ВМРО - ДПМНЕ - Политичка Партија

  • Креатор на темата Флеш
  • Време на започнување

Добра е листата на пратеници?!

  • Да

    Гласови: 39 18,8%
  • Не

    Гласови: 139 67,1%
  • Така-така (Делумно)

    Гласови: 29 14,0%

  • Вкупно гласачи
    207
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.267
Поени од реакции
41.662
типчето ќе ни оправа за Маркс и Енгелс овде, мисли ние од небо сме паднати како овие градски деца што ги лажат со некоја ефтина пропаганда.
 
Член од
20 април 2023
Мислења
988
Поени од реакции
2.429
типчето ќе ни оправа за Маркс и Енгелс овде, мисли ние од небо сме паднати како овие градски деца што ги лажат со некоја ефтина пропаганда.
da da, oni nashle tebe da probuvaat da te izmamat, tebe, sinonimot za chovek shto ne podpagja pod propaganda :icon_lol:
=============
znaesh shto e ironichno, protiv socijalizam ili nekoja forma na socijalen kapitalizam se najgolemite kloshari (ti i vlade na primer) shto sekako kje imaat benefit i oni vo pogolemata slika.
aj nekoj gazda na biznisi, fabriki shto i da e, ama ron burgundy i mkd_vlade so shiptarskoto zname koga jadat gomna e neshto za istoriskite anali na patetiki :icon_lol:
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.363
Поени од реакции
5.092
Lazo site kozi na dedo mi mu gi sotri :(
Срамота, срамота луѓеееее!
Ако тој Лазо навистина ги сотрел козите на дедоти тоа навистина злосторство.
Зошто од демокративе не побараш сега да ви ги вратат или некој паркинг (наплатно место) да ти дадат како надомест, да имаш за живеачка.
Ај можеби ДПсНЕ ќе има такво нешто во програмата, само трпение... сега гледам дека навистина е оправдан бесот кон Комунистите!
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.267
Поени од реакции
41.662
da da, oni nashle tebe da probuvaat da te izmamat, tebe, sinonimot za chovek shto ne podpagja pod propaganda :icon_lol:
=============
znaesh shto e ironichno, protiv socijalizam ili nekoja forma na socijalen kapitalizam se najgolemite kloshari (ti i vlade na primer) shto sekako kje imaat benefit i oni vo pogolemata slika.
aj nekoj gazda na biznisi, fabriki shto i da e, ama ron burgundy i mkd_vlade so shiptarskoto zname koga jadat gomna e neshto za istoriskite anali na patetiki :icon_lol:
најголемите клошари се за социјализам. Пошто убаво живееле у тоа време, лежи лебу да те јадам. И сега е така по државниве фирми. Татко му шпион некаде за шефот, цел ден нозете у вис, си иде на работа како на гости. Така и вие сакате. Вие сте таква сорта одвратна, затоа ми се гади од тој систем.
 
Член од
20 април 2023
Мислења
988
Поени од реакции
2.429
најголемите клошари се за социјализам. Пошто убаво живееле у тоа време, лежи лебу да те јадам. И сега е така по државниве фирми. Татко му шпион некаде за шефот, цел ден нозете у вис, си иде на работа како на гости. Така и вие сакате. Вие сте таква сорта одвратна, затоа ми се гади од тој систем.
glup ne lupaj koga poima nemash, ti si kako najgolemiot moron vo generacija koj misli deka znae neshto i samo zboruva gluposti i site mu se smeat od strana,odi kazi mu go ova gore na kinez, nasmej go do solzi.
nejkel socijalizam a kloshar, ova ne moze da go objasni nikoj
Автоматски споено мислење:

 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.267
Поени од реакции
41.662
glup ne lupaj koga poima nemash, ti si kako najgolemiot moron vo generacija koj misli deka znae neshto i samo zboruva gluposti i site mu se smeat od strana,odi kazi mu go ova gore na kinez, nasmej go do solzi.
nejkel socijalizam a kloshar, ova ne moze da go objasni nikoj
Автоматски споено мислење:
дај исчезни, ај кјуто ти е исто како тој на аватар што го носиш ЗЗ, затоа и си го одбрал, ебате црепот ебате.
 
Член од
20 април 2023
Мислења
988
Поени од реакции
2.429
дај исчезни, ај кјуто ти е исто како тој на аватар што го носиш ЗЗ, затоа и си го одбрал, ебате црепот ебате.
ova da mi go kaze dvorskiot shut na forumov e odlichen kompliment, skraja da e vo tvoite zamisli za intelegencija i mozok jas da bidam pameten, ne fala. :icon_lol:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.605
Поени од реакции
22.792
Срамота, срамота луѓеееее!
Ако тој Лазо навистина ги сотрел козите на дедоти тоа навистина злосторство.
Зошто од демокративе не побараш сега да ви ги вратат или некој паркинг (наплатно место) да ти дадат како надомест, да имаш за живеачка.
Ај можеби ДПсНЕ ќе има такво нешто во програмата, само трпение... сега гледам дека навистина е оправдан бесот кон Комунистите!
Daj be nesto drugo smislite, radi taa vasa frustriranost i zavist site severdjani ne napravivte.
Istite muabeti od togas, drzavno, vraboteni kur se tresi. Ko retardirani nekoj.
Abe da bev drzavno, mislis ke mi menese koj e na vlast. Da ne me izbrkaja slucajno. Ali tolku vi e limitot za zal.
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
252
Поени од реакции
333
Дечки се е во ред. Настрана од тоа дали сте симпатизери на партии или не. Ама јас не гледам ништо лошо да вмро коалицира со ДУИ.
Сеуште мислите дека еден Изет Меџити кој е од Чаир и апла албанец и еден Гаши со завршен универзитет во Тетова ќе бидат подобри?
За Гаши и не треба многу да се потсетуваме. Апла простотилак и втор Курти.
За Изет Меџити видете само на википедија и ќе ви стане јасно колку е во ред.

противзаконско менување на македонски училишта, учесник во тепачката на Кале за црквата.
Значи Дуи го држеше како отпадник за најпрљавите работи. Беше директор на Пошта и вработи еден куп шипт@ри од чаир. Луѓе кои незнаат главата каде им е.
Секаде каде што бил човеков оставил во пропаст


Останува ВМРо уште царина да им ја даде на овие простаците и таман ќе е работава.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.363
Поени од реакции
5.092
Како тоа спасување ? На што точно мислиш ?
Па по завршување на изборите не помина многу време започнаа со:
-сдс е потребен за демократијата во Македонија;
-без сдсСС ќе била загрозена демократијата;
...и слично во таа насока.

Бидејќи мојот став е дека сдсСС треба да исчезне како партија во македонскиот политички простор, можно е ваквите изјави да ги гледам како спас за сдсСС. Сепак на ДПсНЕ многу повеќе му одговара политички противник како што е сдсСС во моментов на тој начин полесно им продава бајки на јавноста како во случајов поставување на Гаши за претседател на собрание...
Внесувањето на ЗНАМ во влада исто е индикатор дека овие од ДПсНЕ немаат ништо против поранешните кадри на сдсСС повторно станат дел од власта, на тој начин се врши спас на сдсСС, така јас гледам на тоа.

Овие изјави ги слушам од јавни настапи на членови од ДПсНЕ кога одат по разни емисии а најмногу во тоа одат оној дечкото со Даунов (таква му е фацата неам лоши мисли) и Боцевски тие скоро па секој ден опсервираат и пласираат разноразни тези за потребите од опстанокот на сдсСС
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.325
Поени од реакции
8.875
Дечки се е во ред. Настрана од тоа дали сте симпатизери на партии или не. Ама јас не гледам ништо лошо да вмро коалицира со ДУИ.
Сеуште мислите дека еден Изет Меџити кој е од Чаир и апла албанец и еден Гаши со завршен универзитет во Тетова ќе бидат подобри?
За Гаши и не треба многу да се потсетуваме. Апла простотилак и втор Курти.
За Изет Меџити видете само на википедија и ќе ви стане јасно колку е во ред.

противзаконско менување на македонски училишта, учесник во тепачката на Кале за црквата.
Значи Дуи го држеше како отпадник за најпрљавите работи. Беше директор на Пошта и вработи еден куп шипт@ри од чаир. Луѓе кои незнаат главата каде им е.
Секаде каде што бил човеков оставил во пропаст


Останува ВМРо уште царина да им ја даде на овие простаците и таман ќе е работава.
Како бе не гледаш лошо да коалицира со ДУИ ? ДУИ ги видовме и се покажаа крајно неодговорни, освен мочање врз државата и македонците, триумфализам, лечење фрустрации од некое минато време, ништо друго не видовме и за нив не треба да има место во влада.
Овие другиве што ги спомна ќе треба да ги видиме, не дека не ни е јасно со кој имаме работа ама да почекаме да видиеме, уште не се ни почнати. Ако не друго ама за почеток, сами изјавуваат дека нема повеќе "Јас/ние одговарам/е само пред партијта и лидерот".
 

ausländer

Left the building
Член од
4 мај 2024
Мислења
367
Поени од реакции
460
најголемите клошари се за социјализам. Пошто убаво живееле у тоа време, лежи лебу да те јадам. И сега е така по државниве фирми. Татко му шпион некаде за шефот, цел ден нозете у вис, си иде на работа како на гости. Така и вие сакате. Вие сте таква сорта одвратна, затоа ми се гади од тој систем.
Најсреќните земји во светот, скандинавските имаат хибриден или квази социјализам. Системот не ти дава да станеш екстремно богат, а не те ни остава на улица да трпиш. Слично е каде што ја живеам. Гол социјализам е лошо уредување. Исто и гол капитализам. У држвата во која живееш има гол, брутален капитализам. Можеби во моментов си well off и со презир гледаш кон понеимотните. Ама тркалото може лесно да се сврти. Дали и тогаш ќе мразиш социјална правда односно да не бидеш оставен на цедило?
Треба да разбереш дека социјализирање на Македонија е нешто што навистина и е потребно. Зашто некој екстремно богат да не се одданочи малку повеќе за да може да се даде повисока социјална помош на некој на кого навистина му треба?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.267
Поени од реакции
41.662
Најсреќните земји во светот, скандинавските имаат хибриден или квази социјализам. Системот не ти дава да станеш екстремно богат, а не те ни остава на улица да трпиш. Слично е каде што ја живеам. Гол социјализам е лошо уредување. Исто и гол капитализам. У држвата во која живееш има гол, брутален капитализам. Можеби во моментов си well off и со презир гледаш кон понеимотните. Ама тркалото може лесно да се сврти. Дали и тогаш ќе мразиш социјална правда односно да не бидеш оставен на цедило?
Треба да разбереш дека социјализирање на Македонија е нешто што навистина и е потребно. Зашто некој екстремно богат да не се одданочи малку повеќе за да може да се даде повисока социјална помош на некој на кого навистина му треба?
кој брутален капитализам го имаме ние? Ова од пропагандната школа на Димче го научивте. Македонија има бесплатно школство до средно, факултетот е 100 евра семестар. Ако си добар студент и имаш просек над 8.5 добиваш стипендија и на крај ќе излезеш у плус.

Друго, здравство. Секој има бесплатно здравство. Дури и невработен ако си идеш во завод, се пријавуваш и ти следува. У земји со брутален капитализам како Америка, заглавуваш у болница и после ја продаваш куќата и ставаш банкрот. Е тоа е брутален капитализам. Така да, не ми оправајте криви дрини.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.684
Поени од реакции
7.332
У земји со брутален капитализам како Америка, заглавуваш у болница и после ја продаваш куќата и ставаш банкрот. Е тоа е брутален капитализам. Така да, не ми оправајте криви дрини.
Da se nadovrzam,
A ako nemash kujcha ili pari umirash pred Bolnica i nikoj ne te ebe ni 2%.
Toa e Americhki son.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom