ВМРО - ДПМНЕ - Политичка Партија

  • Креатор на темата Флеш
  • Време на започнување

Добра е листата на пратеници?!

  • Да

    Гласови: 39 18,8%
  • Не

    Гласови: 139 67,1%
  • Така-така (Делумно)

    Гласови: 29 14,0%

  • Вкупно гласачи
    207
Член од
17 јануари 2009
Мислења
687
Поени од реакции
662
Па било во Недела како 90% од земјите низ цел свет, ама талентиве го смениле. Пошто имаме пари па да се додадат неработни денови.

Не е прв пут да е среда и порано имаше избори у среда, прошлите беа у среда исто, исто еве и Хрватска имаа пред 2 дена во среда избори.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.382
Поени од реакции
16.590
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.363
Поени од реакции
5.092
Со изборот на Гаши за претседател на Собрание, ДПсНЕ ја направи ПРВАТА КРУПНА “геостратешка“ грешка.
Аргументите со кои Лефица излезе на седницата се издржани.
Наместо да изнесат против аргументи Мицкоски излезе со извинување за настапот на Лефица :pos:, и наместо да аргументира ЗОШТО направиле како пратеничка група и партија таков избор тој како да учи од троловите на форумов и се занимава со Лефица, демек тие/Лефица се виновни за нивната политика :yid:

Ако ДПсНЕ продолжи во овој стил и со ваква антимакедонска политика само за да им се допадне на колонијалните управители кои ги нарекуваат стратешките партнери и меџународната заебанција иднината на ДПсНЕ ќе да е проблематична.

Лефица и други вонпарламентарни партии ќе го искористат моментумот и тогаш ДПсНЕ ќе заврши како сдсСС, на буниште.
Овој пат нема да му помогнат ни ВМРО симболот на македонската борба.
Ама големи си се па нека му ја мислат.
 
  • Хаха
Reactions: Hoy

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.780
Поени од реакции
1.536
Кој дебили еј добија толкава поддршка за што бе ? Африм Гаши еј човекот кој на сообраниска говорница ја пееше химната на Албанија?! Ќе се формираат и нови министерства? Наместо намалување на џаболебари ние продуцираме нови?! Абе се додека овој народ не почне да ги млати политичарите ќе биде вака...
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
549
Поени од реакции
1.768
IMG_6174.jpeg

Пропагандата на девица, наспроти реалноста на Вмро.

Најмал број на министерства после 2006-та ќе имаат шиптаpите.
80% од министерствата ќе бидат под контрола на Вмро и Знам, што беше обратен случај кога беше сектата на власт.

Ама чипираниве запнале со тоа претседател па претседател на собрание.
Ајде нека каже некој за овие 7 години што битно зависело од Талат у собрание?
Да им се дадеа две министерства на шиптаpскава опозиција па да ја видите Дуи на следни избори со 30 пратеника… како Дуи што ја маргинализираше волјата на Македонецот преку сдсм, ако истото го направи Вмро кај шиптаpите преку Влен, со сигурност Дуи ќе игра на истата карта како Вмро на овие избори и ќе освои рекорден број на пратеници.

Верувам дека Мицковски ќе ги сведе на пата-пата на следни избори Дуи и Влен и пак ќе биде у ситуација да врши уцени.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
7.038
Поени од реакции
22.394
За што служи Министерство за односи меѓу заедниците? Кога беше сељакон беше колку да се вработуваат учки и да лапаат пари без да одат на работа но сега навистина не знам што ќе прави ДПМНЕ со министерство полно со планинари и не баш јасни задачи.

Патем, се уште не ми се верува дека направија Министерство за спорт.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.363
Поени од реакции
5.092
За што служи Министерство за односи меѓу заедниците? Кога беше сељакон беше колку да се вработуваат учки и да лапаат пари без да одат на работа но сега навистина не знам што ќе прави ДПМНЕ со министерство полно со планинари и не баш јасни задачи.

Патем, се уште не ми се верува дека направија Министерство за спорт.
сега ќе ти објасни @Hoy дека тоа е за да се зајкане Вљен за да не биде силен Аљи.

Би сакал ако ДПсНЕ продолжи со истава политика @Hoy биде овде и по локалните наредната година за да видиме “кој го грешел“.

За спорт немој да го чудиш.
На народот дај му леб и игри и не му треба повеќе, старо правило/технологија само се надополнува.
 
Последно уредено:
Член од
24 април 2024
Мислења
469
Поени од реакции
888
За што служи Министерство за односи меѓу заедниците? Кога беше сељакон беше колку да се вработуваат учки и да лапаат пари без да одат на работа но сега навистина не знам што ќе прави ДПМНЕ со министерство полно со планинари и не баш јасни задачи.

Патем, се уште не ми се верува дека направија Министерство за спорт.
Епа односи меѓу заедниците. Пример да не се пцуеме со @puno (пластично кажано)
За спорт е за спорт. Да се развие спортската култура во Македонија и да не се радуваме на повремени блесоци или квалификации.
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
549
Поени од реакции
1.768
сега ќе ти објасни @Hoy дека тоа е за да се зајкане Вљен за да не биде силен Аљи.

Би сакал ако ДПсНЕ продолжи со истава политика @Hoy биде овде и по локалните наредната година за да видиме “кој го грешел“.
Ја ништо не напишав хипотетички или што би било кога би било.
Виде и сам дека Вмро го гласаа мнозинството Македонци од причина што сдсм нѐ направи граѓани од трет ред, и гледаш погоре дека од 19 министерства, 15 ќе бидат раководени од Македонци.


п.с. Менорирај го постов и памти дека на локални догодина, Вмро ќе има ист број на гласови или повеќе од Парламентарниве.
 
Член од
24 април 2024
Мислења
469
Поени од реакции
888
Кој дебили еј добија толкава поддршка за што бе ? Африм Гаши еј човекот кој на сообраниска говорница ја пееше химната на Албанија?! Ќе се формираат и нови министерства? Наместо намалување на џаболебари ние продуцираме нови?! Абе се додека овој народ не почне да ги млати политичарите ќе биде вака...
Гаши е рапер ама не пееше албанска химна на говорница на 27ми април. Доста лажете и извртувате.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.363
Поени од реакции
5.092
Виде и сам дека Вмро го гласаа мнозинството Македонци од причина што сдсм нѐ направи граѓани од трет ред, и гледаш погоре дека од 19 министерства, 15 ќе бидат раководени од Македонци.
Каде проочита дека сум напишал спротивно?
Не напишав ни збор за влада туку за претседател на собрание, а за влада ќе напишам кога ќе има до тогаш според мене се се шпекулации.

А за сдсСС уште пред повеќе месци напишав дека е минато-свршено дури добив и облог (со мои познаници) моите прогнози беа од 16-18 пратеници.
Но кога веќе ги спомна да те прашам:
-Зошто ДПсНЕ се впушти во игра за спасување на сдсСС?
-Дали тоа што го сменија името сега веќе не се сдсСС туку ЗНАМ ги прави различни па дури и во влада велиш ќе ги земал (и за тоа пишав дека ќе дојде време ДПсНЕ и сдсСС че го прават коаљиција дури тоа се исполни иако беше неверојатно)?
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.391
Поени од реакции
18.298
Ја ништо не напишав хипотетички или што би било кога би било.
Виде и сам дека Вмро го гласаа мнозинството Македонци од причина што сдсм нѐ направи граѓани од трет ред, и гледаш погоре дека од 19 министерства, 15 ќе бидат раководени од Македонци.


п.с. Менорирај го постов и памти дека на локални догодина, Вмро ќе има ист број на гласови или повеќе од Парламентарниве.
Најверојатно ќе биде така, само ако не се заборават и почнат со закони за забрана на алкохол, пушење итн...

Иако мене ми одговара закон за забрана на пушење, после коронава општо сум против било какви забрани.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.363
Поени од реакции
5.092
Гаши е рапер ама не пееше албанска химна на говорница на 27ми април. Доста лажете и извртувате.
А дали случајно бараше ФЕДЕРАЛИЗАЦИЈА на Македонија?
Што е поголемо зло пеење (х)имна или барање на федерација?
Дали сега како претсдател на собрание тоа ќе го заборави?
Дали е потписник на тиранската пљатформа?
Дали тоа што ДПсНЕ ги зеде Вљен во коалиција значи дека ја прифатиле тиранската пљатформа или пак Вљен се откажале од неа?
 
Член од
24 април 2024
Мислења
469
Поени од реакции
888
Најверојатно ќе биде така, само ако не се заборават и почнат со закони за забрана на алкохол, пушење итн...

Иако мене ми одговара закон за забрана на пушење, после коронава општо сум против било какви забрани.
Законот си постои не е променет, и ќе биде иницирана кампања за намалување на бројот на пушачи во Македонија.
Автоматски споено мислење:

А дали случајно бараше ФЕДЕРАЛИЗАЦИЈА на Македонија?
Што е поголемо зло пеење (х)имна или барање на федерација?
Дали сега како претсдател на собрание тоа ќе го заборави?
Дали е потписник на тиранската пљатформа?
Дали тоа што ДПсНЕ ги зеде Вљен во коалиција значи дека ја прифатиле тиранската пљатформа или пак Вљен се откажале од неа?
Африм Гаши е претседател на Собранието на Република Македонија и ќе работи во интерес на републиката и нејзините граѓани.
Ако рапува на седници ќе му стегнат интерпелација и ќе го изгласаат Апасиев.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom