Зошто сте сами?

Член од
7 септември 2016
Мислења
20.963
Поени од реакции
36.748
...знаете ли што значи изразот „ве вози“ ? ретко, ретко, многу ретко толку квалитети во еден мушкарац редовно го читам, исто и како @The Savior и уште неколку членови, се онака топ скоцкани во пакет, тие и да сакаат да бидат сами, не можат, зашто ја имаат во нив таа харизма на привлекување со нивните квалитети, нит пари, нит убавина не се важни, тие се пролазни, добрината е вечна, ве обожавам момци! :love:
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.812
Поени од реакции
8.939
Ако е грд а богат има шанси да си најде жена, а ако е убав и сиромав пак има големи шанси да си најде жена, е арно ама ако е и грд и сиромав шансите се нула. :toe:
Ако е грда а богата има ли шанси да си најде маж? Ако е убава и сиромашна пак има ли големи шанси да си најде маж? Е арно ама ако е и грда и сиромашна дали шансите и се нула, или ќе си најде грд и сиромашен?
И друго прашање, каде се тука карактер, лојалност, интелект у твоите калкулации?
 
Член од
17 септември 2022
Мислења
876
Поени од реакции
2.156
Da se vratime na temata, treba da se bide i proaktiven sa da ne se ostane sam, primer devojcevo...


 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.963
Поени од реакции
36.748
Ако е грда а богата има ли шанси да си најде маж? Ако е убава и сиромашна пак има ли големи шанси да си најде маж? Е арно ама ако е и грда и сиромашна дали шансите и се нула, или ќе си најде грд и сиромашен?
И друго прашање, каде се тука карактер, лојалност, интелект у твоите калкулации?
...може да ти одговорам јас :D, денешно време има такви чудни фетиши, па не само кај жените туку и кај мажите, да „паѓаат“ на женски кои не се толку убави или се со криви нозе или еден воодушевено ми опишува „многу е секси во кревет мириса на пи-чко-јна :vozbud: така да денес никој(а) не е сам(а), ако самиот/самата не сака, лудо време, настрани фетиши колку сакаш, било сиромашни, грди нема врска! :facepalm:
 
Член од
20 мај 2023
Мислења
569
Поени од реакции
2.557
Da se vratime na temata, treba da se bide i proaktiven sa da ne se ostane sam, primer devojcevo...


But lets face it: Да беше машко наместо девојка што ја споделува приказнава истиот ќе беше веќе осомничен за следење и со етикета манијак. Ама пошто се работи за девојка слатко е и храбро.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.558
Поени од реакции
2.563
Ако е грда а богата има ли шанси да си најде маж? Ако е убава и сиромашна пак има ли големи шанси да си најде маж? Е арно ама ако е и грда и сиромашна дали шансите и се нула, или ќе си најде грд и сиромашен?
И друго прашање, каде се тука карактер, лојалност, интелект у твоите калкулации?
Истото бе батец, истото важи за двата пола, ја не ги измислив правилава општеството си наметнало од век векови така, шо се најде ти увреѓен.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.812
Поени од реакции
8.939
Истото бе батец, истото важи за двата пола, ја не ги измислив правилава општеството си наметнало од век векови така, шо се најде ти увреѓен.
Па ако важи истото и за двата пола тогаш грдите и сиромашните од двата пола се скроени едни за други. Иначе не мешај векови, овие односи и стандарди се менуваат на 10 до 20 год. Кој би замислил пред 20 год. дека 30 годишни жени релативно убави и паметни ќе шетаат кучиња и ќе тонат у депресија.
 
Член од
17 септември 2022
Мислења
876
Поени од реакции
2.156
But lets face it: Да беше машко наместо девојка што ја споделува приказнава истиот ќе беше веќе осомничен за следење и со етикета манијак. Ама пошто се работи за девојка слатко е и храбро.
Ne e slatko i hrabro, kako sho mene me fakja strav sho tacka zet kje imam taka i tie so mashko dete treba da mu ja mislat... tacke su svuda oko nas...
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.534
Поени од реакции
7.086
Ne e slatko i hrabro, kako sho mene me fakja strav sho tacka zet kje imam taka i tie so mashko dete treba da mu ja mislat... tacke su svuda oko nas...
Abe ti si zetot ce pominish, ama misli mu ja ako treba da ti vlezi snaja v kujcha.
Pa ako ti se pogodi nekoja shto na svekrvata ce i vika "Kroki".

E togash ce bidi interesno da te chitame ovde.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.938
Поени од реакции
10.902
Секако.
Затоа нареден пат кога ќе излезете на прв состанок со некое момиче земете првин направете скриншот од вашиот банкарски финансиски статус и пратете ѝ го. Ќе си заштедите време и двајцата.
Ај сега реално да прајме муабет. Кое девојче од помладите генерации, па и постарите, не знае колку вредиш кога ќе те погледни?

Те скенира од глава до пети, знае дали саатот што го носиш е имитација или оригинал. Знае парфемот кој го користиш дали ти е од битпазар или од парфимерија, знае дали фармерките ти се брендирани или ги земаш од Ваикики во среда на попуст.

Тие работи како жени миљарда пати подобро ги забележувате од машките на прв дејт и признала или не, ви влијаат.
Не велам тука дека немате право да ви влијаат, секој си има преференци ама да не се правиме само фини и наивни, као демек нема врска ако дечкото е утепан и не го „скенираме“ дури и при прва очекувана или неочекувана средба / дејт.

Машките од др страна се дудуци, знај да ти кажи на пасатот колку е потрошњата кога е со 90 коња мотор, а колку троши тој со 131 коњ, ама пак самиот е коњ за да кажи дали користиш скапа шминка или некој ефтин малтер.

Ако е грд а богат има шанси да си најде жена, а ако е убав и сиромав пак има големи шанси да си најде жена, е арно ама ако е и грд и сиромав шансите се нула. :toe:
Има решење за сичкото:
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.303
Ај сега реално да прајме муабет. Кое девојче од помладите генерации, па и постарите, не знае колку вредиш кога ќе те погледни?

Те скенира од глава до пети, знае дали саатот што го носиш е имитација или оригинал. Знае парфемот кој го користиш дали ти е од битпазар или од парфимерија, знае дали фармерките ти се брендирани или ги земаш од Ваикики во среда на попуст.

Тие работи како жени миљарда пати подобро ги забележувате од машките на прв дејт и признала или не, ви влијаат.
Све тоа џабе, ако не знае да цени Opel Astra F 1.7TD! Па тоа каков мотор е! Исузу оригинал!
Смрт нема!
Нејзина загуба.. :rolleyes:

А ќе падне на вакво “г*мно” од кола :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom