Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.348
Поени од реакции
5.465
Да го чита некој форумов ќе си рече Левица се пали гаси, главен фактор у државава :icon_lol:

Од сегде искачаат гомна и ваљда се надеваат дека нешто ќе се залепи...али вака од страна делува на очигледна платена кампања да се одврати колку може народот да гласа за нив, и нели тие гласови да легнат кај Вмро.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.010
Поени од реакции
36.063
Ако не им дадеме 100к гласови да не ебат црнци цела држава. Барем 100к освестени да има, немора повеќе.

Скопјани кај вас е најбитно, мора 5 пратеници само од кецот да влезат.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.493
Поени од реакции
20.507
Важи најди јас ваков муабет дека сум правел за сдс :masa:
Јас за тебе гарантирам дека ке најдам
Само да те поправам 90% гласачи на Левица се разочарани луѓе безралика дали дпмне или сдс
И пред се јас сум симпатизер на Левица а не член што прави огромна разлика
Годинава ке поминувате со локум и кафе или само со тефтери?
Јас не менувам став како ветерот дува, за разлика од некои тука ... ваљда наредна партија ти е кај максим за 2-3 години. Ја напунивте Левица со комуњара и оние 10 % искрени неутрални не-комуњара што беа ќе напуштат баш поради таквите како вас.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.995
Поени од реакции
10.671
Јас не менувам став како ветерот дува, за разлика од некои тука ... ваљда наредна партија ти е кај максим за 2-3 години. Ја напунивте Левица со комуњара и оние 10 % искрени неутрални не-комуњара што беа ќе напуштат баш поради таквите како вас.
Затоа не мрдаме од место
Ако потфрли Димче нормално дека ке ја изгуби подршката и јас немам никаков проблем со тоа или сметаш дека е подобро да бидам за Левица до гроб без разлика какви се?
Не зависамм јас од партија ниту некој од моето семејство па да навивам од личен интерес за унапредување на работно место ко што скокаат периодов од дпмне “ке дојдат нашиве ке се иде у 6та управа” итн итн Епа вакви ги има многу и ти очекуваш овој да го боли цеф за државата и го гласа домне од што е патриот?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.895
Поени од реакции
35.348
...значи, не можам да смислам јавни личности кои не внимаваат ни како изгледаат ни како се облекуваат, не велам дека сите луѓе се идеални во изглед и став, но кога веќе некој се стреми на високи функции во државата мора да изгледа колку што може подобро, да се облекува соодветно и да има барем некој стил кое ќе одговара и на телото и на функцијата.
...после циркусот од изглед на KJ главната на СЈО, до карикатурата на Министерката за одбрана СП и екс Министер за правда БМ сите тројца со над 300 кг, здепасти, сега и БВ кандидатата од Левица не можам според изгледот да ја смислам како Претседател на Македонија, дај некој да и' даде инструкции за облекување, личен фасцијален изглед, шминка и други финеси, не само да е паметна, треба и да има став и вкус на облекување :facepalm:.

 
Последно уредено:
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.774
Поени од реакции
6.627
...значи, не можам да смислам јавни личности кои не внимаваат ни како изгледаат ни како се облекуваат, не велам дека сите луѓе се идеални во изглед и став, но кога веќе некој се стреми на високи функции во државата мора да изгледа колку што може подобро, да се облекува соодветно и да има барем некој стил кое ќе одговара и на телото и на функцијата.
...после циркусот од изглед на главната на СЈО, до карикатурата на Министерката за одбрана СП и Министер за правда БМ сите тројца со над 300 кг, здепасти, сега и БВ кандидатата од Левица не моѓам според изгледот да ја смислам како Претседател на Македонија, дај некој да и' даде инструкции за облекување, личен фасцијален изглед, шминка и други финеси, не само да е паметна, треба и да има став и вкус на облекување :facepalm:.

Голем пенис, впрочем политичарите од СДС и ДПНЕ се убаво средени, дотерани, па пак маме ни е*аа во овие 33 години.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.995
Поени од реакции
10.671
...значи, не можам да смислам јавни личности кои не внимаваат ни како изгледаат ни како се облекуваат, не велам дека сите луѓе се идеални во изглед и став, но кога веќе некој се стреми на високи функции во државата мора да изгледа колку што може подобро, да се облекува соодветно и да има барем некој стил кое ќе одговара и на телото и на функцијата.
...после циркусот од изглед на главната на СЈО, до карикатурата на Министерката за одбрана СП и Министер за правда БМ сите тројца со над 300 кг, здепасти, сега и БВ кандидатата од Левица не моѓам според изгледот да ја смислам како Претседател на Македонија, дај некој да и' даде инструкции за облекување, личен фасцијален изглед, шминка и други финеси, не само да е паметна, треба и да има став и вкус на облекување :facepalm:.

Со мисија си да ја оцрнуваш а уствари и правиш реклама и тоа невидена ама така е директивата од штаб и тоа е
Иначе за овие што викаат дека спамале левица по фејсбук, налетав на изјава од потпаролот кај што вика дека советници од дпмне и сдс во центар му викале абе што се занесувате ке ви забраниме секаде гостувања никој неѓа да ве викне ништо нема да направите, он како одговор на тоа дава дека преку фејс и и други платформи дека многу повеќе се стига до јавноста а тука не можат да ги блокираат, веројатно ради тоа и форсаат со постови
Автоматски споено мислење:

Голем пенис, впрочем политичарите од СДС и ДПНЕ се убаво средени, дотерани, па пак маме ни е*аа во овие 33 години.
Пази иначе биџонс важи за феминистка на форумов а сеа напаѓа жена :ROFLMAO:
Ке земеме мисица ке стаиме да не се брукаме пред светот
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.895
Поени од реакции
35.348
Со мисија си да ја оцрнуваш а уствари и правиш реклама и тоа невидена ама така е директивата од штаб и тоа е
Иначе за овие што викаат дека спамале левица по фејсбук, налетав на изјава од потпаролот кај што вика дека советници од дпмне и сдс во центар му викале абе што се занесувате ке ви забраниме секаде гостувања никој неѓа да ве викне ништо нема да направите, он како одговор на тоа дава дека преку фејс и и други платформи дека многу повеќе се стига до јавноста а тука не можат да ги блокираат, веројатно ради тоа и форсаат со постови
...напротив сакам да изгледа преставително, тоа не е оцрнување кога се кажува вистината, ај погледај ги сликте во спојлер и биди и искрен личи за Претседател на Македонија со тоа сандалите?
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
999
Поени од реакции
680
...значи, не можам да смислам јавни личности кои не внимаваат ни како изгледаат ни како се облекуваат, не велам дека сите луѓе се идеални во изглед и став, но кога веќе некој се стреми на високи функции во државата мора да изгледа колку што може подобро, да се облекува соодветно и да има барем некој стил кое ќе одговара и на телото и на функцијата.
Е тука се заеба. Не ме интерестира како некој се облекува, ме интересира како мисли и што можи да направи за народот. Ако економијата и сигурноста се добри, не ме интересира друго.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.163
Поени од реакции
20.688
...значи, не можам да смислам јавни личности кои не внимаваат ни како изгледаат ни како се облекуваат, не велам дека сите луѓе се идеални во изглед и став, но кога веќе некој се стреми на високи функции во државата мора да изгледа колку што може подобро, да се облекува соодветно и да има барем некој стил кое ќе одговара и на телото и на функцијата.
...после циркусот од изглед на KJ главната на СЈО, до карикатурата на Министерката за одбрана СП и екс Министер за правда БМ сите тројца со над 300 кг, здепасти, сега и БВ кандидатата од Левица не можам според изгледот да ја смислам како Претседател на Македонија, дај некој да и' даде инструкции за облекување, личен фасцијален изглед, шминка и други финеси, не само да е паметна, треба и да има став и вкус на облекување :facepalm:.

Пази да не разубедиш некого со "аргументиве".

Која тешка малограѓанка си ти, страшно. :facepalm:
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.995
Поени од реакции
10.671
...напротив сакам да изгледа преставително, тоа не е оцрнување кога се кажува вистината, ај погледај ги сликте во спојлер и биди и искрен личи за Претседател на Македонија со тоа сандалите?
Добро де на секој да ископаш приватни фотки ке најдеш киксови
Кога ке ја преставува државата сигурно нема во сандали да излезе ама работава е немате за што да се фатите па ајде ке омаловажуваме, кас не знам од каде толкав хејт плус Ванковска и Сиљановска се дружат и сигурно во втор круг ке добие подршка Ванковска од таборот на Сиљановска
 

Kajgana Shop

На врв Bottom