Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.235
Поени од реакции
21.076
Каде го прочита ова?
Тие ви се аргументите на сите што ширите апатија и барате "влакно во јајце" само колку да не се излезе на избори, особено куртоните од власта, нив им одговара што помала излезност за да имаат поголеми шанси да останат на власт.

Ванковска била дел од Шарената, Силјановска нешто во Сорос пред 35 години... Така ако гледаме резултати на избори треба да завршуваат со кошаркарски резултати, бидејќи никој на никого не му е 100% погоден како избор.

Но, нема што повеќе да се дискутира, кому не му чинат Ванковска и Силјановска, ете му ги комуњароучкарите, слободно нека си истераат уште некој мандат.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.139
Поени од реакции
4.914
Ок, не иде баш тоа така колку и да сакаме. Прво нема таква извршна моќ, второ дали навистина мислиш дека мнозинството се согласни со тоа, трето кои ќе бидат последиците и дали јавноста ќе биде спремна да ги плати.
Вака малце детски или несериозно или многу нечесно делува кога искача со такви програмски определби кои и да сака и да има поддршка од народот, не спаѓаат во реалната политичка моќ на таа функција.
А како иде?
Или нешто сакаш да направиш и бараш начин или не сакаш и се лигавиш со флоскули “не иде баш така“.
Каква извршна власт и моќ човече, ИМАШЕ НЕУСПЕШЕН РЕФЕРЕНДУМ, алооооо тука ли сме!!!!!
За последиците требало ДА МИСЛАТ ОНИЕ КОИ ГО НАПРАВИЛЕ ТОЈ ЧЕКОР А НЕ ОВИЕ ШТО САКААТ ДА ЈА ИСПРВАТ ТАА НЕПРАВДА!
Ако ти е толку до јавноста зошто бре не ја поичитуваше волјата искажана на референдум, алоооооооо... ај да не почнам да пцујам.

Е па нека не излегува со програмска цел излегување од ОТАН нема и тие гласови што сега би гласале за неа да ги добие, еве нека тргне по вашиот пат.

Сакаш да речеш дека ДПсНЕ има подршка од народот да ја северизира Македонија и Македонците?

Но добро, јас си го реков своето, секој со своја памет и совест ако ја има се разбира.
Секој даден глас за северџгански сојуз е понатамошна агонија за Македонците и Македонија!
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
687
Поени од реакции
662
Се снима нова комедија?
Трагедија, ко што пиша некој некни требаше да знаеме дека не сме саглам народ од кога се организираа пречеци на Касандра низ градовите во Македонија.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.139
Поени од реакции
4.914
Но, нема што повеќе да се дискутира, кому не му чинат Ванковска и Силјановска, ете му ги комуњароучкарите, слободно нека си истераат уште некој мандат.
Немој со такви куршуми!
Ете ги изборите ќе ги тргнеме комуњароучкарите, кој ќе дојде на нивно место?
Што мислиш која ќе биде новата власт ? ? ?
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.123
Прашање е колку има амбиција Коцарев да се кандидира за претседател, башка и преку Левица знае дека многу мали се шансите за втор круг да бидеме реални. Јас го очекував да биде кандидат преку Дпмне наместо бабава во слоу моушн што ја кандидираа
Да одеа со Коцарев ке влезеше сигурно втор круг против ЛОШ кандидат од сдсм и дпмне и сигурно ке победеше....100 посто сум сигурен
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.227
Поени од реакции
26.014
Како ВМРО, Левица и Стевчо ги работат комуњарите може да се види и на темава, и во сите медиуми. Излага Мицкоски, јаде гомна за овие двајца, тие му враќаат, и ете се 5 дена на насловни меѓусебно. Во меѓувреме, СДСМ добива прајм тајм само за да ги потсетат сите дека заебале со пасошите. Страшно е на што кадровски се сведе таа партија.
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.303
Поени од реакции
3.241
Како ВМРО, Левица и Стевчо ги работат комуњарите може да се види и на темава, и во сите медиуми. Излага Мицкоски, јаде гомна за овие двајца, тие му враќаат, и ете се 5 дена на насловни меѓусебно. Во меѓувреме, СДСМ добива прајм тајм само за да ги потсетат сите дека заебале со пасошите. Страшно е на што кадровски се сведе таа партија.
А за што друго би добиле време на телевизија ? За автопатот Кичево - Охрид што го завршија, автопатот кон Блаце или пругата кон Бугарија. Буквално еден асален проект немаат завршено веќе 8 години, дно од партијата и влада убедливо најлоша во историјата

Да одеа со Коцарев ке влезеше сигурно втор круг против ЛОШ кандидат од сдсм и дпмне и сигурно ке победеше....100 посто сум сигурен
Дај боже да си во право ама мислам дека не си, 8 од 10 луѓе на улица да ги прашаш нема ни да знаат кој е Коцарев.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.665
Поени од реакции
6.187
Како ВМРО, Левица и Стевчо ги работат комуњарите може да се види и на темава, и во сите медиуми. Излага Мицкоски, јаде гомна за овие двајца, тие му враќаат, и ете се 5 дена на насловни меѓусебно. Во меѓувреме, СДСМ добива прајм тајм само за да ги потсетат сите дека заебале со пасошите. Страшно е на што кадровски се сведе таа партија.
Партијата е мртва, ја држат зомбињата од администрација што за уши ги влечат и ги уценуваат.

После следните избори овие зомбиња магично ќе сменат страна, што е дел од причината што државава се распаѓа.
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.851
Поени од реакции
7.028
Се сомневам дека ќе го исполнат условот на Левица, како може дпне да ги врати хашките случаи и да ги апси своите бизнис партнери од учк?
Инаку како што кажав се согласувам со тебе, и јас ќе гласав за дпне во втор на сила но од кога видов дека пак ја ставиле Гога сорос ми дојде да повраќам
Веруј немаме друг избор. Ќе ни тутнат Албанец претседател или уште полошо, овој актуелниов ќе ни го турат уште 4 години. Секој друг избор од овие 2 избора е подобар секогаш.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
687
Поени од реакции
662
Да одеа со Коцарев ке влезеше сигурно втор круг против ЛОШ кандидат од сдсм и дпмне и сигурно ке победеше....100 посто сум сигурен
Коцарев би бил супер кандидат, затоа што е додадена вредност на било која македонска партија што би го кандидирала, ова не важи за сдс. Но реалноста е друга и изборот е оскуден, но ножот дошол до коска и мора да се гласа.
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
999
Поени од реакции
3.989
Тие ви се аргументите на сите што ширите апатија и барате "влакно во јајце" само колку да не се излезе на избори, особено куртоните од власта, нив им одговара што помала излезност за да имаат поголеми шанси да останат на власт.

Ванковска била дел од Шарената, Силјановска нешто во Сорос пред 35 години... Така ако гледаме резултати на избори треба да завршуваат со кошаркарски резултати, бидејќи никој на никого не му е 100% погоден како избор.

Но, нема што повеќе да се дискутира, кому не му чинат Ванковска и Силјановска, ете му ги комуњароучкарите, слободно нека си истераат уште некој мандат.
Епа не ми ставај зборови во уста. Мене би ми било најдраго Ванковска каква-таква да влезе во втор круг

А ситуацијава не е влакно во јајце туку имаме цел слон во соба, ти ако до сега не сфати дека сдс и дпне се една и иста партија која работат САМО за свои лични интереси при што едните го полираат тоа сo "патриотизам" и успат им ги исполнуваат сите желби на шиптаpите при што ич кур не ги боли за обичниот Македонец никогаш нема да сфатиш
Моментално единствена Македонска партија на овие избори е Левица и мора масовно да се гласа за неа
Автоматски споено мислење:

А доколку не оди во втор круг?
Тоа би било супер но шансите реално се минимални
Автоматски споено мислење:

Веруј немаме друг избор. Ќе ни тутнат Албанец претседател или уште полошо, овој актуелниов ќе ни го турат уште 4 години. Секој друг избор од овие 2 избора е подобар секогаш.
Ќе видиме како ќе се однесуваат во кампањава, ако спомне укинување на Рамковен или апсење на цело учк ќе гласам за неа
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.526
Поени од реакции
38.311
Ако нешто ме нервира за човеков е тоа што за некои вакви работи е тежок фејкер. Ќе напише нешто колку да направи револт меѓу народов, а еве со неколку клика може да се провери. Истиот нотар за кој што ги плука вмровциве се наоѓа и на листата нотари на Ванковска, класичен популизам ама тоа е. Камо да имаше некоја поасална трета опција, дечково одамна ќе го немаше на политичката мапа.
Ејјј немој вака против Левица, ќе те нападнат фановите на Димче Палестина. :icon_lol:
Автоматски споено мислење:

Мислишна вакви ситуации, плус ова е од тие "бањатите" https://www.facebook.com/share/r/UgTsSUnrhLJfS2vU/?mibextid=xCPwDs
Хахаха колку е глупа комуњарата не ми се верува.
 
Член од
5 февруари 2024
Мислења
147
Поени од реакции
239
Излезете и гласајте на избори за Маричиќ да не јаде од владиното бифе и да ослабне.

За Здрав Маричиќ, излези и гласај!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom