Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?

  • Да, веднаш по формирање на новата Влада

  • Да, во првата година од мандатот на новата Влада

  • Да, но не веднаш - до крајот на мандатот на новата Влада

  • Нема да го ревидираат, ама нема и да го почитуваат

  • Не, туку ќе мораат да го почитуваат договорот и за внатрешна и за надворешна употреба

  • Не ме засега / Сеедно ми е

  • Не знам


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.295
Поени од реакции
5.035
многу малку се знае за бранко ,каде е сега што прави некако во тајност не се експонира како лјупцо и груевски ,некој викат градел у београд згради

од син му имаедна фотографиа само и шо беше на некој форум во босна,некој викаја ќе праел партија ,ама итој ко грујо помина неговото владеење ја одигра улогата со приватизацијата транзицита .

Прегледај го приврзокот 413360
Има 2 партии кои ги контролира и не му треба трета. Првата и побитна е ЗНАМ на Максим Димитриевски која треба ги собере сите бранковисти кои ги решија изборните резултати на локалните во 2021 и кои ја гласаа Бранковица за прв човек на град Скопје а втората е таа пасивната на Оровчанец.
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.255
Поени од реакции
5.333
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
8.320
Член од
28 август 2013
Мислења
4.059
Поени од реакции
12.334
За избориве, само за тие што работат државно е неработен ден?
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
604
Поени од реакции
2.027
Почна класичното во Македонија , кога се работи за институции и нивните задолженија .
Никој не е крив и никој не е задолжен за салата .

 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.890
Поени од реакции
4.690
Ne, greshite, zatoa sho nema opravduvanje za banalnite naviki na mojot narod sho se okarakteriziraat so seir, rasfrlanje smet, bespotrebna zloba kon poslabite, kompleksi i alchnost za pari bez rabota.
Вака, народот е таков заради постојаното манипулирање и активната НЛП со него,.... заради всадување на малодушност, заради негување на омраза кон својата држава и народ, зарадо лепење на етикети дека е туп и глуп, дека е небањат, дека е стока, дека е “орда“ итн итн... сето ова прво се пласира преку независните и слободни медиуми како кАнал-5 (токму вечерва има некаква вистина каде пијаниот балист повторно истура врз Македонците а неговите кои и денес живеат како племенски заедници биле паметните), ...ете тоа е а ти сфати како сакаш.
Автоматски споено мислење:

Сега звучиш баш како српска жолта штампа, македонија ја нападна србија 1999, но ете за твоја жал не се случи копнена интервенција, но затоа пак србија/косово не нападнаа со цели балатлјони нас 2001.
Е сега одлучи ти која земја не нападна 2001, тоест чија територија.
Ако не нападна косово и србите сами си потпишаа кумановски договор што се прават сега мутави.
Не тропај глупости! ПроЧитај повторно ако и тогаш не можеш да разбереш што сум напишал пробај/повикај некој близок да ти појасни.
Учесник сум во 2001-та така да, уште еднаш не тропај глупости.
Тогашниот премиер сегашен благонадежен балгарин Љубчета јавно изговори КОЈ стои зад нападот на Учкобалистите, заради тоа а да си спаси главчето и балгарин стана.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.093
Поени од реакции
3.275
:shook:
1713376561138.png

Од кај ја најдоа оваа, нема шанси да гласам за неа, за Левица разбирам зошто ми ја посочило, тоа што требаше да го прави Ж'миц го прави Левица,
не разбирам како го пресметало тоа, кога јас сум да нема даноци за богатите секако нема тие да платат повеќе од сега, ќе платат обичните смртници, Левица е за соживот и става турци и цигани по листите, јас не сум, одговорив неутрално за надворешни односи, да имаше прашање дали ја подржувате Палестина, ќе одговорев да се сотрат сите, стварно нејасно.

Избрав потполно се согласувам со се ми го дава оваа, изгледа Левица и Максим се согласни со се, зар не би требало да е Ванковска?
1713377566707.png

Уште еден тест што пакажува колку се неверодостојни резултатите, на избрано потполно не се согласувам ми го дава стоката и ЗНАМ, значи лидерот на партијата и кандидатот за претседател имаат спротивни ставови.
1713377737341.png
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.810
Поени од реакции
83.579
Политичка партија - Левица
Претседателски Кандидат - Гога

Сум постигнал разумен компромис на анкетата :kafence:
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
8.320
Како вака овие неблагодарници се одлучиле да штрајкуваат, кога СДСнз им поставил нова преубава, преименувана проевропска табла со избришан термин Македонски и заменет со општиот безличен Национални?

1713380285968.png
 
Последно уредено:
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.324
Поени од реакции
882
Пробај уште еднаш, следниот пат ќе ти излезе Путин!

Штета шо не живејме појке со браќата руси ,англиа и америка никат нема да не прифат како рамноправни со нив а народдо се лажи по западо,5 турско века ропсто русите чекаваме да не ослободат да состигна т ниво на империа .
ма где че вам душа православна


 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.295
Поени од реакции
5.035
Овој, кај и да е, за брзо време ќе прејде во ДУИ.
Влашка работа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom