UEFA Champions League - Season 2023/24

Кој ќе освои?


  • Вкупно гласачи
    67
  • Гласањето е завршено на .
Член од
5 март 2018
Мислења
15.834
Поени од реакции
17.681
Пак ќе плачат во финале, овие само плачат
Затоа ќе изгубат у финале, незнат ни да се израдуваат како треба.
Шо имаш против Дортмунд толку ? @Saka Zulu
Секој неутрален фан ако не навива за Дортмунд да освои треба да се прегледа, едноставно е Поготово кога ќе ги видам останатите две екипи
 
Член од
14 август 2022
Мислења
1.136
Поени од реакции
1.338
Шо имаш против Дортмунд толку ? @Saka Zulu
Секој неутрален фан ако не навива за Дортмунд да освои треба да се прегледа, едноставно е Поготово кога ќе ги видам останатите две екипи
Може сум за Шалке. :D

Имам против, никад не сум симпатишал купи продај тимој, поќе сум за нафташи и трошаџии. Целта не им е да освојат титули него да распродаваат играчи.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.834
Поени од реакции
17.681
Може сум за Шалке. :D

Имам против, никад не сум симпатишал купи продај тимој, поќе сум за нафташи и трошаџии. Целта не им е да освојат титули него да распродаваат играчи.
А па нафташите се убија од титули освојување.
Освен шо ги поебаа помалите екипи кур свиткаа и тие на голема сцена.
Се пукнаа од пари трошење на крај курац.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.863
Поени од реакции
24.279
Може сум за Шалке. :D
Приметивме.
Сереше по ХСВ затоа што неколку години се при врвот во цвајта а Шалке прва сезона во цвајта, 10 кола беше во зона за опстанок за на крај одвај да завршат 11ти.
Сега сереш по Дортмунд затоа што локалните ривали имаат шанса да освојат ЛШ додека твоето Шалке за малце ќе испаднеше од втора во трета лига и тоа за 2 сезони само.

Тоа се набиени комплекси.
 
Член од
14 август 2022
Мислења
1.136
Поени од реакции
1.338
Приметивме.
Сереше по ХСВ затоа што неколку години се при врвот во цвајта а Шалке прва сезона во цвајта, 10 кола беше во зона за опстанок за на крај одвај да завршат 11ти.
Сега сереш по Дортмунд затоа што локалните ривали имаат шанса да освојат ЛШ додека твоето Шалке за малце ќе испаднеше од втора во трета лига и тоа за 2 сезони само.

Тоа се набиени комплекси.
Nur der HSV. Sheiss BVB:smirce:
20240508_191708.jpg
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.181
Поени од реакции
25.885
Реал - Баерн ќе даваат на МРТ3 или ќе гледаме на стрим? :facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom