Зошто сте сами?

Член од
20 мај 2023
Мислења
569
Поени од реакции
2.557
Секако.
Затоа нареден пат кога ќе излезете на прв состанок со некое момиче земете првин направете скриншот од вашиот банкарски финансиски статус и пратете ѝ го. Ќе си заштедите време и двајцата.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.358
Поени од реакции
22.187
Секако.
Затоа нареден пат кога ќе излезете на прв состанок со некое момиче земете првин направете скриншот од вашиот банкарски финансиски статус и пратете ѝ го. Ќе си заштедите време и двајцата.
A ti kao na prv sostanok onaka na kjoro izlegvas. Nit si go videla, ni cula prethodno, totalna misterija ti e. Ednostavno ti pisal ili ti se javil i ti ni pet ni sest, vazi kazi kade i po so ke te poznam. Ko na filmojte.
I na kolku vakvi sostanoci imas izlezeno vo cel tvoj zivot, ali bidi iskrena :cautious:
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.522
Поени од реакции
4.304
Секако.
Затоа нареден пат кога ќе излезете на прв состанок со некое момиче земете првин направете скриншот од вашиот банкарски финансиски статус и пратете ѝ го. Ќе си заштедите време и двајцата.
Тоа е мега сељо потег :pos:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.358
Поени од реакции
22.187
I @Patience. so bidna, ti e sram da kazis ili nemalo takvi egzibicii, barem ne posle tvoite tamu 16, 17 godini :cautious:.
P. S stvarno be so se prajte site ko vo nekoj film da zivejte. I posle se ljutite Sussaro ko ke vi go slepni deka ste do tolku predvidlivi sto povekje zamoruva otkolku sto e interesno :(
 
Член од
20 мај 2023
Мислења
569
Поени од реакции
2.557
I @Patience. so bidna, ti e sram da kazis ili nemalo takvi egzibicii, barem ne posle tvoite tamu 16, 17 godini :cautious:.
P. S stvarno be so se prajte site ko vo nekoj film da zivejte. I posle se ljutite Sussaro ko ke vi go slepni deka ste do tolku predvidlivi sto povekje zamoruva otkolku sto e interesno :(
Имало бе Владенце, јес да на една рака се бројат, ама сум имала состаноци на слепо :) Апла ништо не сум знаела за типците, ни дали се грди ни дали се финансиски потковани, ама сум излегла. После 25та беа овие на слепо. На 16-17 не бев до толку храбра.
Е сега кога ја ти одговорив, фино би било ти тука да ни кажеш на нас зошто си толку огорчен на жените? Пошто мислим дека си постар од мене, па веројатно имаш и поголемо искуство на оваа тема.
Си добивал многу корпи од жени откако ќе им сврзеш два реда муабет? Не им се свиѓало како изгледаш? Или не им се допаѓала твојата финансиска состојба? Чекаме лично искуство Владе. Може и на долго и широко, ќе читам, имам време :)
 
Член од
20 мај 2023
Мислења
569
Поени од реакции
2.557
@мкд владе не си фер.
Јас фино лепо ти одговорив на твоето поставено прашање, а ти од друга страна ме избегнуваш. Ептен педерски.
Срам ти е да одговориш она што те прашав?
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.484
Лош ден денес имаше Владе.
Штом стигна и до навреди, може и лоша недела имал... Месец.... Година...
Живот.

Владе во принцип не е лош дечко, ама е многу огорчен од некое минато искуство со жена. Затоа со женскиот род стои на дистанца, сака да се покаже како ладен тип, недостижен, незаинтересиран, ама кога има вака лош ден и плус огорченоста кон жените го прават малце како да кажам да не бидам погрешно сфатена, напнат, нервозен, брз..

Изгледа дека не успеал да ги задоволи апетитите на бившата партнерка, па секое едно женско тука е криво што Владе се гледа себеси како човек кој нема доволно пари да фати женска, не е доволно убав и привлечен и страв му е да се опушти и зближи со некоја за да не биде оставен. И, секое внимание насочено кон него го гледа како напад и реагира нападно. А секако се тоа е само во главата на Владе, поради таа скапана некоја што ја имал или ја немал а ја посакувал и му го убила духот.

Владе душо, опушти се, биди ти, тргни предрасуди, прифати дека сите не се исти и се ќе биде ок. <3

А, и батали идоли како Сусаро и тој е во таква ситуација. Само за него нема надеж, а за тебе сеуште не е касно. (додадов ова покасно, да си кажам дека ме кара @Patience. што менувам постови)
 
Член од
17 септември 2022
Мислења
876
Поени од реакции
2.156
Poshto mi e vekje drugar, da zastanam u negova odbeana, ja Vlade skroz go razbiram, bev u slicna situacija. Pred godini si fativ rabota so ortaci makedonci i me zaebaa u picku mater. Bev ljut mnogu, mora da priznaam deka mi beshe i kjef koga go smenija imeto ko sho na vlade mu e kjef koga susi neshto kje napishe. Arno ama edno utro se poglednav u ogledalo slucajno i vidov mnogu glup covek koj sam dozvolil da go zaebat, trebalo da proceni deka ovie bile tacki. Sega ne sum im ljut na site do tolku ama za sekoj slucaj sam si rabotam.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.534
Поени од реакции
7.086
Poshto mi e vekje drugar, da zastanam u negova odbeana, ja Vlade skroz go razbiram, bev u slicna situacija. Pred godini si fativ rabota so ortaci makedonci i me zaebaa u picku mater. Bev ljut mnogu, mora da priznaam deka mi beshe i kjef koga go smenija imeto ko sho na vlade mu e kjef koga susi neshto kje napishe. Arno ama edno utro se poglednav u ogledalo slucajno i vidov mnogu glup covek koj sam dozvolil da go zaebat, trebalo da proceni deka ovie bile tacki. Sega ne sum im ljut na site do tolku ama za sekoj slucaj sam si rabotam.
Si velam nauchi zoshto na volkot mu e debel vratot
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.963
Поени од реакции
36.748
...а бе што ве читам, владе е топ мушкарац, ем лепотан, ем работлив, ем манга, а што е најважно натпросечен интелегентен, тоа што ве вози од Скопје до Цапари и обратно е само негова забава во текот на денот, среќен е тој што лично му е пријател!
 
Член од
20 мај 2023
Мислења
569
Поени од реакции
2.557
...а бе што ве читам, владе е топ мушкарац, ем лепотан, ем работлив, ем манга, а што е најважно натпросечен интелегентен, тоа што ве вози од Скопје до Цапари и обратно е само негова забава во текот на денот, среќен е тој што лично му е пријател!
Сон на секоја жена.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.558
Поени од реакции
2.563
Ne si grd tuku najverojatno finansiski slabo stois :toe:
Ако е грд а богат има шанси да си најде жена, а ако е убав и сиромав пак има големи шанси да си најде жена, е арно ама ако е и грд и сиромав шансите се нула. :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom