Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .

Честити Царе

₳̶̺͚̞̅̎₱̸̞̯̽͑͑̏Ø̴͍̻͒͒̚͝₵̸͕̩̔͐̀̑₳̴̯̬͑͗̓Ⱡ̵̣̿̓̈Ɏ̵̛͊͂͋
Член од
22 февруари 2024
Мислења
740
Поени од реакции
2.406
Ќе биде интересно на парламентарните ако ДУИ има повеќе пратеници од Влен а ДПМНЕ + Влен имаат 61+ пратеник, дали ДПМНЕ ќе бидат курнази и ќе прават влада со Влен или ќе идат на баци рака кај Ахмети.
mickoski-ahmeti-585x384.jpg
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.261
Поени од реакции
35.783
imagesџџ.jpg

... не знам како не знаете дека „баци рака кај АА“ а во позадина е плавушата од калето, од неа зависи дали ќе се иде на баци рака, уште калкулираат, да се реши дали Груби ќе биде следниот на црна листа како знак како ќе се одвиваат работите! :toe:
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.883
Поени од реакции
17.714
Разликата е во парламентарните избори и билдање моментум. Можеше да понуди фајтерска опција па и нека изгуби у прв круг ама битно ќе покажеше муда и осет да
одбере кадар за парламент. Со Ванковска како негов избор, немам ни 1% доверба у изборот за пратеници. Ова му е дебакл што мислам дека ќе му се одрази на парламентарните.
Zboram konkretno za logikata so ja kaza, koja sekako bese neizbezna za vtor krug.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.209
Поени од реакции
16.650
Мене искрено Левица многу ме разочара со изборот на Ванковска како кандидат. Уште неможам да ги заборавам нејзините коментари, омаложувања на студенти и се останато во тоа време и колку само беше ‘омразена’ од студенти и млади поради глупи коментари и вреѓање..

Стварно не знам со кој ум ја стави кандидат.
 

Честити Царе

₳̶̺͚̞̅̎₱̸̞̯̽͑͑̏Ø̴͍̻͒͒̚͝₵̸͕̩̔͐̀̑₳̴̯̬͑͗̓Ⱡ̵̣̿̓̈Ɏ̵̛͊͂͋
Член од
22 февруари 2024
Мислења
740
Поени од реакции
2.406
Мене искрено Левица многу ме разочара со изборот на Ванковска како кандидат. Уште неможам да ги заборавам нејзините коментари, омаложувања на студенти и се останато во тоа време и колку само беше ‘омразена’ од студенти и млади поради глупи коментари и вреѓање..

Стварно не знам со кој ум ја стави кандидат.
Да одеа со Јакимовски или Камиказа и другите помали партии да се собереа,ќе брцнаа во мкд блок .
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.052
Поени од реакции
14.941
Ќе биде интересно на парламентарните ако ДУИ има повеќе пратеници од Влен а ДПМНЕ + Влен имаат 61+ пратеник, дали ДПМНЕ ќе бидат курнази и ќе прават влада со Влен или ќе идат на баци рака кај Ахмети.
Гледам не си го прател говорот на Мицковски, кој кажа дека му се јавил на Таравари...и рече дека не смее да се дозволи во вториот круг Дуи да направи добар резултат

јасно е кој е со кого
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.455
Поени од реакции
28.678
Се растури и уште еден мит, со победата на Стево во Крушево и Маврово и Ростуше, може да се заклучи дека Источна Македонија е попатриотски настроена.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.190
Поени од реакции
20.822
Полека малце оти на Кајгана победи Ванковска.
Левица има подобар ПР на форумов. Секоја објава, секој став од партијата, се споделува овде.

Би победила и Гордана, ама првата ударна ПР бригада на ВМРО на форумов се замара со сандалите на Ванковска, стајлингот на Славјанка и сублиминалните пораки во потписот на Стево. :D
 

Честити Царе

₳̶̺͚̞̅̎₱̸̞̯̽͑͑̏Ø̴͍̻͒͒̚͝₵̸͕̩̔͐̀̑₳̴̯̬͑͗̓Ⱡ̵̣̿̓̈Ɏ̵̛͊͂͋
Член од
22 февруари 2024
Мислења
740
Поени од реакции
2.406
Источна Македонија
Секогаш било така,па и етнички сме поделени . Исток Македонци,Запад Албанците и остало со Скопје како село
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.589
Поени од реакции
69.877
Ќе биде интересно на парламентарните ако ДУИ има повеќе пратеници од Влен а ДПМНЕ + Влен имаат 61+ пратеник, дали ДПМНЕ ќе бидат курнази и ќе прават влада со Влен или ќе идат на баци рака кај Ахмети.
Мало сутра дека нема да биде ДУИ во власт.
Позната реторика е ова, си префрлаат се најлошо, мобилизираат членство и едните и другите на стара финта национализам, на крај први ќе си дадат рака за коалицирање. Едино (барем се надевам) нема да им дадат толку министерства и директорски места како слепциве.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.883
Поени од реакции
17.714
Не се сите екс-комуњари, има таму доста обичен народ и потенцијални гласачи на Левица. Далеку од тоа дека сите гласачи на Максим, би гласале за СДСМ во одредена прилика. Разликата е што, за добар дел од тие гласачи, Максим е подопадлив, поуверилив или идеолошки покомпатибилен. Не секој сака да слуша Че Гевара филмови, палестини, гилотина за кулаците и слични левичарски политики.
Vistinskoto prasanje e zaso nekoj bi mu bil podopadliv Maksim ako ne e komunjar. Ne samo prema levica, tuku ete i prema vmro. Bratot glasase za promena na imeto, a sea vozi na karta na patriotizam. Hamas e mal problem za ova.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.049
Поени од реакции
8.264
Шо сакаш мисли брат, попрво раката ќе си ја исечам одколку да гласам за сдсм или вмро, па ако сака се нека се распадне. Имаа време тие луѓе да не направат нормална држава и народ ама не успеаа. Него кажи ми, ти вмровец си? Да знам да те стаам на игнор, воопшто да не ти ги читам гомната.
Makedonec sum.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.694
Поени од реакции
4.853
Се растури и уште еден мит, со победата на Стево во Крушево и Маврово и Ростуше, може да се заклучи дека Источна Македонија е попатриотски настроена.
Ако глеаш така Скопје е попатриотски од исток и запад заедно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom