La Liga Santander 2023/24

Шампион?

  • Барселона

  • Реал Мадрид

  • Атлетико Мадрид

  • Реал Социедад

  • Виљареал

  • Реал Бетис

  • зошто не сопрев после Атлетико?


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.329
Поени од реакции
29.457
Атмосферата исто како митинг на СДС :D
Сеа и за прославата ќе се закачиш, крлеж еден :pos:
Е е ова Атлетико една титула у 30 години.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.264
Поени од реакции
57.264
@Џонтра Волта беше на прославата, нека каже он дали и колку луѓе имало.

Да, убаво прочитавте, реномираните интераши @Stefan-kobe и @Џонтра Волта длабоко во себе се за Реал Мадрид. Едниот беше на Ел Класикп, другиот на прослава на титула.
Јас искрено очекував многу појака атмосфера за прослава на титула на најголемиот клуб на светов. Беше прилично мех, а стоев одма позади кранот односно главната камера што снимаше накај фонтаната и тоа огромната зграда (поранешна пошта било тоа) позади кај што беше бината.
Навивачите скоро и да не пееа освен спикерот што галамеше и коа ја пуштаа таа химната што ви е Хала Мадрид и нада мас, и таа другата Реалмадрид оле оле. Дојде бусот сврте круг околу фонтаната, после искочија горе низ тоа парадираа со трофејот летаа конфети и за едно 40тина минути почна да си иде народот. За гужва имаше нормално, неам глеано слики по тоа другите улици што идат према Сибелес до каде и колку беа пуни, али мислам дека не е некоја прослава со која би се фалел и гордеел човек. Е сеа стои и фактот што Реал секоја година освојува по некоја голема титула па им нема драж таквата прослава.
Јас со Интер маица си бев, никој ништо не ми рече нит па ме погледна накосо, освен една жена што ме замараше дека и дував цигара у тил. И едни така као на полузаебанција мислеа дека сум италијанец ми викаат ееејј италијано каде со маицава, викам не сум италијанец ко прво, ко второ за 2010та треба увек да сте ни благодарни така да не замарај и радувај си се, ми вика е у право си и толку. :D

А и глупаво им е местото за прослава до немај каде, тоа Сибелес е една фонтана на кружек тек со 3 ленти и булеварите што се спојуваат со него, народ се собира и ништо не се гледа на 500 метри од фонтаната. Не е плоштад па да се собере народ на едно место кај што ќе има бина као на концерт.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.938
Поени од реакции
24.639
Јас со Интер маица си бев, никој ништо не ми рече нит па ме погледна накосо, освен една жена што ме замараше дека и дував цигара у тил. И едни така као на полузаебанција мислеа дека сум италијанец ми викаат ееејј италијано каде со маицава, викам не сум италијанец ко прво, ко второ за 2010та треба увек да сте ни благодарни така да не замарај и радувај си се, ми вика е у право си и толку. :D
Само еден Господ е сведок како се одвивала оваа комуникација.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.564
Поени од реакции
17.246
Ништо нема да ја надмаши оваа прослава кога Моно Бургос и Ортега царуваа на сцената :LOL:
Титулата беше претставена со интрото на star wars :ljubove:



Па после тоа :roker:


И нормално нема шанси да помини било кој евент а да не се "испоштова" и градскиот комшија :icon_lol:


A јас јадната ми каснеше летот од Софија неколку часа и нормално сФе пропуштив :kruna:
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
642
Поени од реакции
1.265
Јованкеее, дај една медаља да му дајме на Атлетико за најдобри навивачи, веќе кога во фудбал не ги бива, барем во воа да ги крунисаме.

1715788305322.png
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.564
Поени од реакции
17.246
Јованкеее, дај една медаља да му дајме на Атлетико за најдобри навивачи, веќе кога во фудбал не ги бива, барем во воа да ги крунисаме.

Прегледај го приврзокот 417011
Не ги бива ама останаа единствениот клуб кој ве плеснал оваа сезона, и тоа два пати, а изигравте со великани како Сити, Баерн итн :D
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.156
Поени од реакции
4.700
Не ги бива ама останаа единствениот клуб кој ве плеснал оваа сезона, и тоа два пати, а изигравте со великани како Сити, Баерн итн :D
Тоа е, уште еден трофеј во вашите витрини, сезоната е прогласена за успешна.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.564
Поени од реакции
17.246
Кадиз дадоја гол 96 минута и ја направија борбата за опстанок неизвесна барем до 22 часот, Селта игра со Билбао за 20 минути ама Баскијците скоро и да немаат шанси за ЛШ па не вервам да пропушти Селта бодови тука, иако би сакала тоа да се случи и некако да изборат опстанок Кадиз
Автоматски споено мислење:

Лига на шампиони.
Лига на лампиони мислиш
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
642
Поени од реакции
1.265
Не ги бива ама останаа единствениот клуб кој ве плеснал оваа сезона, и тоа два пати, а изигравте со великани како Сити, Баерн итн :D
Тоа си стое, не може да се негира, ама пак ништо не му носе на Атлетико тоа.

Реално гледано, само тоа што не исфрлите од Копа Дел Реј има тежина, утакмиците во Ла Лига поразот и нерешеното не толку, дека Реал ги обработи другите утакмици како шо треба и 4 кола пред крај на сезоната освои Ла Лига.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom