дека Милевски треба да си оди т.е Дека требаше да си оди уште по поразот од Англија.
Ама тука некои будала ме правеа.

Не е проблем само до Милевски.
Проблем имаме и во нацијата, но и на форумов со некои членови. Многу ниски критериуми имаме како општество.

Некои изгледа уште не сфаќаат дека треба промени. Продолжете да го браните Милевски. Нека поседи уште 10 години. може ќе отидеме и на светско.
 
Член од
29 октомври 2023
Мислења
289
Поени од реакции
374
Зборев пред едно време дека Милевски треба да си оди т.е Дека требаше да си оди уште по поразот од Англија.
Ама тука некои будала ме правеа.

Не е проблем само до Милевски.
Проблем имаме и во нацијата, но и на форумов со некои членови. Многу ниски критериуми имаме како општество.

Некои изгледа уште не сфаќаат дека треба промени. Продолжете да го браните Милевски. Нека поседи уште 10 години. може ќе отидеме и на светско.
Па тука ни еден не е за Милевски ако читаш коментари. Ама кајгана форум неможе да го смени, туку некој таму погоре,некој кој и самиот е за смена ама си пишуваме тука.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.665
Поени од реакции
8.489
Треба од корен се да се менува. И Милевски е дудук, ама мора и да се менуваат некои работи. Не може бе некои фудбалери као овој Алиоски кој не заиграл 100 години да имаат загарантирано место во репка бе, не може така. Ај да покаже некоја желба за игра, да се бори како кога дојде првпат у репка, ама ова сега на ништо не личи. Еден продор нема чоекот, се ја враќа назад топката, па боље сам нека се откаже како Адеми. Ќе му даам подобро шанса на некое младо дете кое има желба да трча. Ќе биде многу тешко да се вратиме на некој нормален колосек.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.785
Поени од реакции
2.728
Треба од корен се да се менува. И Милевски е дудук, ама мора и да се менуваат некои работи. Не може бе некои фудбалери као овој Алиоски кој не заиграл 100 години да имаат загарантирано место во репка бе, не може така. Ај да покаже некоја желба за игра, да се бори како кога дојде првпат у репка, ама ова сега на ништо не личи. Еден продор нема чоекот, се ја враќа назад топката, па боље сам нека се откаже како Адеми. Ќе му даам подобро шанса на некое младо дете кое има желба да трча. Ќе биде многу тешко да се вратиме на некој нормален колосек.
А кој да игра место него? Тоа е поголемиот проблем, за жал.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.316
Поени од реакции
29.431
А кој да игра место него? Тоа е поголемиот проблем, за жал.
Има деца ама копиљов става негови играчи, зошто не го пушти Серафимов, кој се тие Велковски и Муслиу со 2 утакмици у сезона.
 
Член од
24 август 2017
Мислења
377
Поени од реакции
890
Па тука ни еден не е за Милевски ако читаш коментари. Ама кајгана форум неможе да го смени, туку некој таму погоре,некој кој и самиот е за смена ама си пишуваме тука.
Imase imase I toa dosta, na Mrme go hejtaa na ovoj go branea kao mastermind bil samo nemal dobri decki za igra
 

Kajgana Shop

На врв Bottom