Фан Клуб: Пелистер

Член од
24 март 2012
Мислења
648
Поени од реакции
718
Дечки убо ви рече Митко, Пелистер игра чесно и поштено против сите, само лош ден денес, нема никаква врска Победа, Осогово, или некој друг.Битно целта е остварена!
Еве изгледа Победа И Тетекс че испадна. И? не заебавај, со факинг Осогово 3-0. Да ја тепавте, победа чист опстанок.. кое поштено, даена беше на осогово од авион се виде.

Јас ти гарантирам дека секој прилепчанец би посакувал и би помогнал за јак Пелистер и пролаз покрај "факинг Осогово и каменица саса"

ама јбг вие си знајте, со срејча нака ви е.
 

newcastle

Shearer
Член од
23 декември 2014
Мислења
398
Поени од реакции
287
Еве Победа И Тетекс че испадна. И? не заебавај, со факинг Осогово 3-0. Да ја тепавте, победа чист опстанок.. кое поштено, даена беше на осогово од авион се виде.


Јас ти гарантирам дека секој прилепчанец би посакувал и би помогнал за јак Пелистер и пролаз ама јбг вие си знајте, со срејча нака ви е.
Ne zaboravaj deka deneska za Pelister igra Ocko brat mu Mario, Spirkoski, Josevski, Debrislioski, ako e dadena ke se razbere ovie dva tri dena, oti ne izigraa oni da ja spasat Pobeda. Ne zaboravajte deka Pelister edvaj doma go pobedi osogovo na 0-1 imaa sansa za 0-2 sudijata pomogna malku i na sila ja svrtea.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.512
Поени од реакции
6.049
Еве изгледа Победа И Тетекс че испадна. И? не заебавај, со факинг Осогово 3-0. Да ја тепавте, победа чист опстанок.. кое поштено, даена беше на осогово од авион се виде.

Јас ти гарантирам дека секој прилепчанец би посакувал и би помогнал за јак Пелистер и пролаз ама јбг вие си знајте, со срејча нака ви е.
Брат резил шо не ви ја дадоа во Битола .
Срам ме јади шо сум битолчанец и не ви поможија копитата во управата исто и за Тетекс
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.237
Поени од реакции
6.931
Ne zaboravaj deka deneska za Pelister igra Ocko brat mu Mario, Spirkoski, Josevski, Debrislioski, ako e dadena ke se razbere ovie dva tri dena, oti ne izigraa oni da ja spasat Pobeda. Ne zaboravajte deka Pelister edvaj doma go pobedi osogovo na 0-1 imaa sansa za 0-2 sudijata pomogna malku i na sila ja svrtea.
гледам пелистер излегол денес со сите прилепчани и не победија прилепчани за победа.....шо има дискусија шо се резилат дека требало да се пушта во случајов навистина нема врска
 

newcastle

Shearer
Член од
23 декември 2014
Мислења
398
Поени од реакции
287
гледам пелистер излегол денес со сите прилепчани и не победија прилепчани за победа.....шо има дискусија шо се резилат дека требало да се пушта во случајов навистина нема врска
Plus lani Teteks go ostavia vo ligata ovaa godina mu se vrati, lani zosto mu pustia na teteks da ispadne Sloga vinica.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.239
Поени од реакции
8.017
Брат резил шо не ви ја дадоа во Битола .
Срам ме јади шо сум битолчанец и не ви поможија копитата во управата исто и за Тетекс
I jas sum na istoto ili na site mu davas pomagas primer kako lani ili na nikoj ova e vkraj pederski poteg a snimkata sega pak ja gledam pa ona e nevozomzno da se promisi igrame do 60 minuta i tolku I prethodno se trgaat se gleda od Avion be cela odbrana se trga ovie napred ja mavaat vo topoli real ne mozi 3-0 da ne tepa odnosno ni besa notu nikoj ne ne tepa sega facing osogovo aj nekako da napraeja tamu na sila nesto penal ova ona da ne bese apla ova site stojat I se trgaat ej 3-0 za pet minuti so prajme muabet be a ona Mitko da mu ebam kuceto neka ne se praj majka Tereza I site drugi so go branat I kutat kako picki Abe gledame fudbal nie so godini ne sme buseni vo umot se postignala celta neka kazi kako I koj ja postigna da mu se ostaese cela rabota samo na niv edino od negotino I mozi novaci da zemeja bodoj so se pravat budali sedi kuti sega ko ja posra rabotata pa uste pisal komentar namesto da se skirie I da razberam na pobeda imaat so niv nati dajmi igraci ,bliski gradoj plus go tepaa detonit I nereseno samo tie vo radovis so ni pomognaa nie davame poradi partiski dogovori I ete site go prozivaat trenerot deka plus ja dal no na kraj se znaj deka se igracite ete ima snimka mozi sekoj da vidi so rezil ni se desava https://www.youtube.com/live/URzIrvwqL1Y?si=3FMJ79BRamwQ1YMk
Da se razberime ne sakav nitu osogovo da otpadni nitu teteks nitu kozuf site si imaat svoja vina so toa mu se desi no nie trebase I morase da igrame posteno do kraj a ne vaka stramota so e razlikata so blasko I toj mestese barem kup zedovme so posle skapo go plativme ovie za so mewteja denes more drvoto selanecot barem nitu edna ne namesti osven prijatelskaya so ohrid Sami so si ja namestija ova nema smisla stram da mu e na site ami prva liga so ke bidi so pandev ke bidime gorce posle dva vo eden I 7+ kade be vaka !!!

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.512
Поени од реакции
6.049
I jas sum na istoto ili na site mu davas pomagas primer kako lani ili na nikoj ova e vkraj pederski poteg a snimkata sega pak ja gledam pa ona e nevozomzno da se promisi igrame do 60 minuta i tolku I prethodno se trgaat se gleda od Avion be cela odbrana se trga ovie napred ja mavaat vo topoli real ne mozi 3-0 da ne tepa odnosno ni besa notu nikoj ne ne tepa sega facing osogovo aj nekako da napraeja tamu na sila nesto penal ova ona da ne bese apla ova site stojat I se trgaat ej 3-0 za pet minuti so prajme muabet be a ona Mitko da mu ebam kuceto neka ne se praj majka Tereza I site drugi so go branat I kutat kako picki Abe gledame fudbal nie so godini ne sme buseni vo umot se postignala celta neka kazi kako I koj ja postigna da mu se ostaese cela rabota samo na niv edino od negotino I mozi novaci da zemeja bodoj so se pravat budali sedi kuti sega ko ja posra rabotata pa uste pisal komentar namesto da se skirie I da razberam na pobeda imaat so niv nati dajmi igraci ,bliski gradoj plus go tepaa detonit I nereseno samo tie vo radovis so ni pomognaa nie davame poradi partiski dogovori I ete site go prozivaat trenerot deka plus ja dal no na kraj se znaj deka se igracite ete ima snimka mozi sekoj da vidi so rezil ni se desava https://www.youtube.com/live/URzIrvwqL1Y?si=3FMJ79BRamwQ1YMk
Da se razberime ne sakav nitu osogovo da otpadni nitu teteks nitu kozuf site si imaat svoja vina so toa mu se desi no nie trebase I morase da igrame posteno do kraj a ne vaka stramota so e razlikata so blasko I toj mestese barem kup zedovme so posle skapo go plativme ovie za so mewteja denes more drvoto selanecot barem nitu edna ne namesti osven prijatelskaya so ohrid Sami so si ja namestija ova nema smisla stram da mu e na site ami prva liga so ke bidi so pandev ke bidime gorce posle dva vo eden I 7+ kade be vaka !!!

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Абе скроз се сложвам , да му ја дадоа дома на Победа , нека ја дадеа и сега на Осогово.
Ама се погоди пред избори со Победа славеја рефлектори , па и други славеја нешто па ни ја дадоа.
Ако не даваш не даваш на никој , 3-0 од Осогово абе нема шанси ни една екипа во Македонија да не тепа 3-0 не Осогово
 
Член од
7 август 2022
Мислења
104
Поени од реакции
75
I jas sum na istoto ili na site mu davas pomagas primer kako lani ili na nikoj ova e vkraj pederski poteg a snimkata sega pak ja gledam pa ona e nevozomzno da se promisi igrame do 60 minuta i tolku I prethodno se trgaat se gleda od Avion be cela odbrana se trga ovie napred ja mavaat vo topoli real ne mozi 3-0 da ne tepa odnosno ni besa notu nikoj ne ne tepa sega facing osogovo aj nekako da napraeja tamu na sila nesto penal ova ona da ne bese apla ova site stojat I se trgaat ej 3-0 za pet minuti so prajme muabet be a ona Mitko da mu ebam kuceto neka ne se praj majka Tereza I site drugi so go branat I kutat kako picki Abe gledame fudbal nie so godini ne sme buseni vo umot se postignala celta neka kazi kako I koj ja postigna da mu se ostaese cela rabota samo na niv edino od negotino I mozi novaci da zemeja bodoj so se pravat budali sedi kuti sega ko ja posra rabotata pa uste pisal komentar namesto da se skirie I da razberam na pobeda imaat so niv nati dajmi igraci ,bliski gradoj plus go tepaa detonit I nereseno samo tie vo radovis so ni pomognaa nie davame poradi partiski dogovori I ete site go prozivaat trenerot deka plus ja dal no na kraj se znaj deka se igracite ete ima snimka mozi sekoj da vidi so rezil ni se desava https://www.youtube.com/live/URzIrvwqL1Y?si=3FMJ79BRamwQ1YMk
Da se razberime ne sakav nitu osogovo da otpadni nitu teteks nitu kozuf site si imaat svoja vina so toa mu se desi no nie trebase I morase da igrame posteno do kraj a ne vaka stramota so e razlikata so blasko I toj mestese barem kup zedovme so posle skapo go plativme ovie za so mewteja denes more drvoto selanecot barem nitu edna ne namesti osven prijatelskaya so ohrid Sami so si ja namestija ova nema smisla stram da mu e na site ami prva liga so ke bidi so pandev ke bidime gorce posle dva vo eden I 7+ kade be vaka !!!

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
ако ја гледаше утакмицата те молам да ми кажиш кој од прилепските играчи не се залагаше па јас знам како да се справам со нив
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.302
Поени од реакции
5.208
Бадијала прајте врева за ништо, уште пред пола месец се знаеше како ќе одат работите, џабе се галами и тука и на фб.
Прво и основно, најмногу ми е мерак шо испадна Тетекс и никогаш да не се вратат тие копитата, немој некој да ме реплицира македонски клуб или не смејме да ги испаѓаме нашите, мнозинство иделе албанските или не знам шо, знајте и сами како врвеше Пелистер на се од напред "договорено" со Тетекс, то гнаса тим требаше уште лани да си испадни.
Втора работа гледам сите за Победа се фативте, јас сум сигурен дека Победа ќе опстани и преку баражот, така да нивна цел беше Башкими да не изгуби само дома од Тетекс, Башкими си тепа, то му одеше во план на Победа и оди во бараж, инаку така ќе испаднеја тие дирек. За утакмицата во Битола, како да му ја дајме кога центарот не го поминаја, не можиш да победиш во Битола, а да не шутираш на гол, знам дека играја на 0:0 ама и тој бод да го имаа тогаш, пак ќе беа во бараж зоната, нека се молат само Арачиновци да ги избегнат, со сите други се фаворити.
И друга работа, нека си ја средат управата тие во Прилеп, оти знаат и самите со Царев Двор како ја шитнаја тогаш, нека притиснат кај шо треба, после нека бараат вина кај другите.
За Осогово се знаеше и сам Костов имал изјавено дека сака да поможи на Осогово, тим од неговите тренерски почетоци и рака на срце убо е Кочани да има второлигаш !
Каменица Саса изигра најмашки од сите, ги изваде парите на маса, ги купи двете утакмици и од зоната за испаѓање до директен опстанок, пишав во фан клубот на прилепчани, тој шо има шушки знај како се прај.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.239
Поени од реакции
8.017
ако ја гледаше утакмицата те молам да ми кажиш кој од прилепските играчи не се залагаше па јас знам како да се справам со нив

Еве гледај си ја не е до прилепчани оти рибата смрди од главата но пак ќе речам вие кривицата само во Гешо да си барате и тренерот некни шо се изгуби плус како и слабото лобирање преку партија и во ффм како и офс последни се играчите кој изиграа нешто напред ама тие назад нашите ве решија за жал

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
24 март 2012
Мислења
648
Поени од реакции
718
ако ја гледаше утакмицата те молам да ми кажиш кој од прилепските играчи не се залагаше па јас знам како да се справам со нив
Џабе е брат сите се криви подеднакво… ако не даваш не давај на никој, ама 5 играчи од Победа има во Пелистер, и со децана 1-0 минатата не нашараја клучна утакмица за опстанок а нив ништо не му значеше. а денеска со Осогово се тргаја од топка. Резил. До душа и кај нас е сето упм и тое .
 
Член од
7 август 2022
Мислења
104
Поени од реакции
75
Џабе е брат сите се криви подеднакво… ако не даваш не давај на никој, ама 5 играчи од Победа има во Пелистер, и со децана 1-0 минатата не нашараја клучна утакмица за опстанок а нив ништо не му значеше. а денеска со Осогово се тргаја од топка. Резил. До душа и кај нас е сето упм и тое .
еве да кажам пред сите че ги тепам кај шо че ги видам сите петмина
 

newcastle

Shearer
Член од
23 декември 2014
Мислења
398
Поени од реакции
287
еве да кажам пред сите че ги тепам кај шо че ги видам сите петмина
Ocko bese na nivo deckoto topka ne zgresi isto i joseski izigra so srce, spirkoski imase nekoe promasuvanje ama mislam ne bese namerno.
Автоматски споено мислење:

Ocko bese na nivo deckoto topka ne zgresi isto i joseski izigra so srce, spirkoski imase nekoe promasuvanje ama mislam ne bese namerno.
Najslabo sto izigraa e stoperot grozdanoski, milenkovski i kerim.
 
Член од
7 август 2022
Мислења
104
Поени од реакции
75
Ocko bese na nivo deckoto topka ne zgresi isto i joseski izigra so srce, spirkoski imase nekoe promasuvanje ama mislam ne bese namerno.
Автоматски споено мислење:


Najslabo sto izigraa e stoperot grozdanoski, milenkovski i kerim.
е тој оцко ако го фатам капитен ни беше десет години во клубо и тој бојан а сега не испратија трета лига абе само кршење нозете и да не заигра фудбал појче
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.371
Поени од реакции
322
Брат резил шо не ви ја дадоа во Битола .
Срам ме јади шо сум битолчанец и не ви поможија копитата во управата исто и за Тетекс
Nema brat sho da te jadi stram,ako sam ne si pomozis nikoj nema da ti pomozi.Pa nie sme edinstvenite sho izguvivme od Karaorman i to doma vo cela liga,nasite igraci sho da ne bese pobeda ,sho gi napraj lujge, ni baraa pari za da ti ja pustat ( Krstev sho mu naprajvme kariera i mu ja spasivme karierata na brat mu mile ko go deportiraa od holandija- inace po majka Prilepcanec- barase 2000e,ama na sasa mu ja pusti)..Ne mozat eden natprevar 3 za 3 da dogovorat( imase ponudi od 3-4 kluba za toj princip).Go znajs rasporedot i cela polusezona doma nemozis nikoj da tepas ili da izlobiras bodovi,makar i pritisok da se napravi uste na Pletvar ( kolku luge ima sho bi go baprajle toa,ako znaat deka imaat grb pozadi sebe)..I posle cekas Pelister ili Besa da ti dadat bod/ovi .A i tuka ne mrdas so mal prst za da dogovoris nesto..Ne odat taka tie raboti
 

Kajgana Shop

На врв Bottom