Влијанието на социјалните мрежи во врска или брак? * разведени и сингл жени после 35та

Дали социјалните мрежи имаат улога во еден брак или врска?

  • Да

    Гласови: 67 76,1%
  • Не

    Гласови: 21 23,9%

  • Вкупно гласачи
    88

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.707
Поени од реакции
8.714
Нема потреба од нервози, факт е дека се жените инфериорни у однос на мажите за доста работи. Ама затоа имаат способност за чување деца, за одржување на фамилија, зелник да направат, грав и т.н. Има исклучоци нормално ама генерално гледано е така. Не е стварта у тоа дека некој е прост или глуп....едноставно природата ги поделила способностите, затоа што секоја способност резултира со одреден недостаток....дијалектика.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
852
Во однос на темава, влијанието на социјалните мрежи врз врските, мислам дека тоа е последното нешто врз кое влијаат. Не дека немаат влијание, но општо делуваат на целиот социјален живот а и врз психичкиот и емотивниот пејсаж на поединецот.

Пред некое време разлистав едно книже (не можам ваквите да ги дочитам) со наслов "Навлечени" каде како врвен маркетиншки дострел се истакнува креирањето на социјални апликации каде поединецот едноставно очекува после секое отварање на апликацијата да биде награден со ново, шарено светликаво бонбонче - содржина која постојано се менувам. И форумот може да се каже дека спаѓа тука :)
Па баш така е, одлично кажано.
Креаторите на такви апликации користат психолошки недостатоци кај луѓето.
Пр. Tinder ти кажува дека некој ти го лајкнал профилот, дава замаглена слика, ти вика плати 10 долари месечно и ќе ти покажам кој е. :)
 
Член од
3 јуни 2023
Мислења
650
Поени од реакции
2.201
Не не е тоа во прашање, нашите жени се ценети, значително повеќе македоНКИ се омажени за странци,одколку македоНЦИ за странкињи, тоа е случај и во Србија, ехее колку Германци само оженија Србинки, во тоа е работата. Никој не сака македонец за маж, па дури ни македонките:pos:
Комплексите се заебана работа, а и за жал на северофирмскиот каур и каурка со бугарски пасош светот не е Германија. Нема потреба да тераат паспортброс(прогуглај што е тоа) швабите по јужна америка и југоисточна азија кога на тацна имаат србинки и македонки кој при прва минимална неугодност нема да ги шутнат ко другите германки и да мора да и плаќаат алиментација и да го напушти станот кој го исплатал половина. Ќе ги шутнат понатаму ама тоа е нашироко за разглибање.

Од дискусијата на ситуацијата за разведените, испадна на темава све реализирани и финансиски независни со потенцирање дека се иселиле и македончето не го бива. Браво штом најголем дострел во животот е да се иселиш и да го трубиш насекаде.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.697
Поени од реакции
9.275
Од дискусијата на ситуацијата за разведените, испадна на темава све реализирани и финансиски независни со потенцирање дека се иселиле и македончето не го бива.
(y)
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.412
Поени од реакции
2.388
Комплексите се заебана работа, а и за жал на северофирмскиот каур и каурка со бугарски пасош светот не е Германија. Нема потреба да тераат паспортброс(прогуглај што е тоа) швабите по јужна америка и југоисточна азија кога на тацна имаат србинки и македонки кој при прва минимална неугодност нема да ги шутнат ко другите германки и да мора да и плаќаат алиментација и да го напушти станот кој го исплатал половина. Ќе ги шутнат понатаму ама тоа е нашироко за разглибање.

Од дискусијата на ситуацијата за разведените, испадна на темава све реализирани и финансиски независни со потенцирање дека се иселиле и македончето не го бива. Браво штом најголем дострел во животот е да се иселиш и да го трубиш насекаде.
Ја не сум рекла дека иселување е најголем дострел, си ме помешал со друг, не потценувам никого, само пишувам факти, нашите жени балканките се ценети надвор за вајф материјал на тоа мислев, да имам бугарски пасош, имам бугарски предок, и не се срамам од тоа, прадедо ми работел за бугарската држава,зборувал бугарски и имал бугарска самосвест, ете нека ме напаѓаат колку сакаат гајле ми е, ја сум горда на своето потекло, не се нациите чисти и тука се мешале народите бугари со македонци, а исто така немам никакво негативно искуство со бугарската држава, власт и чиновници баш напротив многу ми помогнале, и ги сакам, и во Германија ми помогнаа бугарските власти, и тоа на едно многу многу важно и чувствително прашање за мене.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.519
Поени од реакции
17.176
Жените вака жените така, според ова што ве читам гарантирам дека надвор од форумот пола сте папучари и сус седите пред жените а останатата половина пичка со око немате видено, еве прецизно и концизно од моја гледна точка :pipi:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.263
Поени од реакции
40.031
Жените вака жените така, според ова што ве читам гарантирам дека надвор од форумот пола сте папучари и сус седите пред жените а останатата половина пичка со око немате видено, еве прецизно и концизно од моја гледна точка :pipi:
Може само да се лајкате за да се тешите дека не е така тоа што ви зборат.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.394
Поени од реакции
35.935
Жените вака жените така, според ова што ве читам гарантирам дека надвор од форумот пола сте папучари и сус седите пред жените а останатата половина пичка со око немате видено, еве прецизно и концизно од моја гледна точка :pipi:
... не би рекла, „не куди коња којег ниси јахала“, има исклучоци во двете страни!
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.263
Поени од реакции
40.031
Вие жените ја отфрлате вашата природна улога и се мешате у машки работи. Ви го опраа умот со тој феминизам. Место да раѓа деца да му гледа на мужот она со атлетико мадрид се замара.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.229
Поени од реакции
57.001
Жените вака жените така, според ова што ве читам гарантирам дека надвор од форумот пола сте папучари и сус седите пред жените а останатата половина пичка со око немате видено, еве прецизно и концизно од моја гледна точка :pipi:
А не приметуваш дека само очајни и повредени жени коментираат и се расправаат на темава?

Не дека има кујзне колку жени на форумов ама најгласни се баш тие 2 3 што некој сељак им ја пореметил психата.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.398
Поени од реакции
46.917
Вие жените ја отфрлате вашата природна улога и се мешате у машки работи. Ви го опраа умот со тој феминизам. Место да раѓа деца да му гледа на мужот она со атлетико мадрид се замара.
На цена биле во Германија :icon_lol: :icon_lol:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.519
Поени од реакции
17.176
Вие жените ја отфрлате вашата природна улога и се мешате у машки работи. Ви го опраа умот со тој феминизам. Место да раѓа деца да му гледа на мужот она со атлетико мадрид се замара.
А од кај знајш ти дали јас имам деца родено или дали воопшто можам деца да имам ?
А ронче ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom