Tucker Carlson - Putin Interview - мислење?

Член од
13 јули 2006
Мислења
15.233
Поени од реакции
18.053
Апсолутно сум против тоа @Shakespear да престане да пишува на темава, слободно нека си кажи што мисли :D

Нема потреба од цензура или самоцензура, посебно после се што се случи изминативе години.

Во крајна линија не треба да бидеме како неговата каста, која што мисли дека е избрана.
 
Член од
20 јуни 2018
Мислења
97
Поени од реакции
323
Требаше Путин на првото прашење да одговори на друг начин, просечен Амер нема поима од историја и географија. Можеше да каже на пример Тексас добива независност, после некое време Русија насилно врши промена на власта во Тексас и сака да го вклучи во ист воен сојуз и да инсталира свои бази таму. Како Америка би реагирала?
Плус требаше директно да каже што е поентата со целата анти-руска кампања и економски санкции и пред војната, дека сакаат да ја паднат Русија на колена по можност и да ја распарчаат на повеќе делови, за да можат големите глобалистички коорпорации да цицаат ресурси за џабе како што прават на Блиски Исток, Африка, Венецуела..
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.214
Поени од реакции
36.092
Апсолутно сум против тоа @Shakespear да престане да пишува на темава, слободно нека си кажи што мисли :D

Нема потреба од цензура или самоцензура, посебно после се што се случи изминативе години.

Во крајна линија не треба да бидеме како неговата каста, која што мисли дека е избрана.
Секој нов член што ќе дојде на форумов, ќе го прочита Шеки и ќе си рече не сакам да бидам како овој идиотов, е победа за човештвото, така да се сложувам со тебе, треба да му се остави простор да си ги искаже неговите генијални мисли како би одалечил што повеќе луѓе од лгбт сектата.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.691
Поени од реакции
11.819

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.143
Поени од реакции
1.092
Требаше Путин на првото прашење да одговори на друг начин, просечен Амер нема поима од историја и географија. Можеше да каже на пример Тексас добива независност, после некое време Русија насилно врши промена на власта во Тексас и сака да го вклучи во ист воен сојуз и да инсталира свои бази таму. Како Америка би реагирала?
Плус требаше директно да каже што е поентата со целата анти-руска кампања и економски санкции и пред војната, дека сакаат да ја паднат Русија на колена по можност и да ја распарчаат на повеќе делови, за да можат големите глобалистички коорпорации да цицаат ресурси за џабе како што прават на Блиски Исток, Африка, Венецуела..
Многу е тешко да кажеш такво нешто (како ова за Тексас) кога си некој како Путин. Правење таква споредба ќе го киднапира интервјуто. Сите медиуми ќе пишуваат "ПУТИН ГО ФИНАНСИРА ОТЦЕПУВАЊЕТО НА ТЕКСАС". Едноставно неговиот збор има голема тежина. Не е Медведвев или некој од тие шарлатаните таму што се закануваат секоја недела со рандом акција.
Од тие причини Путин си беше многу воздржан во интервјуто. Дури не ни сакаше да каже што рекла другата страна во разговорите што ги имал. Уствари затоа и интервјуто им се чини досадно на некои луѓе, бидејќи очекувале бомби. Ама тој си го кажа она што сите (што пратиме вести од двете страни на конфликтот) горе/доле го знаеме.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.347
Поени од реакции
4.779
Складам интервју со хитлер би имало повеќе гледаност, ако ги мериме фашистите по тоа.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.456
Поени од реакции
79.556
Складам интервју со хитлер би имало повеќе гледаност, ако ги мериме фашистите по тоа.
за да измериш или споредуваш нешто треба да имаш барем основни информации за него.

Шекспире, не можеш да споредуваш фашисти без да го знаеш значењето на зборот.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.780
Поени од реакции
83.407

Повеќе за второто...

 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.358
Поени од реакции
6.356
Почнав да го гледам 10 минути издржав и толку. Ќе барам после скратена верзија на одговорите да најдам. Не можам да слушам политичар саат и половина да ми држи лекција за историја. А ме интересира баш што ќе каже Путин за агресијата врз Украина.
Ако се водел од тоа дека Украина некогаш припаѓала на Русија тогаш да се пазиме ние од: Бугарите кои доминирале овде од 1941 до 1944. Србите кои доминирале овде од 1914 до 1941та. Турците од 1371 до 1914. Римското царство од 156ПНЕ до 1371 и пак Бугарите и различни српски царови кои ја освојувале оваа територија.
Ако се водел од тоа дека НАТО пробува да ја интегрира Украина во своите редови тогаш ми е поразумен одговор зашто НАТО ги прекрши сите договори со Русија да не се шири на исток. Реално е да чувствуваат закана и да одговорат исто како што Џон Кенеди одговори на вооружувањето на Куба 1963та.

Како и да е, поттикнувач на војната за мене е западниот свет, убиецот е Русија. На крај гомната ги јадат и уште многу време по војната ќе ги јадат украинците кои наседнаа на прости краткогледи политичари како и ние у државава едно време со Зоран Заев. Бедно е што како човештво, посебно во Европа, во 21 век посегнуваме по оружје.
Големо браво за Карлсон што отиде да му направи интервју, историјата пишува и памети, и треба да се знаат двете страни.

Edit: Epic History каналот на јутјуб има добри видеа за историјата на Русија rurik to modern Russia ако сака некој да гледа.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.303
Поени од реакции
1.916

Повеќе за второто...

Најголем ред флаг кај политичари е да зборат за историјата а не за иднината на државата.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.787
Поени од реакции
4.441
Интервјуто првиот саат беше баш ова
Ништо посебно од интервјуво. Очекував работи што не се кажани но ништо сочно немаше.
Рони, па ти кажа нешто паметно, па ти треба да частиш, еве и јас ќе частам
Ингварче бе, нели јас бев глупиот бе брат. Скот Ритер не испушта видео да не му се умилкува на Св. ВЛАДИМИР аман бе другар
Автоматски споено мислење:

Screenshot_20240209-193949-043.png
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom