Lidl маркети и во Македонија

Дали сте за отварање на Lidl маркети во Македонија?


  • Вкупно гласачи
    235
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.052
Поени од реакции
10.755
Одлучив да видам што има во брошурата на српскиот Лидл - на актуелната брошура за нехранливи производи, на страна 4, има понуда за мултифункционален детектор. Последенпат, пред една година, го нудеа во бугарскиот Лидл. И веќе една година чекам повторно да биде ставен во продажба. Според мен во српскиот Лидл пристигнуваат поскоро најновите произведени во Кина стоки, а по 2-3 недели стигнуваат и до бугарскиот Лидл.
Јас го имам и да ти кажам доста е прецизен со оглед на тоа што го купив за 10е
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
629
Поени од реакции
503
Одлучив да видам што има во брошурата на српскиот Лидл - на актуелната брошура за нехранливи производи, на страна 4, има понуда за мултифункционален детектор. Последенпат, пред една година, го нудеа во бугарскиот Лидл. И веќе една година чекам повторно да биде ставен во продажба. Според мен во српскиот Лидл пристигнуваат поскоро најновите произведени во Кина стоки, а по 2-3 недели стигнуваат и до бугарскиот Лидл.
Често правам споредба со српскиот и бугарскиот Лидл и можам да кажам дека понудата е скоро иста. Мислам на оние тематски недели. Моментално грчкиот, бугарскиот, романскиот и српскиот Лидл имаат недела на италијанска храна (Italiamo), словенечкиот, српскиот и грчкиот на азиска (Vitasia), а сите имаат и производи за св. Валентин (For you).
А со алатите и Шварценегер го претераа. Детекторов е интересна работа и е прилично ефтин (500 ден.). И сега ќе го купиш или нема да го купиш?
 

Поздрав_од_Бугарија

Питат ли ме деj зората...
Член од
9 јануари 2022
Мислења
142
Поени од реакции
132
...
Детекторов е интересна работа и е прилично ефтин (500 ден.). И сега ќе го купиш или нема да го купиш?
500 денари? Не беше ли 1000 во брошурата? Инаку - да, кога ќе го пуштат повторно и во бугарскиот Лидл, ќе си го купам. Преку последната година редовно проверувам и во Кауфланд за него, ама и там го нема. :/
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.052
Поени од реакции
10.755
500 денари? Не беше ли 1000 во брошурата? Инаку - да, кога ќе го пуштат повторно и во бугарскиот Лидл, ќе си го купам. Преку последната година редовно проверувам и во Кауфланд за него, ама и там го нема. :/
Во брошурата е во српски динари а Балтазар ти пишал во македонски денари
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.071
Поени од реакции
1.187
Јас го имам и да ти кажам доста е прецизен со оглед на тоа што го купив за 10е
дали му правеше некои подесувања? јас истиот го купив од грчкиот лидл и не сум задоволен (или можеби е до мене) не детектира кабли онаму каде со сигурност знам дека ги има (јас сум ги поставил)
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.052
Поени од реакции
10.755
дали му правеше некои подесувања? јас истиот го купив од грчкиот лидл и не сум задоволен (или можеби е до мене) не детектира кабли онаму каде со сигурност знам дека ги има (јас сум ги поставил)
Не сум му правел ништо, да не местиш на нешто друго место на кабли или пак слаба батерија?
Последно еден другар во хот и хот куќа бараше штафните кај се за да закачи болјер, ги нашол без проблем и тоа рачунај гипс картон па плочка
Јас по дома што сум тестирал ми излегувало ок така да за тие пари дури ме изненади да ти кажам
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.071
Поени од реакции
1.187
Не сум му правел ништо, да не местиш на нешто друго место на кабли или пак слаба батерија?
Последно еден другар во хот и хот куќа бараше штафните кај се за да закачи болјер, ги нашол без проблем и тоа рачунај гипс картон па плочка
Јас по дома што сум тестирал ми излегувало ок така да за тие пари дури ме изненади да ти кажам
ок фала, не сигнализира за слаба батерија, ама ќе ја измерам деновиве имам мултиметар
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.052
Поени од реакции
10.755
ок фала, не сигнализира за слаба батерија, ама ќе ја измерам деновиве имам мултиметар
Иначе новиве модели имаат АС sens од три нивоа, би требало да се многу подобри
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.052
Поени од реакции
10.755
За нив полесно и поисплатливо а за птероите губење време
Плус кога ке мењаат цени доста луѓе ке почнат да зимаат продукти без да ги проверуваат мислеејќи дека ја знаат цената и хаос
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
939
Поени од реакции
620
Замисли на камера те гледа како земаш 5 артикли по 100 денари, додека дојдеш на каса им мења цена на 120, па сметката ќе ти искочи 600 наместо 500. Супер е ова за нашиве простори

Sent from my phone using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.052
Поени од реакции
10.755
Замисли на камера те гледа како земаш 5 артикли по 100 денари, додека дојдеш на каса им мења цена на 120, па сметката ќе ти искочи 600 наместо 500. Супер е ова за нашиве простори

Sent from my phone using Tapatalk
Посекако имаш право да вратиш производ е сеа наместо да мења некој цени тој ке биде на каса
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.259
Поени од реакции
40.019
ова е најглупаво нешто што сум го видел, секогаш кога не знаеш цена на некој производ треба да вадиш телефон да видиш. И башка ти треба интернет, а со тоа ќе заштеделе многу на хартија и мастило :popce:
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.805
Поени од реакции
13.368
Пак ќе си стои цената, само ќе биде на дисплеј, не на хартија. Сигурно нема кјуар код да стои, па да треба да го скенираш :D
Електрониката значи дека од едно место, одеднаш ќе можат да ги менуваат цените. Лидл често има неделни и дневни промоции, па постојаното ставање и вадење на ливчиња, одзема работни часови, а целата филозофија на лидл е ефикасноста и најадекватна искористеност на ресурсите.
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
925
Поени од реакции
573
ова е најглупаво нешто што сум го видел, секогаш кога не знаеш цена на некој производ треба да вадиш телефон да видиш. И башка ти треба интернет, а со тоа ќе заштеделе многу на хартија и мастило :popce:
ekran mesto hartija
 

Kajgana Shop

На врв Bottom