Kajgana Song Contest #290 - 90's Eurodance - ГЛАСАЊЕ

Која е најдобрата Eurodance песна од 90те?


  • Вкупно гласачи
    39
  • Гласањето е завршено на .

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.362
Поени од реакции
86.613
Машала, убава бројка на пријавени, дури 36 души иако многу јаки песни изостанаа во изборов. Ќе треба изгледа наскоро да правиме 90's Eurodance part 2 :D .... ради големиот број ќе дадам опција од 6 гласови на анкетата.


Еве уште една песна од многуте која не се најде меѓу изборот...



Тука ќе оставам и еден линк од радио што 24/7 без реклами пушта Еуроденс музика (Само направете еднаш стоп, па плеј за да проработи)
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.662
Поени од реакции
14.536
Комедија.

Underworld со Born Slippy (техно), Sonique (класичен pop-house од крајот на 90-тите) и Kernkraft 400 (чисто електро кон техно, па дури и транс) во ваква тема и анкета. Ја има дури и Freestyler на Bomfunk MC's (breakbeat/hip-hop песна) :pos: :pos: :pos:

Објаснувањето на ботот од Куманово за Born Slippy e - ,,наише ради Trainspotting и може комотно да се стаи како јуроденс трака без коју немоеше да пројде било какфа приватна забава у девеести и малце покасно"
Oва да не беше смешно, ќе беше жалосно. Заради филмот и заради тоа што ја пуштале по забави да се класифицира песна (која е чисто техно) како Eurodance и да биде во иста анкета со песни од Haddaway, La Bouche и останати.
Дури и самите артисти како Underworld никогаш не ја спомнале Born Slippy како ебен eurodance, туку секогаш и секаде како техно трака.

Какво срање од епски димензии.
 
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.153
Поени од реакции
25.172
@Scirea слободно можеш да го прогласиш за победник Пиоли из он фајр.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.153
Поени од реакции
25.172
Има време за преокрет, утре до 9 сабајле се гласа...
Сакаш да кажеш дека сега интерашиве ги чекаме со дупли профили ?!
Ја мислев до полноќ трае гласањето.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.702
Поени од реакции
12.698
Во случај да победам, нека отвора второпласираниот.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.362
Поени од реакции
86.613
@Mojso е победникот, @Near е на второто место...договорете се измеѓу себе, или со модераторите кој ќе отвара нова тема
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.619
Поени од реакции
35.115
Чекаме денес нова тема :zloo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom