Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .

ausländer

Left the building
Член од
4 мај 2024
Мислења
367
Поени од реакции
459
...прочитај си ги коментарите наназад и гледај кој вреѓа, јас само најнормално дебатирам и те прашав тебе за која мајка се залагаш и бориш овде на форумов, сакаш одговори сакаш НЕ, а не вака со контра прашања што мене не ме засега, све што е неправилно и неправдено според мое мислење ќе критикувам за да биде на поарно, а колку што се читам критикувам и токму партијата што ми ја ампутираш дека сум член, ме нервира кога се фотошопира настани, се извртува вистината со што не е добро за никого, така христијански не се живее со лага и да си го убиеш својот брат, туку да го насочиш кон доброто, ако се може, ако не...таков е светот, друг ќе го притисне копчето и ќе се почне од почеток!

... инаку ДА, колку да се пишува и колку да се негира, во понова македонска историја за доброто на Македонија онаква каква што е слаба и сардисана, токму овој човек направил нешто за Македонија, признал ти, јас, друг било кој, тоа е факт кој ќе се пренесува од колено на колено, не може да се изврти вистината, но не велам дека нема грешки, токму што бил наивен и добродушен, а тоа го платил со сопствен егзодус за доброто на Македонија !
IMG_1338.jpeg

Ја сум роден Македонец, неколку генерации наназад за кои имам информации се чисти Македонци и секогаш ќе се борам само за Македонија.
Молим те не глуми независна, се знае политичката определба на тие што го бранат ова погоре. И ти и брмбрм и еден куп други овде.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.120
Поени од реакции
10.876
Како треба да ми влијае бе што ти е тебе, кој зборува овде за квалитет на живот, во Велес минатиот викенд беа претепани две братчиња од 10 шпони во сред парк затоа што се Македонци, како тоа треба да ми влијае, ти кога читаш таква вест не ти прави да се чуствуваш дека е дојден ножот до коска, дека нешто треба да се промени или квалитетот на живот ако не е во прашање тогаш ништо не е важно.
Типично “бањато” македонче ти е владе кој гледа само за себе а тоа што родителите, брат/сестра, братучеди си оставил у Мк ич не треба да те интересира со какви маки ке продолжат да живеаат е работата
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.582
Поени од реакции
5.176
Гледаме како ги запаливте последниве денови, по ручеци со Арачиновци. Ќе тропне и кај тебе портата не се секирај, на овој или на оној начин ;)
Ај ај, двојазични педерчиња како вас немаат право да зборваат за 2001ва. Дури Битола и Прилеп ве бранеа вие се криевте по плажите во грција и под суќњните на жените. Затоа ќутете и спремајте вазелините и лубрикантите за парадата.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.022
Ај ај, двојазични педерчиња како вас немаат право да зборваат за 2001ва. Дури Битола и Прилеп ве бранеа вие се криевте по плажите во грција и под суќњните на жените. Затоа ќутете и спремајте вазелините и лубрикантите за парадата.
Браво, ја погоди поентата на темата дури сега.
 
Член од
20 април 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.419
... види, прилазот е погрешен, ако сакаш да ја фаворизираш Левица не се прави на таков начин, „што прави другиот“, заложи се и потруди се да покажеш што прави Левица за да може народот да ви верува, нели, ако постовите ти се искрени, а не за провокација и тоа онаква против Левица, тактика Г6!

...инаку една невеста еднаш која изгубила невиност, не може да се омажи повторно како невина невеста, па макар се сошил хименот, Д.Апасиев погрешно ја почнал политичката кариера, па сега и на глава да дуби со ароганција и патриотски изрази, џабе му е, напротив наративот повеќе иритира отколку што добива симпатизери (освен тинајџери, ај ем чегевара, факју), да се потсетиме:

Прегледај го приврзокот 418553Прегледај го приврзокот 418551

Прегледај го приврзокот 418550

... се во ред, секој се снаоѓа да преживее, тоа е нормално да се опстане, но не може сега не гледајте што зборував и направив на почеток, гледајте сега што и како зборувам и однесувам,

Прегледај го приврзокот 418552
Прегледај го приврзокот 418554

...се уште се сомневам дека е дечково како тројански коњ е инпутиран во македонска политика, некако не ме увери во искреноста и добрата намера за доброто на Македонија!

П.С.
...Касами не дошол на конституирање на Собранието, зошто се изјаснил дека не сака да биде пратеник (останува градоначалник) и следниот партиец го завзел неговото место во Собранието!
blaga retardacija e da smetash deka rabotejki za sjo na nekolku predmeta posho e PRAVNIK ti dava na pravo da go smetash za trojanski konj koga toj e edinstveniot koj ni ja brani gordosta makedonska a kvisko drugar ti opravda i neregularni popisi i ne izvadi narod za imeto.
ama glup vmrovec e glup vmrovec, nishto porazlichno od glup komunjar.
vie ste shtetata za drzavata
 

ausländer

Left the building
Член од
4 мај 2024
Мислења
367
Поени од реакции
459
Задолжителна емисија со иделогот на дпмне В.Ѓорчев. И после плачете кога ви кажуваат дека сте идеолошки залутани.
 
Член од
20 април 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.419
Задолжителна емисија со иделогот на дпмне В.Ѓорчев. И после плачете кога ви кажуваат дека сте идеолошки залутани.
mislam deka plachat koga polupismeni karakterii shto ne znaat da prepishat ime od video im objasnuvaat za neshto kako da se eksperti.
a tie nepismeni, pishuvaat v gjorchev...
pa fatil go stavil eftov be, nesrekja auslenderska
 

ausländer

Left the building
Член од
4 мај 2024
Мислења
367
Поени од реакции
459
mislam deka plachat koga polupismeni karakterii shto ne znaat da prepishat ime od video im objasnuvaat za neshto kako da se eksperti.
a tie nepismeni, pishuvaat v gjorchev...
pa fatil go stavil eftov be, nesrekja auslenderska
Абе тенџере едно, фонт не знаеш да смениш, не си ја почитуваш кирилицата, ти најде да збориш за писменост?
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.102
Поени од реакции
2.074

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
828
Поени од реакции
1.295
Човек кога ќе сфати некои работи сосема излишно му станува пишувањатo за актуелните политички случувања.
Не некои работи, туку појчето. Зато и се откажав одамна, не само јас и другари мои. Политичките, т.е. криминалните случувања во Севердонија, нѐ натераа мене и другари мои да се откажиме од вештачково создание и да се отселиме. Многу националистички настроени луѓе исто така одамна се откажаа, уште пред да дојди до ова, сите се заминати странство, особено од Прилеп тешко некој да најдиш, останаа само партиските кондоми, градските шерифи, мафијашите.

Одамна читам коментари од типот на, Македонија е на сите, "братство и единство". Се видоја последиците на социјализмот и
УДБА. Од врв можи да се види дека државава е создадена како ЈУ протекторат против Бугарија. Единствено кралство на овие простори на регионот Македонија шо било е Прилепското и то било српско. Нема никакво кралство или царство македонско, то шо било, било хеленистичко. Единствени царства на овие простори биле Српското царство, и трите Бугарски царства, македонско да копаш нема да најдиш.
 
Последно уредено:
Член од
15 февруари 2019
Мислења
994
Поени од реакции
3.981
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.443
Поени од реакции
37.775
Ццццц каков почеток на "спасителите"...Африм Гаши спикер во собрание. Време е и овие за 4 години да идат во вечните почивалишта заедно со сдс, а некои нови луѓе да ги заменат нивните места.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.903
Поени од реакции
8.005
Честито превод во собрание :ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom