Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.023
Член од
21 септември 2011
Мислења
690
Поени од реакции
2.010
Ако гледаме реално ВМРО ДПМНЕ ќе победи и тоа со голема разлика, но искрено не би сакал да сум во кожата на Мицковски.

Колку и да делува песимистички тешки денови доаѓаат за Македонија и посебно за Македонците.
Нема повеќе лезет и убавина животот во ваква држава, за жал.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.973
Поени од реакции
22.251
Дебатава како ради реда - на брзина ја тераат, нема време за ништо, играат брзо зборење, пола прашања не се ни стигнува да се одговорат.

Има добра дискусија но едноставно нема време убаво да се искажат ставовите.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.023
Ако гледаме реално ВМРО ДПМНЕ ќе победи и тоа со голема разлика, но искрено не би сакал да сум во кожата на Мицковски.

Колку и да делува песимистички тешки денови доаѓаат за Македонија и посебно за Македонците.
Нема повеќе лезет и убавина животот во ваква држава, за жал.
Нема лезет кога 20 години се ќути и се чека некој друг да ја заврши работата. На толку убиства и зло од качачка рака требаше Скопје да експлодира досега 100 пати. А да за Мицко баш така е, 8 години бегаше од проблемот ама сега нема каде повеќе, брачата не се тие од пред 2016, ја сакаат цела да е сега, така да баш би сакал да видам како ќе се справи Мицко со таков голем предизвик па и цело вмро.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
75
Поени од реакции
46
Дебатава е многу важна. Засега сите се фрлија на Гордана Силјановска Давкова. Тоа покажува дека вреди доста од сите останати, има став, само малку им е времето за реплика. Давкова се наоѓа над сите, велат дека заборава, ама ниту запиша, а на сите сака да им одговори. Мислам дека Максим Димитриевски е добар и секако Билјана Ванковска. Сето останато шунд. Кој будала ќе гласа за другите јас сѐ уште не знам. Ама ајде, да се надеваме дека ќе има добра волја кај Македонците и Албанците за добар претседател, а не некој што не знае каде се наоѓа, оти го зашамараа.
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
885
Поени од реакции
2.846
да за Мицко баш така е, 8 години бегаше од проблемот
но искрено не би сакал да сум во кожата на Мицковски.

Колку и да делува песимистички тешки денови доаѓаат за Македонија
Тоа е основниот проблем . Потребен е цврст лидер кој ќе стави национален интерес врз личен интерес.
Мицковски одговара на ваков лидер ?
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.500
Поени од реакции
5.259
Кој им дозволува бре вакви провокации да прават во среде скопје, вакви собири можат да си прават во некое планинско село или чаир.
Но и ми е мило за тие комуњари што живеат во тие згради, гледајте го едно општество за сите, мамичето ваше предавничко.
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
885
Поени од реакции
2.846
Засега сите се фрлија на Гордана Силјановска Давкова.
Природно е . Огромен фаворит е и се прави притисок.
Автоматски споено мислење:

вакви провокации да права
Кога се има малцински партии кои воглавно се нео нацистички/крајно десничарски ,нема да очекуваме и македонско знаме да се вее .

Ванковска убаво рече вечерва . Албанците ќе научат лингва франка ?
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.500
Поени од реакции
5.259
Убаво е вака да се гледа споменикот на Гоце Делчев во центар, за тие што незнаат четета на Делчев користела думдум куршими, тие и тогаш биле забранети, но ако налетал некој непријател и во рака да го погодат ќе пцовиса.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.973
Поени од реакции
22.251
Бујар го кажа мојот омилен цитат "седиме на маса со најмоќните". :vozbud:

Да помисли човек САД, Британија и Франција чекаат од нас амин дали ќе се праќаат тенкови за Украина или не.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom