Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
1.011
Поени од реакции
2.733
Се повеќе шпекулации дека Баерн ќе понудат 80 милиони за Тео.
Хименес може да биде достојна замена за Тео ма да денес играше на друга позиција напред.
Секако ќе мора да се земе уште еден што ќе дели минутажа со Хименес а Бартезаги ќе оди во У23.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.465
Поени од реакции
5.435
Моментално јадеме петарда од Рома, без Пиоли и Леао, кој сака нека честита :kafence:
Па добро формацијана и Саше подобро ќе ја склопеше... Не знам што мислел Бонера со 5-4-1 од кои 3 десни бека од 6 дефанзивци...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.581
Поени од реакции
1.114
Mislam deka poleka treba da se menuva kosturot na ekipata,poleka se gleda zasitenost kaj starata garda Theo,Maignan,Bennacer,Leao,Tomori?! mi e nekako nedefiniran taka da od ovie eden ako ne i dvajca mora i treba da iskesiraat letovo,parite da se reinvestiraat (se nadevam pravilno) vo novi igraci i poleka da se gradi nov kostur primer okolu Pulisic i noviot spic (eventualno Zirkee).
Nesto vo stil kako sto napravija so parite od Tonali,toa go gledam kako edinstven sistem koj bi mozel da ne odrzi vo vrvot poso realno nekoi golemi investiranja nema da vidime od Amerive.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.513
Поени од реакции
5.809
Има играчи што се продаваат пошо реално можеш да ги замениш и играчи што никад нема да ги замениш.

Да се потсетиме што се деси кога ги шитнаа Ибра и Тиаго Силва....

Ибра го заменија дури 10 години подоцна....со Ибра :pos:

Нема играч у светов што е налик Тео, таков стил на игра нема никој.

Башка што леви бекови нема за лек општо низ европа.

Огромна грешка ќе биде да го шитнат, 80 миљони се ништо за таков играч.

120 е више друга бројка, а особено не е ок да им го дадат на Баерн по мала цена што уместо на нас на Интер им дава дилови за играчи цел живот.

Нека им го вратат на Реал они бар пак за нешто ќе ни искочат у пресрет.

Од тројката Леао, Тео и Мањан третиов може да се замени за 20-30 миљона.

Тео нема играч што ќе го замени а за Леао е слично, играчи може има ама ќе вредат за иста цена што ќе го дадат Леао ако не и поише.
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
1.011
Поени од реакции
2.733
Продажба на Тео 80 милиони + продажба на Бенасер 30 милиони + тие 100 милиони што веќе што се планирани.
Зиркзе,Гуираси,Фофана,Гравенберг,Керкез и Буонџорно би било идеалното сценарио.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.697
Поени од реакции
23.757
Љубовта, разумот и емпатијата постојат многу одамна пред развитокот на било какво АИ.
На емоционално интелигентен,самосвесен и разумен човек не му е потребно АИ за да може да формира сопствени морални ставови и мислења.
Форумот постои за слободно изразување и искажување на своите аргументи,мислења и ставови...ако го немаме тоа право тогаш што сме ние и во какво општество живееме?
Никогаш не напаѓај,омаловажувај и не навредувај,секогаш обиди се да промовираш позитивна атмосфера во форумската заедница.
Никој не е совршен затоа не се обидувајте да прекомпензирате,да бидете почувствителни на обичните интеракции и да ги сфаќате работите лично.
Давајте почит за да добиете почит.
Ако сакате вашите идеи и ставови да се почитуваат треба да ги препознаете и почитувате оние на другите, дури и ако не се согласувате со нив.
Форумот треба да биде и остане добредојден и почитуван простор за сите.
Ниту едно АИ не може да го уништи човештвото колку што можеме ние да си го направиме тоа самите на себе.
Но берувам дека ние нема да се самоуништиме.
Истово и чатгпт ми го кажа вчера :love:
Ете читај погоре.
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
1.011
Поени од реакции
2.733
Освен Camarda Милан има уште неколку дијаманти во младинскиот сектор,се предвидува светла иднина и за Alessandro Longoni и Mattia Liberali.
Се надевам дека нивниот развиток ќе се одвива во вистински правец и брзо ќе ги видиме во првиот тим на Милан како постигнуваат големи успеси.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.581
Поени од реакции
1.114
Има играчи што се продаваат пошо реално можеш да ги замениш и играчи што никад нема да ги замениш.

Да се потсетиме што се деси кога ги шитнаа Ибра и Тиаго Силва....

Ибра го заменија дури 10 години подоцна....со Ибра :pos:

Нема играч у светов што е налик Тео, таков стил на игра нема никој.

Башка што леви бекови нема за лек општо низ европа.

Огромна грешка ќе биде да го шитнат, 80 миљони се ништо за таков играч.

120 е више друга бројка, а особено не е ок да им го дадат на Баерн по мала цена што уместо на нас на Интер им дава дилови за играчи цел живот.

Нека им го вратат на Реал они бар пак за нешто ќе
Prva rabota sto treba da ja izfrlat fanovite za racionalno i objektivno rasuduvanje e deka ova ne e BERLUSKONOVIOT MILAN. Taa era za zal zavrsi,denesniot Milan e tim od vtor/tret esalon na timovi.
Se slagam deka nema igrac sto moze da go zameni Theo,se drugo bi bilo downgrade ako odime pozicija po pozicija,mene idejata mi bese da izgubime na taa pozicija za da dobieme na druga primer Zirkzee.
Neso na lik Atalanta vo stil na rabotenje.
Ako mislis deka Amerite od rakav ke istresat 100 milioni onda togas toa e drug muabet.
Ako ne ti se sviga realnosta odi navivaj za Man City i toa e toa.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.513
Поени од реакции
5.809
Prva rabota sto treba da ja izfrlat fanovite za racionalno i objektivno rasuduvanje e deka ova ne e BERLUSKONOVIOT MILAN. Taa era za zal zavrsi,denesniot Milan e tim od vtor/tret esalon na timovi.
Se slagam deka nema igrac sto moze da go zameni Theo,se drugo bi bilo downgrade ako odime pozicija po pozicija,mene idejata mi bese da izgubime na taa pozicija za da dobieme na druga primer Zirkzee.
Neso na lik Atalanta vo stil na rabotenje.
Ako mislis deka Amerite od rakav ke istresat 100 milioni onda togas toa e drug muabet.
Ako ne ti se sviga realnosta odi navivaj za Man City i toa e toa.
ЛШ сама по себе е 50-60 миљона. Де Кателаре, Салемакерс, Крунич се готови трансфери, со парите од ЛШ еве ти 100ка.

Со тие пари го зимаш Зиркзи, централен дефанзивец добар и плус кусур имаш.

Срамота е да ги правдате Американциве, еве глеам Интер арапи ги купија што им ги продужија договорите на Лаутаро и Барела за дупла плата од нашиот најплатен играч.

Смешки.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.581
Поени од реакции
1.114
ЛШ сама по себе е 50-60 миљона. Де Кателаре, Салемакерс, Крунич се готови трансфери, со парите од ЛШ еве ти 100ка.

Со тие пари го зимаш Зиркзи, централен дефанзивец добар и плус кусур имаш.

Срамота е да ги правдате Американциве, еве глеам Интер арапи ги купија што им ги продужија договорите на Лаутаро и Барела за дупла плата од нашиот најплатен играч.

Смешки.
Ne gi pravdam amerite be brat,bas naprotiv samo sum realen i prilicno sigurno deka nema da istresat kesh od rakav.
Eve go markiram postov,ajde da vidime dali ke investiraat 100+ milioni bez prodazba na poglavnite igraci.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.513
Поени од реакции
5.809
Ne gi pravdam amerite be brat,bas naprotiv samo sum realen i prilicno sigurno deka nema da istresat kesh od rakav.
Eve go markiram postov,ajde da vidime dali ke investiraat 100+ milioni bez prodazba na poglavnite igraci.
Види ја не викам дека ќе инвестираат баш напротив, муабетот ми е дека можат да инвестираат и без да продадат клучен играч, ама не сакаат.
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
1.011
Поени од реакции
2.733
Компани го сакал Зинченко во Баерн така да ништо од продажбата на Тео.
Од другите новости додека Монкада го пикира Фофана за средниот ред Ибра го преферирал Софијан Амрабат :facepalm:
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.092
Поени од реакции
693
Vidlivo e deka i ne sakat sa investirat , no i ne znaat Furlani i Ibra nisto vo sportskiot del , i dvajcata nemat veze od ova rabota , Moncada ne znam kako da go ocenime covekot , eden inter so 200 problemi Lautaro i Barela go zacementija so dogovor , nie so plus ne mozeme so Magnan i Theo
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
1.011
Поени од реакции
2.733
Vidlivo e deka i ne sakat sa investirat , no i ne znaat Furlani i Ibra nisto vo sportskiot del , i dvajcata nemat veze od ova rabota , Moncada ne znam kako da go ocenime covekot , eden inter so 200 problemi Lautaro i Barela go zacementija so dogovor , nie so plus ne mozeme so Magnan i Theo
Фурлани ја има позицијата што ја имаше Газидис и нема допирна точка со спортскиот дел туку раководи со економскиот и бизнис сектор.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.669
Поени од реакции
2.651
Амбрабат би легнал многу добро во тимчево, секако не е истиот фудбалер по повредите, но во дресот на Фиорентина и на светското за Мороко дечкото газеше. Ја знае лигата и некоја позајмица со право на откуп од 25-30 милиони на 250 рати, таман нека го зимаат ич да не му се мислат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom