UEFA Champions League - Season 2023/24

Кој ќе освои?


  • Вкупно гласачи
    67
  • Гласањето е завршено на .
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.862
Поени од реакции
10.611
Ако изгубат Дортмунд, едно 80% од вината ќе сноси Адејеми...100 шанси им еба у напад афроцрнчево
Семката да му ебам негова, глушец!!!

Ветрот го носи, не знај да се загради, да се постави, да удри топка. Мрсул, само се прпелка.
3 ебани шанси пропуштија, чир ќе ми клат!!!
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.089
Поени од реакции
64.508
Какво лигле и глумец е Винисиус.... колку сакап биди добар ама и Нејмар го заебал братот..
Очигледно дека него последен го удри топката кога Хумелс ја изби. Глумата потоа е непотребна, тоа цинично смеење.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.190
Поени од реакции
84.916
Него... Винициус е елитен плачко, фаци ко Ибра и слично може многу да учат, уште од почеток прави притисок врз судии со бунење за секоја одлука, а во Ла Лига може и бонус да прави притисок и меѓу натпревари.
Еден од најдобрите за нешто вакво реално, ова е она што го викаат "го обожаваш ако игра за тебе - го мразиш ако не"
Можам да замислам за десетина години кога физички ќе падне и повеќе ќе зависи на глума, а и веќе тогаш ќе го има факторот на ѕвезда па 50-50 одлуки ќе одат на негова страна.
Буквално да ти е мерак да го имаш од твоја :D
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.473
Поени од реакции
29.851
Ако изгубат Дортмунд, едно 80% од вината ќе сноси Адејеми...100 шанси им еба у напад афроцрнчево
Или шо би рекол нашиот коментатор во дуел со Рудигер...двајцата германци
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.473
Поени од реакции
29.851
Очигледно дека него последен го удри топката кога Хумелс ја изби. Глумата потоа е непотребна, тоа цинично смеење.
Од Кобел подобар глумец нема, 3 минути се тркалаше одкако се удри од грбот на Вини.
 
Член од
1 октомври 2023
Мислења
660
Поени од реакции
2.066
Предобро полувреме од Дортмунд, Реал ништо не изигра освен што она гомно Винициус е центар пажња и ми иде на живци.
А овој Адејеми исто како она дете од школо што иде цела година у еден ист дукс и фармерки, не се замара со домашни, не се дружи со никој, прав дрипац и ауткаст а знаеш дека има потенцијал ама едноставно мрзата ќе му го уништи животот, плус на фаца изгледа како да не му се живи, буквално 0 мушкост у него и тоа е се што треба да знаеме како ќе заврши пред гол.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.424
Поени од реакции
22.059
Што прави Софија Куновска горе лево?
Уранија Пировска е тоа
Автоматски споено мислење:

Досега се си е според очекуваното. Дортмунд подобри, се редат шанси како на лента, се промашуваат стопроцентни шанси.
Сега од првите две вистински шанси, Реал ќе дадат три гола и тоа е тоа.
Се си е според скриптата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom