Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.576
Поени од реакции
48.253
Дарче поентата која треба да е.. Лицемерни вмровци сакаш да ни доловиш ли, како да не ги знаеме демек.
Апасиев ќе честита ли, или уште соборецот Фуркан не му го извадил од уста од завчера.
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.873
Поени од реакции
7.129
Дарче поентата која треба да е.. Лицемерни вмровци сакаш да ни доловиш ли, како да не ги знаеме демек.
Апасиев ќе честита ли, или уште соборецот Фуркан не му го извадил од уста од завчера.
(ВИДЕО) Ај, бркај работа - му рече Апасиев на новинар

Првиот човек на Левица и пратеник во Собранието, Димитар Апасиев денеска на новинарот Фуркан Салиу му одговори со „Ај, бркај работа“, откако тој пред обвинителството го праша дали знае што е муџахедин и постави повеќе потпрашања. Апасиев рече дека и нему му се заканувале. Го праша новинарот дали видел дека се заканувале на неговото дете и дека ја пцуеле неговата сопруга. Откако новинарот инсистираше на одговор, а Апасиев врати со контра прашање, следеше коментар „Ај бркај работа.“ Апасиев кажа дека статуси не брише. Тој час и половина одговараше на распит кај надлежниот обвинител за фамозната закана „Џабе ни се лижете, сите ќе ве стреламе“ која новиот пратеник ја напиша на Фејсбук по парламентарните избори.

Прво не сум Дарче, второ Апасиев не пуши албански курови и ако убаво размислиш, го искористи против ДПНЕ, а не дека се загрижил за него. Ниту па го зборува со денови. Го заболе к*рот за него.
 
Член од
2 април 2023
Мислења
220
Поени од реакции
462
Не е само Гевгелија, цела источна Македонија е на мета на вештачкиот големо-албански инженеринг, се градат згради кај стигне, се албански газди, тој крај инаку според Евростат е најнеразвиен од цела Европа, буквално помалку развиен од некои екстремно сиромашни региони во Молдавија и Косово, Гевгелија како град е исклучок во регионот , се околу е мртво.
А потенцијал итекако има, крај со плодна почва, порано познат земјоделски крај, само нашиве подалеку од Скопје не гледаат.

Живеев во Скопје неколку години,само на Скопје и Скопјани се мисли во оваа држава, за 10 години само и они ќе останат, и така веќе секој трет Македонец Скопјанец стана, може име да смениме во Република Скопје,"внатрешноста" запоставена и заборавена од државата. (шо би кажале Србите , Србија ради Београд се гради, исто и кај нас)

Најтрагично од се, Скопје ќе биде следната Косовска Митровица, Белфаст на Балканот, луѓето поделени по населби и региони во градот на етничка основа, фали само уште некој ѕид да се стави. Нека ви е со среќа мулти-култи соживотот...
Screenshot 2024-04-10 153600.png
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.453
Поени од реакции
5.861
Никад не сум им честитал празник за да не испаднам лицемерен од една страна а и тие не прифаќаат честитање од неверници..и го оставам денот да тече онака ко и сите други..
Засега околу 30 македонци и останати православци ми честитаа Бајрам, некои и на албански.

Не верувам дека се лицемерни.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.979
Поени од реакции
2.926
Не само политичари и новинари. Цел фејсбук пушачи со честитки и поздрави за оние кои нам ни честитаа Велигден со масакр и убивање на 5 невини деца на нашиот најголем верски празник. Продолжете по Патот до истребување. Еден да не останете. (y)
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.025
Премногу хардкор одите со ова околу честитањето, поентата е таа и тоа е јасно ама ако некој ти честита примерно е и ти да му вратиш на честитката кога ќе треба. Мене Велигден или Божиќ ми го честитаат едно 20 муслимани, што од школи, што бивши колеги, некој во живо, некој преку порака. Се зависи од ситуацијата и моментот нормално, проблемот е што нашите се лигават а лигав човек дома не го сакаат не пак некои други. Така да не гледам преголем проблем во ова но како што ррков, прво треба да се почитуваш сам за да те почитуваат и другите.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.531
Поени од реакции
5.075
И мене редовно ми честитаат соработници македонци, а јас скоро никогаш не им честитам за нивни празници, а на моја одбрана ниту бајрам никому не му честитам прв, туку секогаш само одговарам на нивните честички заради култура.
 
Член од
12 март 2024
Мислења
400
Поени од реакции
541
И мене редовно ми честитаат соработници македонци, а јас скоро никогаш не им честитам за нивни празници, а на моја одбрана ниту бајрам никому не му честитам прв, туку секогаш само одговарам на нивните честички заради култура.
Srecen praznik.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.961
Поени од реакции
24.166
И мене редовно ми честитаат соработници македонци, а јас скоро никогаш не им честитам за нивни празници, а на моја одбрана ниту бајрам никому не му честитам прв, туку секогаш само одговарам на нивните честички заради култура.
1712770017146.png

Среќен празник Африм. Ако ништо друго ти барем покажуваш срам дека си муслиман преку вербално негирање на истото, иако алахуекберлукот ти е во душа. Тоа за еден шиптaр е квантен скок. Сограѓаните твои на пример се горди педомухамеданци. Но не се секирај, таа мрачна тајна што те јаде одвнатре е сигурна тука со нас на форумот. Знам дека на сите периодов гордо им викаше дека одиш во ресторан да јадеш, а уствари одеше во џамија да се молиш и навечер после зајдисонце буташе во некое ќоше за да не те приметат дека си се изгладнувал преку ден. Ете помина тоа. Си заслужи сега едно комбо:

1712770434258.png
1712770462607.png
1712770490554.png

Ај на здравје!
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.531
Поени од реакции
5.075
Прегледај го приврзокот 412525

Среќен празник Африм. Ако ништо друго ти барем покажуваш срам дека си муслиман преку вербално негирање на истото, иако алахуекберлукот ти е во душа. Тоа за еден шиптaр е квантен скок. Сограѓаните твои на пример се горди педомухамеданци. Но не се секирај, таа мрачна тајна што те јаде одвнатре е сигурна тука со нас на форумот. Знам дека на сите периодов гордо им викаше дека одиш во ресторан да јадеш, а уствари одеше во џамија да се молиш и навечер после зајдисонце буташе во некое ќоше за да не те приметат дека си се изгладнувал преку ден. Ете помина тоа. Си заслужи сега едно комбо:

Прегледај го приврзокот 412529
Прегледај го приврзокот 412531
Прегледај го приврзокот 412532

Ај на здравје!
Немаш поим колку си грешка, ама не ме интересира толку за да се обидувам да ти се докажам.
Да не беше фашист ќе ти објаснев живо и ќе дознаеше дека к.. не ме боли што мислат за мене, камоли да ги кријам моите убедувања.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.961
Поени од реакции
24.166
Немаш поим колку си грешка, ама не ме интересира толку за да се обидувам да ти се докажам.
Да не беше фашист ќе ти објаснев живо и ќе дознаеше дека к.. не ме боли што мислат за мене, камоли да ги кријам моите убедувања.
Оти бе Африм фашист :(?
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.339
Поени од реакции
5.570
Пуно тука не вика фашисти, а да се земе вистинското мислење на просечниот Албанец за какви се Македонците има вилици да паѓаат кај нас

Тие имаат 500 пати полошо мислење за нас отколку ние за нив (иако тоа не треба да е така...друг муабет тоа)
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.531
Поени од реакции
5.075
Пуно тука не вика фашисти, а да се земе вистинското мислење на просечниот Албанец за какви се Македонците има вилици да паѓаат кај нас

Тие имаат 500 пати полошо мислење за нас отколку ние за нив (иако тоа не треба да е така...друг муабет тоа)
Просечниот македонец не е фашист, вие повеќето активни членови сте фашисти.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom