Work and travel USA

Член од
15 јуни 2011
Мислења
8
Поени од реакции
3
Има ли некој кој е прва година на факлутет, да ми каже дали ке има отценки од втор семестар до интервјуто. Јас од прв семестар ги положив сите со 10ки а за втор семстар нема да имам положено ниту еден прдмет бидејки завршните испити ми се некаде во Јуни а интервјуата во Амбасада се секако порано. Што мислите ке имам ли проблем со тоа во смисла дека нема да ми биде исчистена годината па поради тоа да не ми дадат виза?
Ги гледаат само оцените од завршените семестри.
 
Член од
11 март 2014
Мислења
8
Поени од реакции
2
Има ли некој што заминал во Америка сам, првиот пат

Како се снаоѓате таму, искуства некои ??
 
Член од
11 март 2014
Мислења
8
Поени од реакции
2
Cape Cod, West Yarmouth, здравје ако дадат виза :)
 
Член од
14 септември 2013
Мислења
8
Поени од реакции
2
Има ли некое искуство од Florida, или поточно Panama City ?
 
Член од
11 март 2014
Мислења
8
Поени од реакции
2
Ова е Апер Ист Сајд, не се плаши сама ако идеш, се е бели луѓе, слободно качи се во секое такси, таму нема Гета.
Cape Cod, West Yarmouth

се наоѓа таму друштво лесно, во последен момент испадна да одам сама (ако земам виза) :unsure:
за јазик сум така и така

и за втора работа како е, лесно се наоѓа ?
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
Со женска ми планираме да одиме на ворк анд травел,ама сместувањево..има можност да бидеме сместени заедно на исто место?
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Со женска ми планираме да одиме на ворк анд травел,ама сместувањево..има можност да бидеме сместени заедно на исто место?
Зависи од многу нешта, каде ќе одиш што ќе работиш, каков тип на сместување имаш.
 
Член од
29 ноември 2013
Мислења
7
Поени од реакции
0
Дали има некој што знае дали може да се слета во еден град, а да се полета од друг град .. на пример слетуваш во Њујорк а потоа си одиш дома од Вашингтон
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Не не Делинда не рече дека си ја зезнал, Делинда замина преку ЗИП за да шета. Фала му на ЗИП ама никогаш повеќе.

А ти мил мој Деан К не туку ги лажи луѓето дека не си бил во МК кога лично ти ме пречека во канцеларијата во ТЦ Бисер на кат, одма од лева страна...ОК, не добивав mail ови од тебе туку од некоја си Бранка со исто презиме како твоето. Баш ми е гајле мене. НО ТИ ЛИЧНО ме пречека во канцеларија и ми кажа дека не прифаќате студенти кои се прва год. на факултет. Кога ти кажав дека во ЗИП ме прифатиле и само барам работна понуда за да одам кај нив на селф, тогаш рече епа ај тогаш и ние не ти правиме проблеми.
Што се однесува до Делинда, можам со сигурност да ти кажам дека повеќе на W&T нема да заминам никогаш. Мисијата си ја исполнив, кратко ама слатко време поминато со внуките и со неколку срби. Ги жалев оние што беа дојдени во Њујорк да работат, од причина што платите што вашите работодавци ги нудат не се доволни ни за јадење а не па за спиење.
Делинда здравје 2012 фаќа друг правец и ич око нема да ми трепне.
Ребрендирањето на твојата канцеларија во Бисер (пардон, лепење на неколку лепенки INTRAX MACEDONIA) е многу несериозна работа. Пред се, во денешно време клиентите се запознаваат со вашата работа преку веб страната, а вашата страна е мизерна.
Ете така. Јас сум успешен(на) бизнисмен(ка) и тоа најверојатно поуспешна од тебе, па никаде не се испофалив. Не сум дипломирала сеуште поради заебаните предмети на факс, немам ни желба. Ми скурчи од МК, се едно исто па исто па решив да уживам во Њујорк. Вие не успеавте да ми ја исполните желбата и тоа за мои пари. Тоа ве прави неуспешни. Марфи кај мене не постои, а ти се обидуваше токму спротивното да ми го продадеш. Епа Марфи знае и да те заебе. Затоа Делинда избра друга агенција за целокупната програма (ЗИП) која ми го обезбеди она што јас го сакав. Е за мене беше успешна.
-Вака размислува едно паметно,освестено и интелигентно девојче кое знае што сака во животот и како тоа да го постигне,од мене само можам да ти препорачам да ја прочиташ прекрасната книга "Мисли и збогати се" од Наполеон Хил, http://en.wikipedia.org/wiki/Think_and_Grow_Rich и штета што нема повеќе луѓе како тебе во Македонија затоа што дури тогаш ќе им биде многу тешко на сите пробисвети,хоштаплери,политичари и преваранти,поздрав
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Дали има некој што знае дали може да се слета во еден град, а да се полета од друг град .. на пример слетуваш во Њујорк а потоа си одиш дома од Вашингтон
Да има можност , се зависи од тоа колку сакаш да платиш за билет :)
 
Член од
19 февруари 2014
Мислења
33
Поени од реакции
3
Има ли некој што добил Виза за Ceder Point - Ohio[DOUBLEPOST=1396370962][/DOUBLEPOST]Има ли некој што добил Виза за Ceder Point - Ohio
 

Kajgana Shop

На врв Bottom