La Liga Santander 2023/24

Шампион?

  • Барселона

  • Реал Мадрид

  • Атлетико Мадрид

  • Реал Социедад

  • Виљареал

  • Реал Бетис

  • зошто не сопрев после Атлетико?


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
28 мај 2023
Мислења
157
Поени од реакции
159
Во Шпанија неколку екипи се кај шо атмосферата е погреб, повеќе надвор има атмосфера отколку внатре поради строгите мерки од федерацијата ама нема везе.
Screenshot_20240520_144557_Samsung Internet.jpg

Шизофренија пуштена на најјако.
 
Член од
28 мај 2023
Мислења
157
Поени од реакции
159
Шо ти е бе несалам ?
Во едниов пост викаш дека немојш да ми доловиш атмосфера од Дортмунд бидејќи немаш карта, во другиов викаш повеќе имало атмосфера надвор него ли натре на стадион..
Јас сакав само да ти кажам дека кога има утакмица, атмосфера има низ цел град, а не само на стадион. То ми е
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.519
Поени од реакции
17.185
Во едниов пост викаш дека немојш да ми доловиш атмосфера од Дортмунд бидејќи немаш карта, во другиов викаш повеќе имало атмосфера надвор него ли натре на стадион..
Јас сакав само да ти кажам дека кога има утакмица, атмосфера има низ цел град, а не само на стадион. То ми е
За Ла Лига зборав јас конкретно, види му амбиент пред натпревари и ќе видиш за шо ти зборам.
На стадиони се забранети реквизити во Ла Лига, ако запалиш бакла ќе влезеш на стадион тилот кога ќе си го видам, казните се драконски
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.653
Поени од реакции
23.687
Ваљда Столе ќе иде у Валенсија
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.130
Поени од реакции
84.818
За Ла Лига зборав јас конкретно, види му амбиент пред натпревари и ќе видиш за шо ти зборам.
На стадиони се забранети реквизити во Ла Лига, ако запалиш бакла ќе влезеш на стадион тилот кога ќе си го видам, казните се драконски
Не сум
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.303
Поени од реакции
29.353
Леле каков секс му мавна Барса на Чавито мене жал ме фаќа.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
871
Поени од реакции
1.807
Леле каков секс му мавна Барса на Чавито мене жал ме фаќа.
Што тресеш зелени, подсети ме Зидан колку пати си замина? Касиљас како играч, Раул, Роналдо, Бејл и многу други? Познати сте по ебење и дисреспект према свои играчи.

После толку натегање остана и одма прва прес конференција пак збори за Реал и му влагаат под кожа новинарите. Сам си се намести на пенал мада тоа нема ништо да смени во очите на правите навивачи. Сите знаеме дека кога тогаш пак ќе се врати во клубот.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.519
Поени од реакции
17.185
Начинот на кој го спашкаа Чави, на тоа мислеше Рикен.
Прво реши да си замини, па го кандисаа да остани, за по еден месец или не знам колку беше да си најдат подобра опција и да му ги удрат клоците, ваков третман е понижувачки за било кој тренер а камоли за легенда на клубот.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
871
Поени од реакции
1.807
Начинот на кој го спашкаа Чави, на тоа мислеше Рикен.
Прво реши да си замини, па го кандисаа да остани, за по еден месец или не знам колку беше да си најдат подобра опција и да му ги удрат клоците, ваков третман е понижувачки за било кој тренер а камоли за легенда на клубот.
После толку натегање остана и одма прва прес конференција пак збори за Реал и му влагаат под кожа новинарите. Сам си се намести на пенал
Дај бе прочитај го еднаш постот.

Лапорта највеќе алудира на ова. Малку ли беше исмејуван по неговите испади Чави? Океј е знаеме Реал се goat во дубари праење ама Чави легендо дај престани да бидеш мета на потсмев секоја пресконференција и фокусирај се на твојот тим. Премногу е близок со клубот и му ја разбирам нервозата, мораше по паметно и зрело да изигра одкако реши да остане.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom