Woke и cancel култура, SJW, safe spaces, политичка коректност...

Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.830
Поени од реакции
41.011
мене ме занима која е целта на таа пропаганда, планираат сите педери и лезбејки и трансформери да ги направат? Тоа повеќе од очигледно е дека ционистите ги финансираат тие работи, но одувек ме занимало која е крајната цел на сето тоа.
 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
843
Поени од реакции
1.949
мене ме занима која е целта на таа пропаганда, планираат сите педери и лезбејки и трансформери да ги направат? Тоа повеќе од очигледно е дека ционистите ги финансираат тие работи, но одувек ме занимало која е крајната цел на сето тоа.
Еве jас ќе ти одговорам со еден збор: депопулациjа.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.653
Поени од реакции
82.442
Еве jас ќе ти одговорам со еден збор: депопулациjа.
така личи

семејство е фашизам
жените да немаат деца
децата да се дадат на педофили
мажите да се преправаат дека се жени
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.009
Поени од реакции
32.026
На планетарно ниво... Ок, можеби делумна депопулација.
Но на локално ниво во западните држави и општо таму каде живеат белци? Депопулација (преку намалување наталитет) и масовна миграција.

На крајот на краиштата, крајната цел, еднгејмот... Тоа е разделување и раслојување на општествата секаде. Раздели и владеј. Divide et impera... Сето тоа во комбинација со Kултурен Mарксизам. Буткање на сите видови малцинства, и нивно наттурање на мнозинството. Затоа ги буткаат трансформерите, затоа што се малцинство кое мнозинството треба да го обесхрабри дека на ништо добро не може да се надева. Да се шири дефетизам.

Затоа ги буткаат и муслиманите во чисто западни/христијански држави. Затоа буткаат секакви имигранти само да не се белци. Еве Украинците ќе ги враќаат дома иако се избеглици од војна. Но црнците, арапите и циганите не ги враќаат иако се економски емигранти, неписмени и повеќето се целосно неспособни или немотивирани за да работат било што во државите во кои доаѓаат, па повеќето се или на социјално или криминалци а најчесто и двете.
Автоматски споено мислење:

Културен Марксизам.

 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.303
Океј дечки… кога мислев дека нивото на ретардација не може да падне подоле…
Та-дааам!
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.750
Поени од реакции
12.036
Океј дечки… кога мислев дека нивото на ретардација не може да падне подоле…
Та-дааам!
Извини, ама во лудница вообичаено оздравувањето на болните е најнеочекувана појава, непроменливата состојба кај болните е секојдневие, а понатамошно влошување на состојбата на болните е секојдневно очекувана појава.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.417
Поени од реакции
2.043
"Јапонците немаат ефективна работна навика "
Да, цитирај ме колку сакаш. Тоа тврдење е објективно докажано преку моменталната состојба во Јапонија.
Автоматски споено мислење:

мене ме занима која е целта на таа пропаганда, планираат сите педери и лезбејки и трансформери да ги направат? Тоа повеќе од очигледно е дека ционистите ги финансираат тие работи, но одувек ме занимало која е крајната цел на сето тоа.
Нема да најдеш одговор бидејќи не постои таква пропаганда подалеку од обезбедување на еднакви права за тие луѓе.
Дали некогаш сте размислиле дека можеби ги подржуваат и финансираат овие работи поради проста емпатија?
Автоматски споено мислење:

така личи

семејство е фашизам
жените да немаат деца
децата да се дадат на педофили
мажите да се преправаат дека се жени
Никој не ги спречува хетеросексуалците да имаат семејства и деца. Еве прашај кој било хетеросексуалец зошто не е во брак и зошто нема деца и одговорот што ќе ти го даде ќе нема никаква допирна точка со woke култура и ЛГБТ.
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.830
Поени од реакции
41.011
Да, цитирај ме колку сакаш. Тоа тврдење е објективно докажано преку моменталната состојба во Јапонија.
Автоматски споено мислење:


Нема да најдеш одговор бидејќи не постои таква пропаганда подалеку од обезбедување на еднакви права за тие луѓе.
Дали некогаш сте размислиле дека можеби ги подржуваат и финансираат овие работи поради проста емпатија?
ти и @wot , сте очигледен успех на таа пропаганда, ве пропедерчиле скроз.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.417
Поени од реакции
2.043
ти и @wot , сте очигледен успех на таа пропаганда, ве пропедерчиле скроз.
Таа пропаганда е чисто образование, се разбира дека јас сум успешен модел на високообразована личност.
Образованието најмногу делува врз паметните луѓе, а глупавите секогаш се трудат да го поништат образованието.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.856
Поени од реакции
9.039
но одувек ме занимало која е крајната цел на сето тоа.
Болест е тоа на самиот систем, извитоперувањето доаѓа како последица на неморал......ако гледаш математички тогаш тоа е спротивно од максимална конструктивна интерференција.
 
Член од
3 јуни 2023
Мислења
650
Поени од реакции
2.201
Да, цитирај ме колку сакаш. Тоа тврдење е објективно докажано преку моменталната состојба во Јапонија.
Интересно. Може да ни појасниш како е објективно докажано? Нешто сум испуштил најверојатно. И каква е моменталната состојба во Јапонија баш ме интересира.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.540
Поени од реакции
38.416
Океј дечки… кога мислев дека нивото на ретардација не може да падне подоле…
Та-дааам!
Бабилон Би ги прави овие кратки видеа кои се саркастични и иронични истакнувајќи ја нелогичноста и дегенизмот што левичарите го шират секаде во светот. Погледни ги и другите видеа интересни се, особено тој серијалот за пар од Калифорнија кога се сели во Тексас. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom