Woke и cancel култура, SJW, safe spaces, политичка коректност...

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.009
Поени од реакции
32.026
^^ Oд ваква фамилија не искача шеки, се разбира освен ако не се заебат да го пуштат детето на училиште во интернат каде до него би добил неограничен пристап лгбтп култот. Се разбира, освен тоа детето треба да биде и ментално лабилно. Повеќе услови треба да се исполнат, но колку повеќе култисти толку полесна индоктринација на идни култисти. Посебно еднаш што добиваат пристап до системот и образовните институции... Се прашувам само кога ова ќе им експлодира право во лигавите фаци, како што еднаш секако мора.
 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
843
Поени од реакции
1.949
Еден нов инцидент благодарение на вокерската шема DEI - Diversity, equity, and inclusion.



За оние коишто не знаат: Во последно време авионските компании спроведуваат DEI концепциjа и добиваат големо финансирање т.е. со други зборови, вработуваат ретардирани и разни други со ментални заболувања на позиции коишто се одговорни за безбедноста на авионските летови.

Овие инциденти сè повеќе зачестуваат...наjвероjатно од глобалното затоплување или заради тоа што пилотите не носат маска. :rolleyes:
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
4.009
Поени од реакции
9.129
За оние коишто не знаат: Во последно време авионските компании спроведуваат DEI концепциjа и добиваат големо финансирање т.е. со други зборови, вработуваат ретардирани и разни други со ментални заболувања на позиции коишто се одговорни за безбедноста на авионските летови.
Пипл оф колор главно.
 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
843
Поени од реакции
1.949
Пипл оф колор главно.
Црнци, индиjци...отсекогаш е имало без никакви проблеми. Новитетите во таа екипа се трансформерите и разни фрикови со психички пореметувања. Имаме еден лик овде во оваа тема што е дел од таа агенда.

Ќе го цитирам новиот бисер на Шеки од една друга тема:
"Јапонците немаат ефективна работна навика "
 
Последно уредено:

YuZe

Sic Semper Tyrannis
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.483
Поени од реакции
1.475
Црнци, индиjци...отсекогаш е имало без никакви проблеми. Новитетите во таа екипа се трансформерите и разни фрикови со психички пореметувања. Имаме еден лик овде во оваа тема што е дел од таа агенда.

Ќе го цитирам новиот бисер на Шеки од една друга тема:
"Јапонците немаат ефективна работна навика "
Ќе паднат 3-4 авиони, ќе има судење, ќе летаат по затвори.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
4.009
Поени од реакции
9.129
Црнци, индиjци...отсекогаш е имало без никакви проблеми. Новитетите во таа екипа се трансформерите и разни фрикови со психички пореметувања. Имаме еден лик овде во оваа тема што е дел од таа агенда.

Ќе го цитирам новиот бисер на Шеки од една друга тема:
"Јапонците немаат ефективна работна навика "
Да, одсекогаш имало црнци, Индијци и слични но мал процент професионалци со искуство и висок коефициент на интелигенција. Проблчемот е што директивата бара повисок процент пипл оф колор и затоа се примени луѓе кои инаку не би ја прошле селекцијата бидејки генерално црнците имаат понизок коефицијент на интелигенција (затоа и ги имало помалку во индустријата) и е тешко да најдеш доволен процент на способни.

Се сеќевате на црната работничка што ја вшмука моторот на авионот и ја направи мелено месо? На денот на инцидентот неколку пати ја предупредила да не застанува пред турбината и да држи дистанца додека истата работи.
Ама џабе.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.009
Поени од реакции
32.026
Ќе паднат 3-4 авиони, ќе има судење, ќе летаат по затвори.
Повеќе од тоа веќе паднаа, стотици и можеби илјадници луѓе изгинаа заради срањата на Боинг... Нема истраги, нема судења... Нема ни казни ни затвори.
 

YuZe

Sic Semper Tyrannis
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.483
Поени од реакции
1.475
Повеќе од тоа веќе паднаа, стотици и можеби илјадници луѓе изгинаа заради срањата на Боинг... Нема истраги, нема судења... Нема ни казни ни затвори.
Се почнува со whistleblower, после тоа доаѓа лавина од што не, барем така е за се останато. Можеби ќе треба малце повеќе време, ама вистината секогаш излегува на видело.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.009
Поени од реакции
32.026
Се почнува со whistleblower, после тоа доаѓа лавина од што не, барем така е за се останато. Можеби ќе треба малце повеќе време, ама вистината секогаш излегува на видело.
Не. Затоа што власниците на Боинг се дел од естаблишментот, и реалноста е супресирана за потребите на естаблишментот... Можеби ( само можеби), кога работите ќе станат неодрживи (неоправдливи), тогаш ќе направат некој циркус со жртвување на usual suspects заради правење филм на преземање нешто. Компанијата ќе се пререгистрира на ново има и срањата ќе продолжат одново.

Кој мисли дека претерувам, само нека се сети пред ~10 години дали било можно некој да ти каже дека неколку Боинзи ќе паднат и ќе убијат стотици/илјадници луѓе заеради заштеда од ~10% профит, и заради вработување неспособни, малоумни, ратардирани и црнци/арапи (малоумни, ратардирани), и педераана и секакви. Секакви само не стручни и способни луѓе.
 

YuZe

Sic Semper Tyrannis
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.483
Поени од реакции
1.475
Не. Затоа што власниците на Боинг се дел од естаблишментот, и реалноста е супресирана за потребите на естаблишментот... Можеби ( само можеби), кога работите ќе станат неодрживи (неоправдливи), тогаш ќе направат некој циркус со жртвување на usual suspects заради правење филм на преземање нешто. Компанијата ќе се пререгистрира на ново има и срањата ќе продолжат одново.

Кој мисли дека претерувам, само нека се сети пред ~10 години дали било можно некој да ти каже дека неколку Боинзи ќе паднат и ќе убијат стотици/илјадници луѓе заеради заштеда од ~10% профит, и заради вработување неспособни, малоумни, ратардирани и црнци/арапи (малоумни, ратардирани), и педераана и секакви. Секакви само не стручни и способни луѓе.
2 паднаа, двата надвор од Америка. Колку што гледам се под истрага.

1709926302698.png

Треба изгледа да падни еден тука во близина.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.307
Поени од реакции
17.141
Do sega ne sum obrakal vnimanie tolkavo na agendava zatoa sto sum mislel deka nie sme nadvor od site svetski tekovi, osven sto sum ja kritikuval politikata na migracija koja ja sproveduva Evropa, no ova, ova mi stvara zestoka averzija kon strukturite koi ja kreiraat, bi rekol deka se tie so krivi nosevi i kadravi kosicki, i nivnite nositeli od tipot na Sekspir. Ova definitivno se odnesuva i na nas, pred se nasite deca i mladi. Vcera resavame zadaci so kerka mi za vtoro oddelenie, sekoe treto ime e nekoe mudji arapsko, posle gleavme crtan kade nekoi likovi ne mozes da definiras dali se masko ili zensko, abe mamata treba da mu se ebe na sekoj sto ke ucestvuva ili proba toa da go opravda.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.303
Де бре луѓе… абе не одете подалеку од кај нас!
Ете ви го скандалот во МНАВ!
Каде ради партиски директиви и “опшесво за сите”, се примаа капом и шаком љочки без два реда школо!
Ај засега беа само чистачки со 1000€ плата, и клати-врата административци со 2000€ плата…
А што ако утре некој од “тие” посака да “стиска по дугмињата”!?!

П.С. малку неповрзано, ама што знам луѓе што се вработија во Визер и “братските” им фирми, обично регистрирани во блгарија..
И како си купуваа дипломи таму…
Страв ќе ве фати да се качите во авион!!
(Засега едино пилотите ги држат на нивоу и до селекција! Останатото од одржавање, механика, флајт-кру, и остало… :popce: е само толку ќе кажам!)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom