Исчезнати лица

Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.397
Поени од реакции
3.407
Језиво :( не верувам да е со намера сигурно несреќен случај ама сакајки да се скријат да не одговараат се решиле на таков чекор.

Вика дека ја удриле со службено возило за собирање смет, ја усмртиле на лице место, ја натовариле и ја фрлиле на депонија ... двајца мажи вработени во комунално на возраст од 50 години.
Фиат панда не е возило за собирање на смет
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.123
Поени од реакции
18.097
Како ја удриле бе ???
Кај била мајката, кој знае колку време девојчето било само оставено во таа рушевината, до толку да не слушни никој, да не види ???
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.321
Поени од реакции
11.071
Е како мајката не го видела или слушнала сето тоа? За две минути не може да не слушнеш нешто …. Чудно е. Па и траги никакви од кучињата немаше најдено.
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.873
Поени од реакции
7.127
Ова убиство е многу слично со убиството на нашата Вања Ѓорчевска!
Нека почива во мир. :place:

Што е ова со убиствата на децата? Зошто нив ги плеткарат...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.108
Поени од реакции
41.432
Ова убиство е многу слично со убиството на нашата Вања Ѓорчевска!
Нека почива во мир. :place:

Што е ова со убиствата на децата? Зошто нив ги плеткарат...
ептен слично, егзекуција со прегазување
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.123
Поени од реакции
18.097
Е како мајката не го видела или слушнала сето тоа? За две минути не може да не слушнеш нешто …. Чудно е. Па и траги никакви од кучињата немаше најдено.
Сигурно имаа некакви траги ама не известуваа, не за џабе копаа деноноќно во таа околина со багери и пребарувани беа и автомобили и подруми
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.497
Поени од реакции
22.261
Вика дека ја удриле со службено возило за собирање смет, ја усмртиле на лице место, ја натовариле и ја фрлиле на депонија ... двајца мажи вработени во комунално на возраст од 50 години.
Биле вработени во комунално претпријатие, ама возилото било службена кола на претпријатието, фиат панда, не товарно возило.
А и не дека е битно возилото во случајот. Какви монструми ејј, да усмртиш ДЕТЕ што нема наполнето две години (веројатно ненамерно) и со цел памет да го ставиш во гепек и да го фрлиш телото на депонија. Како живееле мирно сите овие 10 дена???

Еве од информер:
- S.J. je osumnjičeni da je službenim vozilom ”fiat panda” u ulici Radomira Putnika udario u pešaka, dvogodišnju Danku, i usmrtio je. Zajedno sa kolegom D.D. telo devojčice ubacili su u gepek vozila, nakon čega su se odvezli do divlje deponije na ”Starobanjskom putu” kod Bora gdje su telo izbacili sa desne strane puta - kaže izvor blizak istrazi.

S.J. se na teret stavlja da je time počinio teško krivično delo protiv bezbednosti javnog saobraćaja, a D.D. pomoć učiniocu poslije izvršenog krivičnog djela. Obojici je nakon hapšenja određeno zadržavanje do 48 sati.

Istraga kriminalističke policije PU Bor ukazuje da se sve odigralo 26. marta oko 13:52 časova, odnosno svega sedam minuta nakon što je, prema prijavi majke, devojčica nestala.
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.873
Поени од реакции
7.127
ептен слично, егзекуција со прегазување
Слично во смисла на бруталноста на убиството на едно невино детенце кое најверојатно според податоците што ги прочитав е убиено заради родителите...

Дали за пари, дали за нешто друго, убиено е заради грешки на родителите.
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.397
Поени од реакции
3.407
Улицава каде што наводно е удрена од колата е прилично далеку од населбата Бањско поле каде што првично е исчезната Данка. 8км по пат ама преку ридот многу помалку, сепак е чудно дете од 2 години само да стигне до таму и никој да не го запре види ?

1.png
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.108
Поени од реакции
41.432
Слично во смисла на бруталноста на убиството на едно невино детенце кое најверојатно според податоците што ги прочитав е убиено заради родителите...

Дали за пари, дали за нешто друго, убиено е заради грешки на родителите.
да де, го извеле детето на улица и го прегазиле. Детево е убиено од небрежност. И за да заташкаат го натовариле и го фрлиле. Мислеле ова нема никој да примети.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.123
Поени од реакции
18.097
Улицава каде што наводно е удрена од колата е прилично далеку од населбата Бањско поле каде што првично е исчезната Данка. 8км по пат ама преку ридот многу помалку, сепак е чудно дете од 2 години само да стигне до таму и никој да не го запре види ?

Прегледај го приврзокот 411731
Ова е улицата кај што е усмртена или кај што е фрлено телото ?
Нема шанса дете штотуку проодено до тука само да стигни.
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.873
Поени од реакции
7.127
да де, го извеле детето на улица и го прегазиле. Детево е убиено од небрежност. И за да заташкаат го натовариле и го фрлиле. Мислеле ова нема никој да примети.
Удрена е ептен далеку од нејзиното живеалиште и не ќе да е убиство од небрежност чим го фрлиле телото, наместо да пријавеле брзо.

Вучиќ кажа дека го убиле инаку.
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.397
Поени од реакции
3.407
Ова е улицата кај што е усмртена или кај што е фрлено телото ?
Нема шанса дете штотуку проодено до тука само да стигни.
Улицата е Радомир Путник каде е удрена, не ја дава на гугл мапс ама по вести од таму на некое водоводно претпријатие кога некогаш имало проблем со водата пишува спој на улиците Радомир Путник со Томич Боривоје па затоа ориентационо го обележив таму.

Преку ридот веројатно не е повеќе од 4-5км, некој експерти викаа дека дете на нејзина возраст не може повеќе од 10км да помине за 24 часа. Сепак чудно ми е никој да не ја види во тој период дури и да талкала одела сама..

Пс. Земете го ова моето инфо со резерва, да не има РП улица и негде таму во населбата каде што првично е исчезната
 

Kajgana Shop

На врв Bottom