Силување во брак/врска

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.398
Поени од реакции
46.917
Едно па ебење јако што паѓа по браковиве- пичку матер..., уште па силувана ќе била. Дај му боље , две минути работа е, раат да си бидеш после...
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.652
Поени од реакции
23.687
Значи кога ќе му се посака на мажот мора да имаат секс зошто ако не дава жената има друг?
А ако е уморна од целодневните обврски, ако ја боли глава, и се спие, мачно и е или ете едноставно не сака и крај нема потреба ни од објаснувања, денес не и е до секс. И?
Види вака, има денови и мажот кога не сака па жената преку манипулација знае да го натера на секс. Доволно е да реши да се шета гола по дома и во негова близина.
Манипулацијата колку што знам е казниво дело само што глупи се маживе па не ја пријавуваат.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.724
Поени од реакции
12.155
Стварно, што не се разведе ако толку го трпи као силување. Или има нешто друго зашто го трпи, корист...па затоа после неверства, чуда врагој
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.480
Лол епа разведисе ако го сваќаш како силување? Тоа веќе не е брак. Тоа е знак дека не го сакаш веќе.
Немој жити се и ти ко поединци, темите што ги отварам општо или пошто се актуелни да ми ги наметнуваш како лични искуства.

Не може мене партнер да ме силува, зошто како прво кај мене не значи не, а како второ не бирам и не би била со човек кој е способен за такво нешто.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.681
Поени од реакции
4.420
Искрено чудна ситуација. Да секс на сила е силување па и во брак ама од друга страна, што би се кажало народски, да ти е*ам бракот ако не можеш за секс да се договориш.

Не верувам дека е којзнае колку честа појава пошто ако нема секс ќе си бараш швалер/швалерка и тоа е тоа.

П.С. Колку би бил задоволителен тој секс ако парнерот/ката не соучествува? (освен ако имаш некој рејп фетиш)
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.256
Поени од реакции
6.694
Девојче ти озбилно постоиш како лик или не тролаш сите тука?

Кога има силување, дали во брак, дали во врска, дали во парк некој начекал некој, дали во автобус, во нива, полицијата треба да реагира и секое силување исто да го третира.
A si slushnala za brachni obvski?
I gi ispolnuvash redovno odnosno shto ti razbirash pod redovno?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.054
Поени од реакции
10.757
Девојче ти озбилно постоиш како лик или не тролаш сите тука?

Кога има силување, дали во брак, дали во врска, дали во парк некој начекал некој, дали во автобус, во нива, полицијата треба да реагира и секое силување исто да го третира.
Викаш исто е да бидеш силувана од рандом ропак на улица и од сопругот?
Искрено ја замислувам ситуацијата и не ми е баш исто
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.480
Викаш исто е да бидеш силувана од рандом ропак на улица и од сопругот?
Искрено ја замислувам ситуацијата и не ми е баш исто
Силување е силување, ти поинаку ли ја гледаш смртта на некое лице предизвикана од блиско лице и смртта на истото лице предизвикана од странец?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.132
Поени од реакции
21.766
Ova izgleda samo za seksot e. Vo drugi priliki Ne ocigledno ne znaci ne. Sakam vecer da odime vo restotan, kafana , oddamna nemame izlezeno nikade.
Ne.
I pocnuva ogan pod zvezdite :свиркам:
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.256
Поени од реакции
6.694

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
Абе ропак ако девојче неќе да биде со некој ке се разведе или ке го остави око нема да и трепне. Остај ти силување во брак или врска.
Ти рипна курето ко пиша "ропак" Пеце?
Така лесен е разводот, тури-напиј се?
Глуп си или само тренираш?
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.480
Ova izgleda samo za seksot e. Vo drugi priliki Ne ocigledno ne znaci ne. Sakam vecer da odime vo restotan, kafana , oddamna nemame izlezeno nikade.
Ne.
I pocnuva ogan pod zvezdite :свиркам:
Владе што кажуваш жити се?
Де објасни поубаво да можам да разберам и да си направиме цивилизиран муабет. Каков оган под ѕвездите, не правиме муабет за кампување, него за силување.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.364
Поени од реакции
3.730
Sliuvajne vo brak ....?ve citam,si vikam nee mozno ova da go citam od XX, pak citam istoto..... Ako e siluvajne ima razvod i zakon policija/sud itn .....
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.256
Поени од реакции
6.694
Sliuvajne vo brak ....?ve citam,si vikam nee mozno ova da go citam od XX, pak citam istoto..... Ako e siluvajne ima razvod i zakon policija/sud itn .....
I shto ako ima?
Posle siluvanje muzhish i da se razvedish! Ama sepak e siluvanje.
Gledaj da ne ti se desi vo EU. Togash ce go krkash prilichno debelo.
Vo EU zakonot se posle edno "NE" se rachuna za siluvanje, duri holandija mislam beshe sakaa da vovedat i na pismeno da si davaat soglasnost pred runda sex.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom