MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
22 декември 2011
Мислења
2.150
Поени од реакции
4.688
Кај мене никако не можеше. Отидов до Телеком, тие ми викаат си поднел барање за деактивација ама мора да чекаш да ти одобрат.:facepalm:

Мислиш кредит побарав.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.170
Поени од реакции
7.717
Кај мене никако не можеше. Отидов до Телеком, тие ми викаат си поднел барање за деактивација ама мора да чекаш да ти одобрат.:facepalm:

Мислиш кредит побарав.
Преку менито на МаxTV во делот за пакети активирав Глеј пакет и од таму го деактивирав. Идеш на пакетот кликаш деакктиврај и ти пишува да чекаш неколку минути, се рестартираат ресиверите. Нема во видеотеката дел со Глеј, ти го брише како активиран пакет. Исто и на Телеком МК апликацијата го брише од активирани пакети. Полесно здравје.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.150
Поени од реакции
4.688
Преку менито на МаxTV во делот за пакети активирав Глеј пакет и од таму го деактивирав. Идеш на пакетот кликаш деакктиврај и ти пишува да чекаш неколку минути, се рестартираат ресиверите. Нема во видеотеката дел со Глеј, ти го брише како активиран пакет. Исто и на Телеком МК апликацијата го брише од активирани пакети. Полесно здравје.
Се пробав.
Преку телевизор ми дава дека е активно, ама кога ќе отидам да деактивирам ми вика дека денеска веќе сум го активирал и мора да помине 24 часа.
На апликација 300 пати имам стиснато и џабе, вика успешно поднесено барање за деактивација и толку.

Се јавив на контакт центар, врска немаат. Отидов до Телеком, дечкото ми вика одма бе сега јас ќе ти го деактивирам. Се врткаше минута две и ми вика абе ова веќе си поднел барање, ќе мора да чекаш.
Очигледно и тие имаат познавање како нас.

Иначе каналите не ми ги дава веќе на МахТВ, ама на HBO стриминг страната сеуште можам да гледам.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.170
Поени од реакции
7.717
Се пробав.
Преку телевизор ми дава дека е активно, ама кога ќе отидам да деактивирам ми вика дека денеска веќе сум го активирал и мора да помине 24 часа.
На апликација 300 пати имам стиснато и џабе, вика успешно поднесено барање за деактивација и толку.

Се јавив на контакт центар, врска немаат. Отидов до Телеком, дечкото ми вика одма бе сега јас ќе ти го деактивирам. Се врткаше минута две и ми вика абе ова веќе си поднел барање, ќе мора да чекаш.
Очигледно и тие имаат познавање како нас.

Иначе каналите не ми ги дава веќе на МахТВ, ама на HBO стриминг страната сеуште можам да гледам.
Имам пакет HBO со HBO Max ама не сум деактивирал за точно да знам.
Прашај ги и HBO Max ги имаш на Фејсбук.


Друга опција види и во HBO Max стриминг страната во делот settings дали ти пишува вака дека претплатата ти е преку Македонски Телеком.
Screenshot_20240124-233201_Chrome.jpg

Ако ти пишува вака тогаш на Фејсбук пиши им на Телеком и прати им скриншот дека уште ти работи HBO Max. Мора да напраат нешто даго деактивираш.
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.170
Поени од реакции
7.717
Во MagentaTV GO додадени содржини во Видео клубот документарни емисии во National Geographic и анимирани детски серии во Baby TV
Изгледа со претплата се овие две видео клуб содржини.

И покрај што плаќаме тв и интернет не цицаат и со додтни услуги плаќај за гледање видео содржини, плаќај плус додатни тв пакет канали, плаќај преку Телеком за некој видео сервис. Така малце по малце на сметката се зголемува цената.

Не дека не тераат со сила ама ние народот се радуваме како дете на играчка а се тоа кошта пари.
 
Последно уредено:

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.703
Поени од реакции
27.659
Дали magentatv.mk ви дава „Емитувањето на содржината не е достапно надвор од домот. Код за грешка:220“?
На каналите ми дава, а на некои омилени содржини што изгледа несакајќи ги имам штракнато, ми дава дури и наназад да вратам.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.170
Поени од реакции
7.717
Дали magentatv.mk ви дава „Емитувањето на содржината не е достапно надвор од домот. Код за грешка:220“?
На каналите ми дава, а на некои омилени содржини што изгледа несакајќи ги имам штракнато, ми дава дури и наназад да вратам.
Некогаш на некој канали го дава тоа. Како што пишав повеќе пати уште се работи на MagentaTV па можно е да има багови поточно грешки да не работи нешто.

Во февруари би требало да ја пуштат целосна верзија.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.170
Поени од реакции
7.717
Лошото на MagentaTV Go апликацијата и на веб magentatv.mk е дека не може да гледаат двајца истовремено на еден акаунт.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.693
Поени од реакции
1.605
Дали некој од вас има проблем со враќање на одредена содржина од ТВ теката на Макс тв, се обидувам да ја вратам NFL Skill Challenge од Петок во 1 часот по полноќ на каналот Арена Премиум 2 и не ми дозволува, јавува грешка и пробај повторно. Преку апликацијата МаксТв Го работи враќањето одлично.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.170
Поени од реакции
7.717
Дали некој од вас има проблем со враќање на одредена содржина од ТВ теката на Макс тв, се обидувам да ја вратам NFL Skill Challenge од Петок во 1 часот по полноќ на каналот Арена Премиум 2 и не ми дозволува, јавува грешка и пробај повторно. Преку апликацијата МаксТв Го работи враќањето одлично.
Пробај преку програмскиот водич. Враќај на петок и најди ја содржината па пробај ако може да се пушти.

Затоа сакам да се смени во најбрзо можно време на ново цела плаформа/систем поради некој вакви безвезе работи што не функционираат на ова МaxTV како што треба.
 
Член од
21 јануари 2019
Мислења
149
Поени од реакции
97
Пробај преку програмскиот водич. Враќај на петок и најди ја содржината па пробај ако може да се пушти.

Затоа сакам да се смени во најбрзо можно време на ново цела плаформа/систем поради некој вакви безвезе работи што не функционираат на ова МaxTV како што треба.
A koga planiraat od telekom da ja smenat platformata na max tv imas nekoja informacija?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.170
Поени од реакции
7.717
A koga planiraat od telekom da ja smenat platformata na max tv imas nekoja informacija?
Нема точна информација, можеби и они не знаат. Не се знаат ни детали многу дали е наменето за корисници само со оптика интернет или за сите.

Ама сеуште се работи на неа да функционира добро до ситни детали и како што некој пишуваа а и сум разбрал корисниците ќе може бесплатно да направат промена на ресиверите со тие новите ресивери поточно Android box уреди кај што ќе биде таа нова платформа. Откако ќе направиме промена ако пример не ти се допаѓа нешто нема враќање на старото.

Новите ресивери поточно Andrid box уреди немаат во нив хард диск како на другите, снимките најверојатно се зачувуваат на некој посебен сервер така нешто. Се е ова информации од што се пишува тука, на други форуми и што знаеме од Црногорскиот Телеком бидејќи они таму го нудат ова.
 
Последно уредено:

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.045
Поени од реакции
1.297
Ми се појави опција да активирам МагентаТВ Го од Мојот Телеком профил. Имаше копче активирај. Ова го пуштија офицјално или уште е тест фаза?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom