Зошто сте сами?

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.517
Поени од реакции
47.816
Анскиозност, депресија, не превземање ризик, затвореност, блокирање, физички изглед (дебел :) ), не знам како да флертувам, немање волја за живот, лоша комуникација, и уште многу други работи. А најтрагично е пто имам 36 години :(
Теретана за хормоњето и дебелината, после, здравје, планинарење за ливадарка.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.303
Анскиозност, депресија, не превземање ризик, затвореност, блокирање, физички изглед (дебел :) ), не знам како да флертувам, немање волја за живот, лоша комуникација, и уште многу други работи. А најтрагично е пто имам 36 години :(
Па половина од овие проблеми можеш да ги решиш со малку спорт!
Да! Сериозен сум!
Ништо не помага повеќе за депре и анксиозност од активност на отворено! Ем малкуцка ќе си поправиш форма ;)
Не мора ни скроз да ослабиш! Остај ги овие теретани што ти предлагаат. Таму само ќе си набиеш комплекси и ќе дишиш смрдена пот!

Еве од мене ќе почнам…
Летно време пливам, пролет/есен трчам, едино преку зима е малце зафркнато… ама оваа се погоди само 2 месеца да биде!
Спортувај на отворено! Пронајди се во нешто, па макар и јога нека биде. Бескрајно многу можности имаш!
Јас едвај чекам да завршам со работа, да отидам да се истрчам и да поуживсм во природа! Таму ми е паметот. Веќе не се замарам со глупости.
Кога ќе се средиш психички, кога ќе почнеш да запознаваш нови луѓе, ќе почнат да се местат коцките…
Толку
 
Член од
12 март 2024
Мислења
400
Поени од реакции
541
Па половина од овие проблеми можеш да ги решиш со малку спорт!
Да! Сериозен сум!
Ништо не помага повеќе за депре и анксиозност од активност на отворено! Ем малкуцка ќе си поправиш форма ;)
Не мора ни скроз да ослабиш! Остај ги овие теретани што ти предлагаат. Таму само ќе си набиеш комплекси и ќе дишиш смрдена пот!

Еве од мене ќе почнам…
Летно време пливам, пролет/есен трчам, едино преку зима е малце зафркнато… ама оваа се погоди само 2 месеца да биде!
Спортувај на отворено! Пронајди се во нешто, па макар и јога нека биде. Бескрајно многу можности имаш!
Јас едвај чекам да завршам со работа, да отидам да се истрчам и да поуживсм во природа! Таму ми е паметот. Веќе не се замарам со глупости.
Кога ќе се средиш психички, кога ќе почнеш да запознаваш нови луѓе, ќе почнат да се местат коцките…
Толку
90% од проблемите ќе ги реши со спорт на сонце и теретана не е на одмет, нема зашто да си набива комплекси нека му биди мотивација изгледот на вежбачите.
 
Член од
17 септември 2022
Мислења
870
Поени од реакции
2.145
Анскиозност, депресија, не превземање ризик, затвореност, блокирање, физички изглед (дебел :) ), не знам како да флертувам, немање волја за живот, лоша комуникација, и уште многу други работи. А најтрагично е пто имам 36 години :(
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.303
90% од проблемите ќе ги реши со спорт на сонце и теретана не е на одмет, нема зашто да си набива комплекси нека му биди мотивација изгледот на вежбачите.
Океј е и тоа..
Јас повеќе тргнав од лично искуство.
Па само да земе да пешачи надвор, која позитивна промена би било!
Автоматски споено мислење:

Не е лошо ова.. мада не мора ни посебни системи да прати!
Поставување цел-исполнување на целта, рутина, сонце, воздух… Тоа е главната поента.
Автоматски споено мислење:

Еве и ова @Ska Maniac што го вели..
Драга,

ако имаш доволно самоконтрола на свеста и во животот ќе знаеш зошто си отиден во ВЦ, ќе знаеш како да ја искористиш паузата на работа или на факс и ќе знаш како продуктивно да го исполниш целото слободно време. Сите уреди и гаџети се измислени за да си го олесниме секојденвието а не да им робуваме.
Не дозволувај технологијата да те користи тебе, користија ти нејзе.
 
Последно уредено:
Член од
17 септември 2022
Мислења
870
Поени од реакции
2.145
Не е лошо ова.. мада не мора ни посебни системи да прати!
Поставување цел-исполнување на целта, рутина, сонце, воздух… Тоа е главната поента.
Slicno e samo ima dodavka laden tush za spaj na dopamin i adrenalin koj e pokonzistenten vo tek na den, ne pravi krash ko kafeto posle... toa e i celata finta, koga ne moze umot go koristish teloto za hormoni... cim se dignesh neli posle si vozish.... najteshko e da stane.
 
Член од
13 март 2024
Мислења
13
Поени од реакции
8
Затоа што секогаш ми се допаѓаат тие на кои што не можам да им се допаѓам :) Невозможното, непристапноста, разликата во години, полот итн...
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.986
Поени од реакции
24.564
Моментот на банот беше кога ги ставив сликите од свингер забавата од Софија во една тема и ги споделив инпресиите.
Баш ми е криво што не те видов во подвезици со голф топче во уста :(

Другпат кога ќе ставаш слики од свингерски забави немој да заборавиш да ме тагнеш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom