Зошто сте сами?

Член од
20 мај 2023
Мислења
569
Поени од реакции
2.557
Ај сега реално да прајме муабет. Кое девојче од помладите генерации, па и постарите, не знае колку вредиш кога ќе те погледни?

Те скенира од глава до пети, знае дали саатот што го носиш е имитација или оригинал. Знае парфемот кој го користиш дали ти е од битпазар или од парфимерија, знае дали фармерките ти се брендирани или ги земаш од Ваикики во среда на попуст.

Тие работи како жени миљарда пати подобро ги забележувате од машките на прв дејт и признала или не, ви влијаат.
Не велам тука дека немате право да ви влијаат, секој си има преференци ама да не се правиме само фини и наивни, као демек нема врска ако дечкото е утепан и не го „скенираме“ дури и при прва очекувана или неочекувана средба / дејт.

Машките од др страна се дудуци, знај да ти кажи на пасатот колку е потрошњата кога е со 90 коња мотор, а колку троши тој со 131 коњ, ама пак самиот е коњ за да кажи дали користиш скапа шминка или некој ефтин малтер.


Има решење за сичкото:
Те разбирам што кажуваш, ама и за тоа има решение.
Не мора на прв состанок да се трудиш да ѝ отиднеш пицнат од глава до пети у брендирано. Батали го скапиот саат, остај го дома. Не се труди да ја импресионираш со све што светка. Знам дека ќе звучи смешно, ама си го запремитил ли Марк Цукеберг рецимо како се облекува? Би рекол ли некој од страна (што не го знае) дека е богаташ? Не.
Тестирај ја кучката дали е gold digger, ќе ја приметиш низ прв муабет што ѝ е битно, не е толку тешко. Ако ти прави муабет само за пари и очите и светкаат кога ќе спомнеш кеш пиши пропало.
Ја сум дудук за брендирани ствари, за скапи парфеми, а фармерки и ја купувам од Ваикики. Може и пошто не сум опседната со тоа, не ни можем да разликувам што е скапо кај некого, а што не. Накратко, си пружам нозете колку што ми е чергата што би рекле стариве. А за тоа дека помладиве генерации не знаат кај тераат, опседнати се со брза мода, и све што Америка им сервира тоа е точно. И машки и женски се отидени у курац.
Автоматски споено мислење:

Gledam masala rabotlivi pcelicki ste bile, znaci bravos :)

Tuku osekjam poposle ke ima placenje :sneaky:
Абе каци ти? :rolleyes:
 
Член од
20 мај 2023
Мислења
569
Поени од реакции
2.557
Контрадикторност срцка... Со свој камен по глаа... За малце ќе се протнеше низ игла...
Изгуглај го бе дечко како е облечен кога се шета по улица со жена му и види.
Би приметил од страна дали маицата му е 5 долари или 50?
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.801
Поени од реакции
9.452
Тестирај ја кучката дали е gold digger
Би рекол ли некој од страна (што не го знае) дека е богаташ?
Може и пошто не сум опседната со тоа, не ни можем да разликувам што е скапо кај некого, а што не.
Ама тестирање... Ја би ти препорачал ресетирање :ROFLMAO:
Автоматски споено мислење:

Би приметил од страна дали маицата му е 5 долари или 50?
Може и пошто не сум опседната со тоа, не ни можем да разликувам што е скапо кај некого, а што не.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.303
За тебе на пример имам решение у облик на копче именувано: Игнорирај :pipi:
У пет поста го вреѓаш, апла ад-хоминем, без ни приближно да ти врати!
И на крај, ти увреЏена ќе ставаш на ингор.. :confused:

Оф мори мајко со кој најде и Зурла да се зеза.. :facepalm:

П.С. @The Savior ако ти е за утеха… бар со жена се расправаше! Вакво лудило дефинитивно не може маж да изглуми, дури и да сака!
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.938
Поени од реакции
10.902
Те разбирам што кажуваш, ама и за тоа има решение.
Не мора на прв состанок да се трудиш да ѝ отиднеш пицнат од глава до пети у брендирано. Батали го скапиот саат, остај го дома. Не се труди да ја импресионираш со све што светка.
Кај реков дека на прв состанок одиме за да импресионираме? Напротив, напишав дека на тој прв дејт ти како женско (т.е. мнозинството женски) многу повеќе и подобро можат да проценат за вредноста на облеката на некој човек, а со тоа и колку „тежи“ финансиски.
Тоа е факт, без разлика како јас и ти како поединци се облекуваме или однесуваме.

Чисто ти реплицирав само како контратежа на твојот коментар дека машките треба да одат на прв дејт со принтскрин од банкарска сметка пошто баш жените испаѓаат дека на тој прв дејт многу повеќе воочуваат за финансиската состојба на едно машко и тоа им доаѓа несвесно, како по дифолт го прават и обично се прецизни.

Изгуглај го бе дечко како е облечен кога се шета по улица со жена му и види.
Би приметил од страна дали маицата му е 5 долари или 50?
Малку не си во право за Шекерашовски Цукемберговски или како и да е презимето на тој неисунчаниот.
Има некој бренд на италијански маици, точно брендирани, со тоа што брендот никаде не го пишува, едноставна најобична бела маица (или сива) која би ја купил за на час по физичко и кошта 100 денари.

Е такви, пошто се бренд нели, носи Цукенберг и една кошта 10 милки или слична некоја сулуда цена. Гуглај ако не ми веруваш.

Така да, тешко дека одат облечени како common people и далеку од тоа дека не им е битен статусот, иако истото не беше поентата на муабетот од погоре.
Не е мерило цукерот за секојдневието, во секојдневието рандом Трајанка знае за облека и останати тракатанци 10 пати повеќе од рандом Стојан и не знам зошто ама тоа им е битно и им влијае на жените. Истото, го препознаваат на фрст дејт побрзо отколку што машко би ти познало дали и што ти носиш и колку тоа кошта.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.357
Поени од реакции
22.187
Pa da pocnime :sneaky:

@мкд владе не си фер.
Јас фино лепо ти одговорив на твоето поставено прашање, а ти од друга страна ме избегнуваш. Ептен педерски.
Срам ти е да одговориш она што те прашав?
Ne te izbegnuvam be Trpano, imav popametna rabota.
Daleku od pederski ili kurvinski, skraja da e, ne igram jas taka, ne e to moj stil.
Имало бе Владенце, јес да на една рака се бројат, ама сум имала состаноци на слепо :) Апла ништо не сум знаела за типците, ни дали се грди ни дали се финансиски потковани, ама сум излегла. После 25та беа овие на слепо. На 16-17 не бев до толку храбра.
Ni dali se lokalni manjaci, nasilnici, zeneti so tri deca, bas onaka nisto :cautious:
Te viknale i si izlegla ? Hmmmm
Ne se raboti tuka Trapano za hrabrost tuku za zdrav razum. Ili go nemas ili malce kako da podlaznuvas.
So ke bidi od dvete ?

Е сега кога ја ти одговорив, фино би било ти тука да ни кажеш на нас зошто си толку огорчен на жените?
Od kade takva ideja deka sum ogorcen od zenite, kako dojde do toj zaklucok ziti se ?

Posle ke prodolzime okolu korpite, ova mi e pobitno :cautious:
 
Член од
20 мај 2023
Мислења
569
Поени од реакции
2.557
Pa da pocnime :sneaky:


Ne te izbegnuvam be Trpano, imav popametna rabota.
Daleku od pederski ili kurvinski, skraja da e, ne igram jas taka, ne e to moj stil.

Ni dali se lokalni manjaci, nasilnici, zeneti so tri deca, bas onaka nisto :cautious:
Te viknale i si izlegla ? Hmmmm
Ne se raboti tuka Trapano za hrabrost tuku za zdrav razum. Ili go nemas ili malce kako da podlaznuvas.
So ke bidi od dvete ?


Od kade takva ideja deka sum ogorcen od zenite, kako dojde do toj zaklucok ziti se ?

Posle ke prodolzime okolu korpite, ova mi e pobitno :cautious:
Не не Владенце, ме чепна нешто и јас тебе убаво те удостоив со одговор, а следствено ти поставив прашање, пошто таков е редот. Прочитај, поназад е постот. Педерски ствари од типот: "одговори ми уште ова, па после уште ова, па ја ќе ти кажам", па да се скриеш после у дупка не не. Еве помина и овој ден, а ти не одговори.
Фино лепо кажи си зошто си огорчен на жените? Јас со кого сум излегувала, и што све сум чула и видела не е битно, пошто веќе тоа не е тема на муабет.
Еве мене цел ден ме интересира какво е твоето искуство со состаноци, и за што све ти промрчеле жените што си ги дејтал и кои биле причините за да добиваш корпи од нив?
Финансиска состојба, изглед, не ви одел муабетот, што поточно.... ?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.357
Поени од реакции
22.187
Не не Владенце, ме чепна нешто и јас тебе убаво те удостоив со одговор, а следствено ти поставив прашање, пошто таков е редот. Прочитај, поназад е постот. Педерски ствари од типот: "одговори ми уште ова, па после уште ова, па ја ќе ти кажам", па да се скриеш после у дупка не не. Еве помина и овој ден, а ти не одговори.
Фино лепо кажи си зошто си огорчен на жените? Јас со кого сум излегувала, и што све сум чула и видела не е битно, пошто веќе тоа не е тема на муабет.
Еве мене цел ден ме интересира какво е твоето искуство со состаноци, и за што све ти промрчеле жените што си ги дејтал и кои биле причините за да добиваш корпи од нив?
Финансиска состојба, изглед, не ви одел муабетот, што поточно.... ?
Prasanjeto ti e pogresno postaveno, nesto od tipot dali tvoite doma znaat deka si kurva i zosto ne ?
Sto ti bi mi odgovorila na ova, pa jas da te udostojam so odgovor na toa zosto sum bil navodno ogorcen na zenite, kako toa da e fakt pa sega ja barame pricinata od korpite ili sto i da e.
Zatoa fino lepo te prasav, da go rascistime toa, posle ke si prodolzime, tuka sum jas, ne begam.
Taka da Trpano poveli obrazlozi zosto kako prvo smetas deka sum ogorcen na zenite :cautious:
 
Член од
20 мај 2023
Мислења
569
Поени од реакции
2.557
Prasanjeto ti e pogresno postaveno, nesto od tipot dali tvoite doma znaat deka si kurva i zosto ne ?
Sto ti bi mi odgovorila na ova, pa jas da te udostojam so odgovor na toa zosto sum bil navodno ogorcen na zenite, kako toa da e fakt pa sega ja barame pricinata od korpite ili sto i da e.
Zatoa fino lepo te prasav, da go rascistime toa, posle ke si prodolzime, tuka sum jas, ne begam.
Taka da Trpano poveli obrazlozi zosto kako prvo smetas deka sum ogorcen na zenite :cautious:

"Бла бла бла, трпана, курва, твоите дома, одговори ми па ќе ти кажам" и пак ништо не кажа и пак не добивме одговор (како што и претпоставив).
Олесни ја душата владе и раскажи ни за твоите дејтови низ годиниве, твоите лични искуства со жените, а од таму и ќе ја најдеме причината за огорченоста. Толку е едноставно.
 
Член од
20 мај 2023
Мислења
569
Поени од реакции
2.557
Ne primeti dosega deka ne te recka ni 2% ?
Не е до рецкањето, веќе и повеќе од очигледно е дека уствари нема пипнато женско у живот ниту еднаш, затоа и нема што да одговори, а устата пена му фати да ни објаснува какви биле жените.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.357
Поени од реакции
22.187
"Бла бла бла, трпана, курва, твоите дома, одговори ми па ќе ти кажам" и пак ништо не кажа и пак не добивме одговор (како што и претпоставив).
Олесни ја душата владе и раскажи ни за твоите дејтови низ годиниве, твоите лични искуства со жените, а од таму и ќе ја најдеме причината за огорченоста. Толку е едноставно.
Trpana ti e bukvalen prevod od nikot tvoj, ako sum jas za tebe Vladence, ti za mene si Trpana :toe:
Drugiot del samo kazuva deka nemas kapacitet da sfatis zosto nemozam da ti odgovoram na tvoeto prasanje pa se prpelkas i pretpostavuvas.
Ili ajde za poslesno da me sfatis, poveli oslesni si ja dusata i kazi zosto na tvoite doma ne im kazis deka si kurva, ili tuka pred site, sto e problemot, se sramis? Kazi kako toa se pocna, kolku pari zemas, elitna si ili kamenjarka, kako mozime da ti pomozime itn itn itn.
A ti voopsto ne si kurva, vrska mi nema muabetot, taka mene mi se pristori.
I sega sto Ti bi mi odgovorila na moite prasanja ?
Vaka sogledvas kolku ti e bezveze prasanjeto ili tolku ti e kapacitetot ?
Автоматски споено мислење:

Не е до рецкањето, веќе и повеќе од очигледно е дека уствари нема пипнато женско у живот ниту еднаш, затоа и нема што да одговори, а устата пена му фати да ни објаснува какви биле жените.
Da da znaeme, malo kure imam, incel sum , voski imam , po tavani spijam, tezok den sum imal na rabota bla bla bla. Daj barem nesto originalno smisli za da ne bidis ko site drugi tuku ete posebna ;)
Автоматски споено мислење:

Ne primeti dosega deka ne te recka ni 2% ?
Ne be, bas naprotiv, ali ete mu se pikna nesto vo glata i sega odi razubedija. Taka e i gotovo.
Sega kaj da e ke pocni da placi, da se mrsulaj, da vregja , pa povikaj prijatel, pa ke pocnat da frstat prijavi posto navredjena i uvredjena i taka.
Standard, vekje videno, nisto novo tuka :(
 
Последно уредено:

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.685
Поени од реакции
20.877
Ја како што глеам скоро сфи осфен грди и дебели идеф офтопик на овуј тему.
Денам е друга прича.Посебна.
Салама.

Значи не е тема да си нагаѓате кој ви е на пик зшто е сам.Да си терате што би кажале овија од тему за Украину,aд хоминем(колко ви га мрзу израз,од кур да си едете)и никому ништа.(Леј овој ич не ми искочи повржано) Хаха

Тема е ваљда друго.
Друго е да си терамо дупење ја и Зуки,Птица и Селица.А друго е да си кажете зшто сте сами и ваааааљда некој да ви даде совет.
Што би кажаја Злате, нејсе.
Што би кажаја wot, vatevr.

Според мене сами су тија на кои Зоранчоу ке ги се закачи како пролиф.
Например Говинда,Сусаро,Бургунди,Владе.
Значи нема промашај,ако видиш пијавицу за куче,ондак куче е само.
Нек си тражи ливадарку!

И тој не заради тој зшто они су сами,него зшто например Зоки не е сам.Па ке продава муда за бубрези.Зоки мисли готовo,има жену и дете и лагано може било што ноншалантно да си пише.
Кафе џоинт и латиница.
А он душичка е само е едн најдосадан пролиф сс дугачку косу.
Жалу гу само брат гузицу,која те сере!
 
Член од
20 мај 2023
Мислења
569
Поени од реакции
2.557
Trapana ti e bukvalen prevod od nikot tvoj, ako sum jas za tebe Vladence, ti za mene si Trpana :toe:
Drugiot del samo kazuva deka nemas kapacitet da sfatis zosto nemozam da ti odgovoram na tvoeto prasanje pa se prpelkas i pretpostavuvas.
Ili ajde za poslesno da me sfatis, poveli oslesni si ja dusata i kazi zosto na tvoite doma ne im kazis deka si kurva, ili tuka pred site, sto e problemot, se sramis? Kazi kako toa se pocna, kolku pari zemas, elitna si ili kamenjarka, kako mozime da ti pomozime itn itn itn.
A ti voopsto ne si kurva, vrska mi nema muabetot, taka mene mi se pristori.
I sega sto Ti bi mi odgovorila na moite prasanja ?
Vaka sogledvas kolku ti e bezveze prasanjeto ili tolku ti e kapacitetot ?
Владе, едно едноставно прашање не можеш да го испроцесираш и да го одговориш. Што мозок ќе беше не знам....Ајде дознавме дека ја сум курва пошто после 25та година од живот сум отишла на неколку состаноци на слепо (и јас се шокирав кога дознав :eek: ), ама па за тебе ништо не можеме да дознаеме. Само знаеме дека зборот курва ти е џокер у секој разговор.
Ајде не си огорчен, пу пу не важи ќе замижеме на тоа, ама кажи ни зошто жениве ти удирале корпи, со која причина те шутнувале најчесто?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.357
Поени од реакции
22.187
Ја како што глеам скоро сфи осфен грди и дебели идеф офтопик на овуј тему.
Денам е друга прича.Посебна.
Салама.

Значи не е тема да си нагаѓате кој ви е на пик зшто е сам.Да си терате што би кажале овија од тему за Украину,aд хоминем(колко ви га мрзу израз,од кур да си едете)и никому ништа.(Леј овој ич не ми искочи повржано) Хаха

Тема е ваљда друго.
Друго е да си терамо дупење ја и Зуки,Птица и Селица.А друго е да си кажете зшто сте сами и ваааааљда некој да ви даде совет.
Што би кажаја Злате, нејсе.
Што би кажаја wot, vatevr.

Според мене сами су тија на кои Зоранчоу ке ги се закачи како пролиф.
Например Говинда,Сусаро,Бургунди,Владе.
Значи нема промашај,ако видиш пијавицу за куче,ондак куче е само.
Нек си тражи ливадарку!

И тој не заради тој зшто они су сами,него зшто например Зоки не е сам.Па ке продава муда за бубрези.Зоки мисли готовo,има жену и дете и лагано може било што ноншалантно да си пише.
Кафе џоинт и латиница.
А он душичка е само е едн најдосадан пролиф сс дугачку косу.
Жалу гу само брат гузицу,која те сере!
I ti so kaza sega :facepalm:
Bas naprotiv, jas na primer poinaku gledam na tie raboti. Cim nekoj/nekoja prenaglasva kolku e sreken/srekjna, kolku se im e idilicno, koga se falat kako imam decko/ zenska/ zena/maz i koga treba i koga ne treba , toa ti e siguren znak deka nesto tuka malce podmirisnuva.
Ne stvarno kakva potreba bi imal na anonimen forum kade skoro nikoj so nikoj ne se znae, celo vreme da go prenaglasvas toa osven ako ne sakas da stvoris takov vpecatok ?
Si pomislil na toa ?
Автоматски споено мислење:

Владе, едно едноставно прашање не можеш да го испроцесираш и да го одговориш. Што мозок ќе беше не знам....Ајде дознавме дека ја сум курва пошто после 25та година од живот сум отишла на неколку состаноци на слепо (и јас се шокирав кога дознав :eek: ), ама па за тебе ништо не можеме да дознаеме. Само знаеме дека зборот курва ти е џокер у секој разговор.
Ајде не си огорчен, пу пу не важи ќе замижеме на тоа, ама кажи ни зошто жениве ти удирале корпи, со која причина те шутнувале најчесто?
Ajdeee, jas nemozam da isprocesiram. Mi idi sam kloca da si manam.

Ajde te molam objasni mi kako uspea tolku da go izvrtis muabetot i da dojdis do takov zaklucok deka ti si bila kurva oti si izlegla na sostanok na slepo? Ajde bas te molam toa objasnimi go za da te sfatam, ete ko na malo dete. Dobro be izvini vaka citas sto e napisano ili samo onaka. Ete ti eden hint, nema dopirna tocka edno so drugo, niti mislam deka si kurva, niti velam deka si kurva, uste pomalce ima vrska edno so drugo. Kako go zakluci toa samo eden gospod znae. Toa kurva bese hipoteticko prasanje, da se setis kolku e tvoeto bezvezno, a ne deka si stvarno kurva , ili pak deka ima nekakva vrska so toa sto si izlegla nekogas na sostanok na slepo, najmalce navreda.
Pooo mozocnite vijugi mi gi ispravi :facepalm:

Zenite mi udirale korpi od X pricini, kako i na sekoe random masko porano ili pokasno vo zivotot. Ne sum nisto poseben koga se raboti za toa, kako i niti edno drugo masko. Ako nekoj ti veli poinaku, deka nema popieno nikogas vo zivotot korpa, te lazi :toe:.
Ako na toa ti se zasnovuva tvojata teorija za mojata navodna ogorcenost prema zenite togas voopsto i ne me cudi sto dojde do zaklucok deka zatoa sto si izlegla na tamu nekoj sostanok na slepo , jas sum zaklucil deka si kurva. Patem receno logikata ti vristi :facepalm:
Автоматски споено мислење:

...а бе што ве читам, владе е топ мушкарац, ем лепотан, ем работлив, ем манга, а што е најважно натпросечен интелегентен, тоа што ве вози од Скопје до Цапари и обратно е само негова забава во текот на денот, среќен е тој што лично му е пријател!
Od Rotino , ne od Capari ;)
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom